Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segíthetek 5 hetes...

Hogyan segíthetek 5 hetes babámnak, aki egész éjjel szenved, mert kakilnia kell? (gondolom)

Figyelt kérdés
éjféltől csak nyög, erőlködik. szélcsővel ilyenkor ha szerencsém van, kijönnek a pukik, kaka. megszoptatom, de kb. két óra, mire elalszik. aztán óránként megint megébred és szenved. simogatom a hasát, meleget teszek rá - ami eddig segített. sab simplex/infacol nem igazán segít. reggel 4-5 körül megint annyira erőlködik, hogy szélcsövezni kell. hétre elalszik általában és onnantól kezdve tud pihenni (nappal :( ). annyira sajnálom szegényt. meg magamat is, mert már napok óta 3órákat alszom. a nővérének is volt hasonló, de neki csak reggel két óra, és a meleg segített neki.
2010. nov. 4. 08:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, nekem az vált be, hogy hajszárítóval fújom a hasát messziről kis fokozaton. ettől hamar el is alszik...
2010. nov. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szia.az én fiam is 5 hetes és előfordul vele is, nappal nyugi van alszik, éjjel kínlódás.bár hozzá még társul a nátha is, amit a bátyja hazahozott az oviból :S nálam bevált, h napközben nem igény szerint szoptatom már, hanem szigorúan tartom a 3 órákat, ha alszik, felköltöm enni.így nap végére megeszi azt a mennyiséget ami kell, nincs túletetve se, h fájjon a hasa, éjjel már nem kel fel.ha mégis előfordul ilyen gond, látom h kínlódik akkor a szopi után cumisüvegből iszik pár korty teát is, ilyen köményes, hasfájás elleni és nem tudom miért de a tejcsi meg a tea szinte azonnal összeveszik a pocijában és már túl is van a dolgon.:)de a hasát én is simogatom ilyenkor, az is jót tesz.
2010. nov. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg neki langyos, enyhén cukros kamillateát adni. Nekünk a lázmérőzés mindig segített a kaki problémán: bekrémezed a lázmérőt popsi krémmel és lassan, óvatosan a popsijába dugod (mintha a lázát mérnéd) és óvatosan körkörösen mozgatod egy kicsit.
2010. nov. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia, a dm-ben lehet kapni gripe watert, angol vizet, ánizsmagolaj van benne, ami nagyon jó a pocinak, az én fiamnak ez nagyon sokat segített. Nálunk reggel-este papaverines csepp van - ezt a háziorvos írja fel neked receptre, görcsoldó, kb. 200,-Ft - és nappal egy gripe vizet kap, így nagyjából elvagyunk.

Nagyon sokat tornáztasd, ha látod, hogy erölködik ha nem, pl. pelusozásokkor nyomd fel óvatosan a kis térdeit összezárva a hasához, kb. 2-3 alkalommal, így is nagyon sok puki kijön! ez is nagyon sokat segít. De ha látod, hogy erölködik mindenképpen tornáztasd!

Vagy ha nagyon mohón eszik, akkor evés közben is büfiztesd meg nem csak a végén, így kevesebb levegő marad a pocakjában. Ha sokszor eszik, akkor többször tud levegőt nyelni.

Az espumisant is ajánlgatják, de nem tudom, hány hónapos kortól lehet adni. Nekünk az infacol és társai semmit se értek.

Remélem tudtam segíteni neked, és jobbak lesznek az éjszakáid!

2010. nov. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! amiket leítatok, mindet kipróbáltam.. kivéve a görcsoldót, mert azt a doki nem írt fel. tegnap normaflore-t adtam neki egész napra elosztva apróbb adagokban (sok helyen olvastam, hogy jó hasfájásra) és kamilla teát (főzve, nem forrázva, cukor nélkül - mert cukrosan állítólag hasfogó) és gyönyörűeket kakilt, sokkal jobb volt az éjszakánk!!!!!!
2010. nov. 5. 09:38
 6/6 anonim ***** válasza:

de jó, örülök :) emlékszem én is éjszakákat voltam fenn a fiammal...

Éjféltől 1-2 óránként szó szerint tornáztattam ki belőle a pukit :( minden éjjel.

Ha pukigond van:

Megfogod a bokáját és a térdét feltolod a hasához, aztán kiegyenesíted, ezt többször megismétled, aztán körözöl a behajlított lábaival, stb...

Nekünk így kijött, nem kellett szélcső.

2010. nov. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!