Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év körüli babátok mikor...

1 év körüli babátok mikor alszik el este? S reggel mikor ébred? Átalussza az éjszakát?

Figyelt kérdés

13 hónapos a fiam, 1-5 hós koráig átaludta az éjszakákat, aztán ahogy elkezdtek jönni a fogai és körülbelül ezzel egyidőben megkezdtük apránként a hozzátáplálást, borult minden. Azóta minden éjjel rémálom. Van kb 2 havonta egy hét, amikor 1-3-szor van fent, de a többi este 12-16szor is!

Már elolvastam egy csomó könyvet, próbáltam ötletet meríteni. Az lugj jól gyermekem címűben is és a Végre elaludt a gyerek címűben is a ájánlották a Checking up-módszert, ami tényleg bevállt, egészen addig, amíg nem tudott felállni a a gyerek. Azóta viszont nem tudom ehhez tartani magam, mert nem bírom elhallgatni és elnézni, ahogy ordít.

Most olvastam, hogy a vacsora 6 körül kell, hogy legyen és 7-7.30 körül alvás.

De az én fiam még akkor nagyon elemében van. 6-7 között amikor mi vacsorázunk, ő is eszik velünk (igaz nem nagy mennyiséget), 8kor viszem fürödni, fél9kor iszik 2 deci tejcsit, 9-fél10 alvás. De van, hogy csak 10kor bírom elaltatni. És nem azért, mert napközben sokat alszik, mert csak 1-1,5 órát szokott ebéd után aludni.

Viszont mivel sokszor van fent éjjel (gondolom azért van, hogy)reggel 9körül ébred. Így csúszik a reggeli, s még nem éhes délben, s csúszik az uzsonna és a vacsora ideje is. Amúgy is nála képtelenség betartani így az időpontokat, mert ha nem éhes, ha én fejre állok, akkor sem eszik.


Bocsánat, már így is túl hosszan beszélek, csak azért írtam le, mert úgy gondolom, ha hamarabb tenném le, hamarabb ébredne, és akkor lehetne hamarab vacsiztatni is, és kevésbé fájna a hasa (mert este legtöbbször azért van fent, mert bántja a puki).


Nektek mi a tapasztalatotok, Ha valaki tudna tanácsot adni ebben is (a kérdésre válasz mellett), megköszönném.


2010. nov. 3. 12:40
1 2
 1/12 linduci ***** válasza:

Az én 13 hónapos lányom is este olyan 10 körül alszik el ö is felkel éjszaka változóan 1-3 köztvan amikor olyankor jön rá a játszás de van amikor visszaalszik (ez a ritkább)

Napközben ö se alszik 1-1.5 óránál többet reggel mostanában már fél 8-8kor fennt van

Igaz most megy a házfelujítás (szigetelés ablakcsere) ezrt se tud napközben aludni.

Sajnos jó módszerem nekem sincs:(

2010. nov. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia, mi 3 het mulva leszunk 1 evesek, este 8-kor alszik el, ejszaka fennvan vagy a cumiert, vagy szomjas, vagy nincs ott a kisparna a fejenel, vagy a racsba akadt, stb, ez olyan 2-3 orankent megy sajnos, kozben jonnek a fogak, most 4 fog jon egyhuzamban, reggel 6 utan mar nem alszik vissza, ugyhogy hullak vagyunk :-(
2010. nov. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam a héten lesz 1 éves.

8 hetes koráig ébredt 3 óránként, aztán 4 hónapos koráig átaludta az éjszakákat úgy, hogy este 8-hajnal 4-ig, akkor ébredt enni. (Csak anyatejes volt még ekkor) Aztán elkezdődött a fogzás és volt, hogy 2 óránként fenn volt. Aztán 7-9 hónapos koráig éjjel is éhes volt.

Most így állunk: fél7-kor fürdés, közös játék, fél8-kor vacsora (tejpép), 8-kor alvás. Beteszem a kiságyba, van, hogy elalszik egyből, van, hogy kiveszem és a karomban elalszik, úgy rakom az ágyába. Éjfél és 2 óra között van egy kritikus szakasza, ilyenkor iszik, nyűglődik egy kicsit, aztán alszik fél5-fél6-ig, akkor eszik anyatejet. Majd köztünk alszik tovább 7-fél8-ig.

Mikor sokat volt fenn éjjel, mi is próbáltunk mindenfélét. Egyébként a mienk nappal se igen alszik, kétszer fél órát-negyven percet, vagy egyszer egy órát.

A doktornőnk tapasztalata szerint, a komplikált szüléssel világra jött babák gyakran küszködnek alvásproblémákkal.

