Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet "normális"...

Mikortól lehet "normális" ételt adni a babáknak?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7 hónapos, nagyon szépen eszik mindent,amit az életkora megenged, nem válogatós.

A normális étel alatt értem például: vajas kenyér jó minőségű felvágottal, vagy virsli(csakis minőségi), tehát olyan dolgok, amiket mi csak úgy megcsinálunk ha éhesek vagyunk, és megeszünk.

Vagy paprikáskrumpli?

És örölt pirospaprikát mikortól lehet adni?


2010. nov. 3. 11:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és például tésztát mikor kóstolhat.Gondolom csakis tojásmenteset...
2010. nov. 3. 11:46
 2/5 anonim ***** válasza:
8 hós kora körül már adhatod a kicsit darabosabb ételeket, pláne ha van már fogacska. Paprikás krumplit alaposan összetörve akár már most is kóstolhat szerintem.
2010. nov. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Még nincs foga, de például a hétvégén a levesből kiszedett zöldségeket villával törtem össze Neki, és olyan szépen elnyammogta, az ínyével harapdálta.

Amíg nincs foga, csak pépesen kínáljam?

2010. nov. 3. 11:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Úgy tudom, pirospaprikát csak 1O hónapos kortól lehet adni, én nem adtam előbb. 7 hónapos korában 2 naponta főztem neki, mert egy napig eláll a hűtőben, így nem kell minden nap pepecselni. Ilyeneket evett: húsleves, cukkinis csirke, spagetti csirkével, zöldbabfőzelék, vegyes zöldség főzelék májjal... Ezeket botmixerrel törtem össze. Virslit, felvágottat csak most kezdtem el adni neki, 11 hónapos. Azért nem adtam előbb, mert hiába veszem a legjobb minőségűt, abban is van aroma, tartósító, sok só, stb...
2010. nov. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az én fiamnak is csak most jött ki 2 foga és már 8 hónapos kora óta elmajszolja a kiflit, banánt, stb. Szóval adhatsz neki kicsit darabosabbat is, de mindig figyeld nagyon, nehogy félrenyeljen. Szép napot!
2010. nov. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!