Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős kortól lehet...

Mennyi idős kortól lehet bölcsibe adni a gyereket?

Figyelt kérdés
Fél éves kora előtt már lehetséges vagy csak fél éves kortól? Hogy van a menete?
máj. 23. 23:07
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
5 hónapos kortól.
máj. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
20 hetes. De az internet csodás dolog, le vannak írva jogszabályok meg minden. Tájékozódj.
máj. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ha nem tudsz segíteni ne irogass, hagyd figyelmen kívül, köszi:)

Leginkább arra lennék kíváncsi aki korán beadta. Nekik hogyan smint volt.

máj. 23. 23:32
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
Külföldön dolgozom itt 10 hetes azaz 2 és fél hósan hozzák a gyereket, szülés után csak ennyi jár, vagy visszamész dolgozni vagy a csed 400euro, van akiknek nincs sok választása..Nem hiszem hogy aki gyereket vállal az szabadulna tőle..
máj. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező én úgy tudom 20 hetes kortól veszik be, de van olyan bölcsi ami fintorog, ha túl fiatal a baba.
máj. 24. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Betöltött 20. héttől. De itt egyrészt nem lesz elég a munkáltatói, igazolod kell, hogy a gyerek számára valóban szükséges a korai bölcsőde, másrészt nem minden bölcsi tudja a csecsemőt elhelyezni
máj. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk 1 éves kor alatt nem veszik be, és akkor is csak komoly indokkal.
máj. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsit kellene erről megkérdezni. Én 13 hónaposan adtam be a lányom, és így is csak a sokadik bölcsi vette fel.
máj. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a szerződésben úgy írták, 20 hetes kortól.

35férőhelyes a bölcsi, és a legidősebbektől kezdték el felvenni a gyerekeket, mire a 35 hely betelt, a legkisebb 13hónapos volt.

Nálunk kb ilyen picinek esélytelen bekerülni az államiba.

Barátnőm magán bölcsibe dolgozik, ott is úgy hiredtik, hogy 20 hetes kortól. Ellenben ilyen olyan indokkal nem veszik fel az 1 év alattiakat.


(Nem akarok hülyeséget mondani, de barátnőm valami olyasmit mondott, hogy 1év feletti gyerekből 7 tartozhat 1 gondozóhiz, 1év alattiból csak 3. Emiatt jóval kevesebbet tudnak felvenni, ha sok a kicsi)

máj. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A jogszabály szerint 20 hetes kortól, de nem mindegyik bölcsi van felkészülve az ennyire kicsikre. Egyrészt ugye gondozóból is több kell, ahogy a #9 is írja, másrészt elkülöníteni valamelyest a még alig kúszó babákat a szaladgáló 3 évesektől nem biztos, hogy van felszerelés, az etetést megoldani, van-e mód tápszerezni, vagy esetleg lefejt anyatejet megfelelően tárolni, stb. Szóval bár a jogszabály engedélyezi, bölcsődéje válogatja, hogy melyikben tudják elhelyezni, mert a baba és a többi gyerek érdekét is figyelembe veszik.

Amúgy az én nagyobb lányom 13 hónaposan ment bölcsibe, az ő csoportjában 10 hónapos volt a legkisebb. A kicsit meg szintén 13 hónaposan akartam bölcsibe íratni, de nem volt hely (időközben költöztünk), szóval hiába jelentkeztem egy évvel hamarabb, 20 hónaposan kezdi csak. Ebből kiindulva nem csak, hogy a bölcsi felkészültsége, de a jelentkezés időzítése és a rendelkezésre álló helyek is elég erős befolyásoló tényező lehet a kérdésben.

máj. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!