Mi mióta beletörődtünk, hogy ő ilyen, azóta alszik jobban éjjel. A férjem szerint, ha éhes éjjel, etessük meg, ha a mi társaságunkra vágyik, jöjjön közénk. Mi se szeretünk egyedül aludni. :-)


Bocsánat a hosszú válaszért, de talán megnyugvást tudok adni neked, ha tanácsot nem is.

2010. nov. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szegény, nehéz lehet. Az én fiam holnap lesz 14 hós, és hál'istennek nagyon jó alvó, egy-két nap van két havonta, amikor kicsit nehezebb napja van, pl. mikor a 14-15. fogak, a felső szemfogai jöttek. Kicsi kora óta betartom, hogy fürdetés után már nem engedem ki a szobájából, nem játszik, hanem fürdetés, ruha fel, tejcsi és ágyba be. Ált. 5 perc alatt magától elalszik, de van, hogy nyűglődik 10-15 percet is. Nem megyek be hozzá, csak ha nagyon sír. Nem sűrűn van ilyen. Persze tudom, hogy ez azért megy így, mert kicsi kora óta így van, megszokta. Ha egyszer villanyoltás van, többet nem szólalok meg, nem szólok hozzá, nem babusgatom, nem ringatom (kivéve persze ha beteg, ez még csak egyszer fordult elő). Így megtanulta, hogy este alvás van. Én kicsi kora óta alakítottam a napirendjét, vagyis a Te helyedben egy rossz éjszaka után felkölteném f8-kor. Nem erőszakosan, simogatva, kedvesen, de felkölteném. És időben reggeli, játék, esetleg egy séta -játék a kertben, majd ebéd (ha álmos, az sem baj, várd ki a szerinted megfelelő időt, az én fiam 12.00-ben eszik, evés után azonnal megy az ágyba, egyedül elalszik és max. 1 órát alszik), menjen ágyba és ne hagyd, hogy aludjon 2 órát (bár azt írod, hogy nem is jellemző). Szóval én a helyedben beavatkoznék, nem hagynám reggel hosszan aludni (kivéve persze néha beteg). És ne altasd, hacsak nem beteg, hagyd kicsit kínlódni, próbálkozzon, ha már nagyon üvölt, menj be, vedd fel, nyugtasd meg, de ne beszélj hozzá, ne puszilgasd, majd tedd le és gyere ki. És ezt százszor, ha kell. Tudom, hogy gonoszul hangzik, de muszáj megtanulnia aludni nélküled is.

Persze a szám nagy, mert bár én is végigcsináltam mindezt kicsi korábban, kb 4 hónapos volt, amikor elkezdtem és a elején nagyon nehéz volt, elhiszem, hogy egy nagyobb babával ez már nehezebb. És azt is el tudom képzelni, hogy ő ilyen és nem tudsz neki segíteni, csak elviselni, amíg kinövi, de hátha tudtam valami hasznosat is mondani. Kitartást.

2010. nov. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Két hét múlva le 1 éves a kisfiam, este átlag fél 10 körül alszik el és 8 körül ébred. Az esti elalvás azért átlag, mert van, hogy már 8-kor húzza a lóbőrt, de van, hogy csak fél 11-kor hajlandó őurasága elaludni. Egyszerűen van olyan, hogy nem álmos, akár mit is csinálunk vele nem hajlandó elaludni. Viszont éjszaka alszik, csak reggel ébred úgy 8 és fél 9 közt. Napközben ebéd után (vagy előtt) alszik másfél órát és ennyi. A fix kaja nálunk is csak a reggeli meg az esti tejci, napközben meg ő is olyan, ha nem akar enni, akkor nem akar, lehet, hogy ha mondjuk olyan tízórait kapott, ami kicsit jobban eltelíti a pociját csak akkor ebédel, ha felkel. Én ebből nem csinálok nagy ügyet.
2010. nov. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Alvás 22-24 körül, kelés 7-9 között.

1-1,5 éves kora között:

Fogzáson kívül ált. nem kel éjszaka, fogzás rémálom, nem is számolom. Nincs igazán szerintem csodamódszer, szenvednek szegények. (Nurofenen kívül)

Napirenden kár aggódni, nálunk is van hogy alvás után "ebédel" (3-4-kor). Én sem tudom etetni ha nem éhes, de nem is idegesítem magam. Soha nem erőltettünk semmilyen napirendi pontot, mégis szépen kialakult. Kivéve a fogást, amiben alig van szünet ugye....

2010. nov. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigiket, s örülök, ha másnak elalább egy kicsit könnyebb!

