Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek hogy leszokjon róla?

Mit tegyek hogy leszokjon róla?

Figyelt kérdés

2 és fél hónapos fiam egész addig üvölt amíg fel nem veszem, akkor elhallgat, ha lerakom ismét sír, de nem úgy mintha fájna a hasa vagy valamilye. Olyan mintha hisztizne.

Mit tegyek hogy leszokjon róla, hisz nem tarhatom egész nap itt a háztartás.

A másik tengeri sóoldatos orr spray-t használunk de mégis folyton szörcsög az orra, pedig porszívózva is van. De már jó pár hete.

Mitől lehet?


2010. nov. 4. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

2 és fél hónaposan még nagyon picike, épp hogy megszületett. Neki még anya közelségére van szüksége, minden idegen, új és ijesztő számára. A fizikai szükségletei közé tartozik az is, hogy szeretgessék, anyához közel legyen, érezze az illatát, a tapintását. (nem csak az éhséget, pelenkázást, fürdetést, stb. kell kielégíteni). csak most alakulgat benne a kötődés, ha már most sírni hagynád, akkor azzal nagyon rosszat tennél neki is és a további kapcsolatotoknak is. Vegyél egy hordozókendőt vagy mei tai-t, abban kösd magadra és így a házimunkát is el tudod végezni. Vagy kérj segítséget. Néhány hónap és többet ellesz egyedül is. Kitartás, ez egy ilyen időszak.

(és ez nem hiszti, ilyenkor még nem tudnak hisztizni, azért sír, mert baja van)

2010. nov. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
miénk is ilyen volt, úgy szoktattam le, h letettem ,ő bőgni kezdett, és mellé ültem, játszottunk, csörögtem neki...elején mintha le se sz...na, aztán szépen lassan hatott, meg hordozóba beletettük, és úgy énekeltünk, bohóckodtunk apával :) azóta jobban szeret az ágyon, játszószőnyegen fetrengeni :) 5 hós
2010. nov. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
szia.ilyen pici baba nem hisztizik.nálunk is volt ilyen időszak,többször is,ez ilyen.háztartás háttérbe,első a baba.ezt meg kell szoknod.a babádnak szüksége van rád,hát szeretgesd.nem mindig lesz ilyen.az én lányom 8 hónapos és egyáltalán nem akarja hogy szeretgessem már,inkább azt mondom még örülj is neki.én is így voltam mint te,hogy de hát a háztartás....aztán hagytam a fenébe,első a gyermek,majd utána ha lesz időm és energiám megcsinálom.
2010. nov. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! 2,5 hónaposan még nem hisztizik egy baba, majd csak 8 hónapos kora után. Gondolj csak bele, 9 hónapig benned élt, folyton ott volt a melegben, hallotta a hangod stb... Persze, hogy hiányzik neki ez a megnyugtató közeg. Amint jobban elkezdi érdekelni a külvilág, nem lesz ölbe-baba. De még csak TE vagy számára a külvilág. Vegyél neki egy pihenőszéket (nekünk a legegyszerűbb Chicco van, szuper!), és vidd magaddal a konyhába, fürdőbe, ahol épp dolgod van. Énekelj és mondókázz neki, egy idő után megnyugszik. Egy darabig ülj le mellé, simogasd, és utána úgy végezd a házimunkát, hogy lásson. Közben folyton magyarázz neki, énekelj... Meg fogja szokni pár nap alatt és minden rendben lesz! Üdv!
2010. nov. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én azt irtam , hogy olnyan mintha hisztizne, egyébként meg felvan véve, de van amikor probálog neki gügyögni, azt valamikor hat, de legtöbbször nem.

Szerintem meg nem szabad elkapatni, s ezért van az hogy nem akarom felvenni

2010. nov. 4. 10:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Háááát, ahogy gondolod. Olvass picit Ranschburgot vagy akár itt a neten a kötődő nevelésről egy kicsit. Ha hagyod sírni, miközben van valami problémája, ő úgy fogja értelmezni, hogy hiába kiabál, hiába szól, senkit nem érdekel az ő problémája, ő egy senki igazából, jelentéktelen. Pár nap múlva így fogja érezni magát és már nem is sír, nem is próbál majd szólni, hisz minek, ha senkit nem érdekel? Ennyi idős babát még nem lehet elkényeztetni, 6-8 hónapos koráig igenis az anyukája kell neki. Utána már egyre kevésbé lesz erre szüksége, még ha puszilgatnád, sokszor 8-10 hónaposan már nem hagyják.

A te döntésed, hogy hogyan neveled a babád.

2010. nov. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3-dik vagyok.engem mindig azzal traktáltak hogy elkapatom mert felveszem.falra tudtam volna mászni ettől.ha igényelte én bizony felvettem,magamra tettem,ringattam,ráztam a kis popóját,és nem lett elkapatva.olyan 6 hós kora körül szeretett kézbe lenni,de csupán azért mert már érdekelték dolgok,és ha megoldottam hogy lásson rendesen,nem kellett kézbe tartani.de ez mindenkinek a maga döntése.én is tartottam attól először ha mindig felveszem hozzá szokik,de aztán kérdeztem itt anyukákat akik nekem is ugyan azt mondták mint neked és lám igazuk lett.az elkapatás nem ebbe a korba kezdődik.
2010. nov. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Pszichológusok szerint 6 hónapos korig a gyereket egyáltalán nem lehet elkapatni, és ki kell elégíteni a szeretet igényét, hogy később biztonságban érezze magát és ne akarjon folyton rajtad lógni. Aki az első 6-8 hónapban mindig reagál a kicsi szeretet igényére, annak később nem lesz azzal baja hogy mozdulni sem tud tőle. Az én lányom 9 hós, mindig felvettem ha sírt, de ha abbahagyta, akkor letettem. Sokat volt ölben, vagy mellettem az ágyban és ott játszottunk. Mióta forog, kúszik, 30-40 perceket el van egyedül, játszik, gagyog, ha hiányzom neki, odakúszik hozzám, és "szól", hogy vegyem fel, de hamar beleun az ölbe babába, és menne a nagyvilágba. És én hagyom, hogy játsszon önállóan. Nagyon bátor és magabiztos, mert tudja, ha szüksége van rám én mindig ott vagyok.


Jó babázást

2010. nov. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk úgy volt, hogy reggelente, ébredés után jól elnézelődött magában. Amikor esélyt látsz rá, hogy elvan egyedül, akkor ne vedd fel, hagy legyen kicsit magában. Addig egyél, zuhanyozz, használd ki a lehetőséget.
2010. nov. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!