Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Zabpehelyből mit készíthetek...

Zabpehelyből mit készíthetek 6,5 hós anyatejes babának? Már hozzátáplálok pár hete.

Figyelt kérdés
2010. nov. 2. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Én 7 hónapos korában kezdtem beletenni a tízórai gyümölcsébe a glutén bevezetése céljából.

Később vízben megfőztem, anyatejjel meg kis főtt almával, barackkal összeturmixoltam.

Mostmár rizstejjel vagy zabtejjel és kis zabkorpával csinálok neki gyümölcsös tejbezabpelyhet.... 11 hónapos.

2010. nov. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jaj, én úgy tudtam, hogy abban nincs glutén!
2010. nov. 2. 11:30
 3/5 anonim ***** válasza:

A zab tartalmaz glutént, de 4-7 hónapos kor között egyébként is be kell vezetni a glutént.

Én is 6,5hónaposan adtam először a kislányomnak, 3x-oros vízben megfőztem a zabpelyhet és gyümölccsel összeturmixoltam, nagyon szereti a mai napig. vnő

2010. nov. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Igen, ezért írtam bele, hogy a glutén bevezetése céljából, mert sokan nem adnak még ennyi idősen glutént. Én is sokat vaciláltam, ugye régen egy éves kor alatt nem, most meg van ez a 7 hónapos korig mindenképp... engem az győzött meg, hogy addig vezessük be, amíg van anyatej. 7 hónaposan még volt rendesen, ezért kezdtem el...

Ha te is az új értékrend szerint szeretnéd, már adhatsz zabpelyhet.

2010. nov. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Babáknak:1evőkanál zabpehely pici só 2.5dl vízzel 15 percig főzzük,majd négy babatápszeres kanállal teszünk bele gyümölccsel dúsítva turmixoljuk.

Az újság ahonnan ezt kiírtam azt javasolja 8hó kor után adjunk csak a glutén miatt.

Látom a te babád anyatejes szerintem annyi tejet adj hozzá hogy tudd pépesíteni.

2010. nov. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!