Kedves 13.00-as hozzászóló! Köszönöm Neked is a tanácsot, Te tuti jól csinálod! Így kell, ügyes vagy! Én is ezt olvastam. Hasonló rendszert próbáltam kb 7 hós korában, de ez csak (mint írtam is) nálunk addig vált be, míg nem tudott felállni. Akkor én is megetettem 8-negyed9 körül, de 9 kor már magától elaludt, s volt hogy egyszer-egyszer átaludta az éjszakát, de ált. 2szer-3szor kelt, ez nekem egy álom volt már!

És tudom, hogy nem lehet arra fogni, hogy ő ilyen és majd kinövi (mert ettől mászok a falra, anyósom mindeig ezzel csinál még plusz lelkiismeret furdalást nekem, hogy az ő két fia is ilyen rosszul aludt meg evett, majd kinövi. Csak az a gáz, hogy ők már 11 hósan egyszer sem keltek fel este. Mindegy. ).Tuom, hogy a gyereket meg KELL tanítani aludni, mint ahogy tudja azt, hogy ha etetőszékbe teszek vagy a partedlit felrakom neki, akkor enni fog, s tudnia kell, hogyha fürdött, evett, fogat mosott, meést hallgatott, akkor utána a kiságy=alvás. De mégsem vagyok képes megoldani a problémát. Most elhatároztam, hogy befejezem még a könyvet, megkérdezlek Titeket, s utána drasztikus módon és következetesen kitartok egy módszer mellett, s hátha. A múltkori póbálkoznál is csak az első nap volt nehéz, 3. napon már egy percet sem sírt.

Csak azért kérdeztem, mert már arra gondoltam, hogy nem azért nem tud aludni, mert túleszi magát?

De a tej szinte rituálé szerű:imádja és tudja, hogy fürdés után azt még kap.

Az az ötlet, hogy fürdés után márcsak a szobájában van, jónak tűni, lehet kipróbálom.


Ja, már nem tudom ki írta azt, hogy este is éhes a gyerek, neki csak annyit írnék, hogy én is beleestem ebbe a hibába, hogy azt hittem, éhes, megkínáltam,s egész adagot beverte, majd aludt. Na erről is olvastam: a gyerek jóhogy megeszi, még ha nem is, mert ddig is vele, mellette vagy. Azt írták, egy 10hós gyereknek már egyáltalán nincs szüksége ételre este!!!

Ezután én nem is adtam neki, max. vízzel kínáltam meg, s nem volt éhes!!! Még reggelizni is alig akart!

Szerintem próbáld ki Te is! És nekünk is sokszor az ágyunkban köt ki, mert már a 12. kelésekor úgy megyek hozzá, mint egy alvajáró, késze vagyok, s inkább magam mellé teszem, hogy könnyebb legyen, ha felkel. Persze ott alszik, mint akit levertek. De azt vettem észre, hogy mostanában már tudatosan erre játszik...

2010. nov. 3. 13:23
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem holnap lesz 11 hós a lányom,aki 8 hetes korától 6 hós koráig álom gyerek volt este 8 fürcsi majd szunya és reggel 8-9-ig aludt!Csak anyatejes volt!

Amikor elkezdtük a hozzátápit (csak ahhoz tudom kötni)akkor elromlott!Éjjel csak nyafogott, forgolódott,jöttek persze a fogak is,de mint utóbb kiderült hamar kezdődött nálunk a szeparációs szorongás is,és legalább 6-8-12* kelt éjjel!Azt sem tudtam hova kapjak,hisz eddig nem volt ilyen!Éjjel ha felébredt én cicire tettem és nem aludt vissza,este nem lehetett a megszokott rendszert betartatni vele...pedig 6 hóig este fél 9-kor szopi alvás!De ekkor megőrült,én is mindent a fogára fogtam,de SZERINTEM (nem könyv csak az én tippem)nem az volt!Nálunk az zavarta szerintem hogy elkezdtünk kajálni és félt hogy elveszít (engem mint cicit,mint anyát,mint a biztosat)Pedig tartotta utána is az igény szerinti szopit!A kannalas kaják voltak fix időpontban!

ÉS amióta éjjel ha felkelt és átvittem hozzánk és ott hagytam hogy hagy aludjon köztünk(mert ott legalább ébredés nélkül alszik, és pihen) azóta olyan mintha újra bízna bennem!Mindig kap cicit amikor kér (már csak reggel+ a két alvás, délben este)és 1 hete nem nagyon kel éjjel vagyis inkább hajnalban,de akkor ott hagyom velünk már!Most ott tartunk hogy az esték újra rendeződtek,és 1* kel, ha 3 előtt akkor vissza szoktam vinni az ágyába,de ha 4-6 között akkor már összebújva alszunk!De most kezd erről is leszokni,most pl reggelig aludt a saját ágyában és végre nem ordítva kelt!Ebből tudtam hogy a szeparációs szorongás miatt (vagyis a hiányom miatt ébred fel),mert akkor egyből ordított!Ehhez sem voltunk hozzászokva addig!

