Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányan adtok 1 éves kor alatt...

Hányan adtok 1 éves kor alatt tejterméket a babának? És mit?

Figyelt kérdés
Ha nem akkor tápszerrel készititek a kaját a kicsinek és meg is eszi? Mert ugye a tápi elég rossz izű.
2010. okt. 31. 14:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Attól, hogy neked rossz izű a táp, a babának még lehet finom! Én 2 éves korig mindent tápszerrel csinálok a második gyerekemnél, mert az első-hála a tehéntejnek-jó masszivan allergiás lett.

Én csak ajánlani tudom a tejtermékek minél későbbi bevezetését, mert aztán, ha netalán tejmentes diétát kell tartani, a tejmentes tápszerek pláne nem a Te izlésednek fognak megfelelni ...

(Amúgy a babám 18 hónapos, imádja a tápszert a mai napig is.)

2010. okt. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én is adok neki tejet 9 hós korától.

A laktózra nem allergiás és a tejfehérjét ugyanúgy tartalmazzák a tejfölök,joghurtok is.

A tápszerek is teből vannak és a tejpépek is.

2010. okt. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Házi tejet nem boltit.Utsó voltam
2010. okt. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

7,5 hónapos korától kapott sajtot, majd 8 hónapos korától natúr joghurttal csináltam a főzelékeit, kapott túrót is. 10 hónapos korától vezettem be a tejfölt, és 1 éves korától úgy a tejet, hogy tejberizst, tejbegrízt kóstolt már, és kapott olyan főzeléket is, ami tejjel van felöntve, illetve a tejszínt is 1 éves korában kapott először - a tortáján is volt, és csináltam tejszínes ragulevest.

Este és reggel viszont még babatejet iszik, egyelőre még nem akarom tejre lecserélni. Házitejet nincs lehetőségem beszerezni, a bolti tejben meg nem nagyon bízom meg.

2010. okt. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Akkor ezek szerint nem leszek egyedül ha kapni fog a pici tejtermékeket. Reméljük nem lesz semmi gond. Még egy hót szeretnék várni vele most múlt 4 hós, de bizony sokszor kifele fújja a tápit. De azért remélem sokáig fogja inni nem fog megundorodni tőle ha megkóstol mást is. Mert azért abban mégis benne van minden. Csak ne lenne olyan drága, 70 euró havi szinten pedig kiirja a doki. Kb. akkor hasonlóan vezette be mindenki a tejtermékeket.

Még egyszer köszönöm sokat segitettetek. :-)

2010. nov. 2. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!