Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van amelyik baba kihagyja a...

Van amelyik baba kihagyja a 10 órait, vagy az uzsit? A Ti babátok ilyenkor kevesebbeket eszik egyébként? Egyes bölcsikben 10 óraira tényleg csak gyümilevet adnak?

Figyelt kérdés
Nekem 9 hós a kisfiam, hasonló korú babákról írjatok, légyszi. Ha ilyenkor kevesebbet eszik a babám, esetleg a főétkezésekkor többet fog enni. Most egyébként a fogzás miatt nem tudok eligazodni, hogy azért nem eszik úgy mint eddig, vagy valami változás van a láthatáron az étkezését tekintve.
2010. nov. 1. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, igen, van. Nekem is olyan 10 hónapos körül lehetett a lányom, mikor is a védőnővel megbeszéltük, hogy nem kap tízórait+uzsonnát, mert akkor sem ebéd, sem vacsi nem kellett neki (csak tápszer még akkor). Miután kihagytuk, elkezdett enni ebédet és vacsorát is. Most két éves lesz... három fő étkezés van, reggeli ebéd vacsora (azt eszi amit mi), és az étkezések között joghurt és gyümölcs van.. néha pár szem kukoricapehely, vagy ropi, egy túró rudi.. semmi más, mert akkor megint nem eszik főételt.
2010. nov. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nálunk is igy volt, egy darabig próbáltam a 10órait de akkor nem ebédelt, aztán jó későn ebédelt és nem akart uzsizni. És ettől állandóan csúszott az egész, úgyhogy én is úgy döntöttem hogy kihagyom a 10órait, és az uzsonnát is. Persze eszik azért ilyen apróságokat ha megéhezik, keksz vagy túró rudi. Most 2 éves és van reggeli -ebéd - vacsora, mindig nagyjából egy időben, aztán napközben meg majszolgat még mindig mindenből. De külön a 10órait és uzsit nem erőltetem. Így sokkal jobban eszik és megeszik mindent ebédkor is meg vacsira is van hogy dupla adagot kér. :) Előfordul hogy egy gyereknek nem fér el ennyi minden a kis hasában, egy időben én is görcsöltem emiatt hogy a 10órai miatt nincs ebéd stb. De nem minden gyerek egyforma, és ahogyan mi felnőttek sem eszünk egyformán azt hiszem nem kell mindent annyira komolyan venni . semmi baja nem lesz ha kimarad a tizórai és az uzsi, úgyis eszik még napközben ezt azt pl. alma, banán, túró rudi, az éppen elég amég nem ebédel.

Nem hiszem egyébként hogy a bölcsikben nem kapnak 10órait és uzsit csak gyümilevet de előfordulhat, de nem jellemző.

Fogzás miatt is lehet egyébként meg változás is lehet. Nekem is ennyi idős volt amikor már össze vissza kezdett el enni. És igy beállt a rend.

2010. nov. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nallunk soha nem volt 10 orai. En is irtam ki meg regebben kerdest emiatt mert nekem meg az a "gondom", hogy a kisfiam rengeteget alszik. Este 8-tol reggel 9-ig egyhuzamba. Mivel 9-kor kell nem kell es megiszik 240ml tapszert nem kell neki semmi 10-kor meg 11-kor sem. Elforditja a fejet meg akkor is ha csak egy kanal almat akarok adni neki. Igy 12-korul van nallunk ebed (fozelek husival vagy husi nelkul, ha uton vagyunk es csavargunk akkor hippes kaja). Utanna delutan 15 orakor adok neki gyumolcsot vagy joghurtot babamuzlivel es 18 orakor meg vacsorara eszik egy keveset (megmaradt fozelek, vajkremes kenyer - ezt nagyon szereti) es lefekves elott ismet iszik tapszert kb. 220ml. Ugyhogy nallunk sosem volt 10 orai es a tapszer is csak 460ml korul van egy nap. 9 honapos lesz par nap mulva.
2010. nov. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
08:30-as vagyok, elfelejtettem irni, hogy kisfiam februarban megy bolcsibe en pont 10-re viszem amikor uzsona ido van. :) A heti menu mindig ki van akasztva a falra es amikor irattuk be a babamat vegigneztem es a kovetkezoket lattam rajta (keksz, alma, korte... joghurt, babaknak valo muzliszelet tejbe/tapszerbe aztatva). Persze ez nem mind egyszerre hanem kulon-kulon kis adagok voltak. Gyumolcslevet nem lattam de lehet pont nem volt a heti menun. Ebedelni 12-13 kozott ebedelnek es delutan 15-ig alusznak akkor ismet kapnak uzsonat (hasonlo mint a reggeli de lattam a menun pudingot vagy baba deszertet meg pluszba az alma, korte... helyett). Gondolom minden bolcsi mas ez csak egy pelda volt.
2010. nov. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Ma is alig evett 10 óraira, de mostmár megpróbálom így, hogy csak kicsit kap. Mostanában többször fel is jött neki a kaja, talán ezért, hogy nagyon tele volt a kis gyomra.

2010. nov. 2. 10:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 10 hónapos, de már vagy 2 hónapja küzdök az étkezések számával és időpontjával. 5 hónapos kora óta napi 5x evett. Reggel tápszert kap rögtön ébredés után. Mire megéhezik, addigra el is elálmosodik. Sokszor jártam úgy, hogy leültettem enni, de már az álmosságtól sírt és nem evett. Próbáltam korábban enni adni, de akkor meg nem kellett. Egy ideig azt csináltam, hogy a délelőtti alvás után adtam a tízórait (gyümölcsöt), de ha sokat aludt, néha ez délre esett. Így 3 - fél 4 körül volt az ebéd (főzelék). Én ezt későinek tartottam, állandóan próbáltam variálni, de közben az alvási szokásai is változtak. A másik probléma az, hogy nem köti le az evés, egyszerűen képtelen 5-10 percnél tovább megülni, és ha már valamennyire eltelt a gyomra, már ment volna mászni. Így a következő étkezésre farkaséhes lett. Így kitaláltam, hogy megint napi 6x fog enni, többször egyen keveset, de a tízórai gyakran kimarad. Így most reggel-este kap tápszert. Ha délelőtt korán elálmosodik, akkor leteszem evés nélkül aludni. Amikor felébred, rögtön az ebédet kapja. De délután még kap gyümölcsöt és este felvágottas kenyeret. Ez nem a klasszikus reggeli-tízórai-ebéd-uzsi-vacsi felállás, de a babám igényeinek jelenleg ez felel meg a legjobban.

Nálunk inkább egy-egy nap van, és nem egy-egy étkezés, amikor kevesebbet eszik. Olyankor este tejpépet adok neki, az jó tápláló, kicsit kompenzálni az egész napi "éhezést". Amúgy nem szokott tejpépet kapni.

2010. nov. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!