De már ha sötétben felkel akkor sem sír hanem csak mondja a magáét!Én úgy vettem észre,hogy amint újra bízott,hogy anya első nyikkra ott van,és ha hozzá akarok bújni akkor maradhatok vele,azóta megint nyugisabb éjjeleink vannak!Most indult el okt 21-én és még ez sem zavart be az alvásba hál isten!Pedig a mászás is odatett nekünk!


Szóval én ezt figyeltem meg,de nem olvastam sehol!És még annyit hogy én annyira elleneztem az együtt alvást,mint szerintem senki más,de mégis szerintem ez nyugtatott meg mindkettőnket!


Érdemit én sem tudtam szerintem hozzátenni,de hátha segít valamit egy tapasztalat!

Remélem ham,arosan rendeződtök!!!!!!!!!Együtt érzek!

2010. nov. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
1 éves a lányom és ugyanez volt nálunk is a helyzet,de mi magunk közé vettük,mert már nem birtunk annyiszor átmenni visszaaltatni.Azóta jobb a helyzet,de még igy is fel szokott kelni cicizni éjjel 1-szer 2-szer.Azért megnyugtat hogy nem csak mi vagyunk igy ezzel,mert akárhány ismerősömet kérdeztem,ott mindenhol átalussza a gyermek az éjszakát.Már azt hittük mi csinálunk valamit rosszul :)
2010. nov. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Végig olvastam a hozzászólásodat, és teljes meggyőződésem, hogy nem kell Neked tanácsolni semmit. Amúgy is a saját véleményem az, hogy mindig az Anya ismeri legjobban a saját gyermekét, ő tudja, hogy mi a legjobb neki. Szerintem egyszerűen csak bízz magadban, dönts a saját belátásod szerint és ne hagyd, hogy mások befolyásoljanak. Persze jó, ha mások szokásait, tanácsait is végighallgatod, hiszen így új ötletekkel gazdagodhatsz, de semmi több.

Nekem két gyerekem van. A nagyobbik már 27 hónapos, egészen 13 hónapos koráig minimum kétszer kelt éjszaka, leginkább enni. Ha nem adtam neki, akkor képes volt egész éjszaka visítani. 13 hónapos korára 8 hónapos várandós lettem. Egyszerűen nem bírtam már az éjszakai műszakokat, így őszintén szólva volt, hogy félálomban hallottam, ahogy szegény gyerek hív, de nem bírtam felébredni, és amire összeszedtem magam, már szépen aludt is tovább. Mire 14 hónapos lett és megszületett a tesója, addigra szépen lassan leszokott az éjszakai kajálásokról. Persze ehhez azért kellett a vége felé egy kis szigor, volt amikor bizony fél óránként tesztelt, hogy nem untam-e még meg a műsort (nagyon nem bírom, ha sírnak a gyerekeim). A második gyerekem az első időben köztünk aludt, ez kb. 2 hónapos koráig így volt. Egyszerűen azért, mert nem bírtam a kétóránkénti lakásnézést, hogy ő nagyságát etessem. Így csak odafordultam, odaadtam a cicimet és aludhattam tovább. 2 hónaposan viszont, amikor legelőször aludta át az éjszakát likvidáltam a közös szobájukba, a saját ágyába. Persze aztán még elég sokáig (8 hónapos koráig) ébredt éjszakánként párszor enni, de ahogy áttértünk a tápszerre (elapadt a tejem)szépen elkezdte átaludni az éjszakát. Most ez a napirendünk:

reggel 7-kor ébresztő, 150 tápszer a kicsinek, a nagy készül bölcsődébe,

3/4 8-ra bevisszük a tesót, utána gyors vásárlás és irány haza,

9-kor tízórai (gyümölcs tejpéppel),

1/2 12-kor ebéd (főzelék hússal) utána futás a bölcsibe a nagy tesóért,

13-ig mind a kettő ágyba kerül, ilyenkor még kap a kicsi 150 ml tápszert, ezzel szépen elalszik,

16-ig alvás, utána uzsonna joghurt,

1/2 19-kor vacsora (főzelék hús nélkül) utána vacsizunk mi is, ilyenkor kap a mi kajánkból (csipeget),

20-ig fürdés, kap 210 ml tápszert ezzel elalszik. Éjjel nem ébred, ha csak nem beteg vagy jön a foga.

2010. nov. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!