Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg olyan nagy baj, ha...

Tényleg olyan nagy baj, ha sírni hagyom, hogy egy idő után leszokjon róla?

Figyelt kérdés

1 éves múlt. Éjjelente sír, amíg nem megyek be hozzá. Amint meglát, nekiáll nevetni, bohóckodni. Ha elfordulok, megint sír. Szeparációs szorong a lelkem.

Első két éjjel még bolondot csinálhatott belőlem, hajnali 3tól 5ig a mi szobánkban volt, hogy a nagyobbik tudjon aludni a gyerekszobában. De utána következő napokon nem vittem át magunkhoz. Hagytam a gyerekszobában. Sírt, bementem, megigazítottam és kijöttem. Ezt csináltam minden sírásnál, majd szépen fokozatosan elhagytam azt, hogy minden nyekkenésénél bementem hozzá. Sírt egy picit, majd elaludt. Most már ott tartunk, hogy éjjel felsír, bemegyek hozzá, megigazítom és visszaalszik.

Emiatt szinte meg lettem szólva, hogy milyen szívtelen vagyok, hogy egy gyereket sírni hagyok, miközben én nyugodtan fekszek az ágyamban... Tényleg ennyire szar anya vagyok, hogy nem ücsörgök egész éjjel az ágya mellett, vagy nem viszem be a mi ágyunkba aludni??? Ez most komoly??? Másoktól hallottam, náluk is működött a dolog, bevált ez az éjjeli sírásról való leszoktatás módszer, én kipróbáltam és most egy lelketlen anya vagyok emiatt??


2011. jan. 24. 14:16
1 2
 1/11 kisnita ***** válasza:
59%
Dehogy vagy lelketlen szar anya. Nem kell a sok hülyére hallgatni. Én is megkaptam már a magamért amiért nem hagyom, hogy hülyére vegyen a fiam. Nem kell meghallani az ilyen véleményeket, nektek így jó, kész. Az meg hogy más mit csinál vagy mit gondol, hol érdekel engem? Hagyjon csak rá mindent a gyerekére és rövid időn belül majd rájön, hogy ki is volt a szar anya. Röviden ennyi a véleményem erről. :)
2011. jan. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálam is volt hasonló probléma, én nme hagytam sírni. Vida Ági kismamablogjáról loptam az ötletet az esti elalváshoz és azt "alkalmazom" éjjel is. Megsimogatom éjjel, hogy érezze, ott vagyok, ha kell, és elalszik. Van, hogy kiveszem, megnyugtatom, és akkor teszem vissza. Muszáj volt, mert kezdett a fejemre nőni, és néha megengedtem, hogy bejöjjön közénk aludni. Ezért ment sokszor a sírás éjjel. Szerintem ez egy jó módszer, amit Vida Ági javasol, de mindenkinek más a felfogása.
2011. jan. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
Én éppen most gyűjtök erőt és kitartást az efféle akcióhoz:)..
2011. jan. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy car anya. Nálatok bevált, akkor mit foglalkozol mások véleményével?

Az én fiam 16 hónapos, szerencsére nem jelentkezett nála a szeparációs szorongás (eddig), vagy ha volt is, mi nem vettük észre.

Mi egy szobába vagyunk a fiammal (anyóséknál lakunk, nyárig 1 szobában), és sosem hagytam sírni. Meg is kaptam volna a magamét, ha az egész házat felveri, mikor a többiek mennek hajnalban dolgozni.

Voltak húzós éjszakáink, főleg fogzáskor, akkor odavettem közénk, visszaaludt, és visszatettem az ágyába. Volt, hogy elég volt bekenni az ínyét, vagy adni neki egy kis panadolt, ha már nagy fájdalma volt, és visszaaludt a saját ágyában. De nem jellemző rá, hogy éjjel sírjon. Szerencsére. Általában este 8tól reggel 7-8ig alszik, a saját ágyában.


De tökéletesen megértem azokat, akik úgy tesznek, ahogy te is. Nem mindenkit áldhat meg a sors ilyen jó alvó gyerekkel, mint az enyém. :D Ha ő lenne ilyen, akkor nem tudom, hogy én mit csinálnék. De nektek jó így, a Törpike megtanul aludni, kap egy kipihent anyukát reggel, és ő is kipihentebben kezdheti a napot. :D

2011. jan. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Nyilván nem emiatt rossz anya valaki! Bár én hagyom, h az ágyamban aludjon a gyerekem, de ez az én életem, én döntöm el, h csinálom... én így látom jónak., De soha nem mondanám, h az, amit más anyák csinálnak, az rossz! mindenki a legjobbat akarja a gyerekének, ez érthető... kinek mi válik be, kinek mihez van türelme, ereje stb. Kitartást!
2011. jan. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
utolsó vagyok: jah és én azért kapom a magamét, mert hagyom, hadd aludjon velem, ha akar... de nekem így kényelmes, így alszik a legtöbbet mindenki, és senki nem idegbajos másnap! Én attól vagyok kiakadva, ha sokat sír, na attól fáj a fejem. Lehet, nem csinálom jól, és így a kényelmes, de másnap korán kell kelni, dolgozni kell, tanulni, főzni, takarítani... tudom ezzel sokan vannak így, és mégis éjszakáznak, de én így tudok jókedvű, teli energiával lenni másnap.
2011. jan. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Biztos vagyok benne, hogy a lehető legjobbat akarod a gyermekednek. És nevelheted a mostani, divatos "ridegtartásban" is (sírni hagyod, nem kapatod el és hasonlók). De ne csodálkozz rajta, ha pár év múlva egy agresszív, kezelhetetlen gyereked lesz, akivel semmit se lehet megbeszélni, akiről leperegnek a szülői intelmek, aki fittyet hány rád.


Ép úgy, ahogy most te őrá, amikor egyedül hagyod a szobájában, hadd sírjon.


[link]

A sírni hagyást sohasem szoktuk javasolni, azért, mert ez a mi tapasztalataink és információink szerint nem tesz jót a gyerekeknek. Egyébként a csecsemő sírni hagyása az eddig felsorolt hátrányokon kívül az idegsejtek közti kapcsolatokat is roncsolja, és ha csecsemőkorban nem éri elég inger a kötődésért és az érzelmi válaszért felelős területeket, akkor azok később is alulfejlettek maradnak.


[link]

[link]

[link]

Ha egy kisbabát letesznek, és nem veszik fel, amikor sír, azzal azt tanítják neki, hogy ő nem fontos, a jelzései sem fontosak, nem érdekesek és egyáltalán nem érdemes szólnia, ha valami baja van. Azt hiszem világos, hogy ez hova vezethet. Valóban megtanulja a kicsik nagy része néhány nap alatt az új „rendet”, a kérdés az, hogy valóban ez-e a cél. Sok szülő értetlenül áll később a két-három, vagy hat-nyolc, tizenkét-tizenhat éves gyermeke ellenszenve, idegensége és agresszivitása előtt. Sajnos a szülők nem hozzák összefüggésbe azt, ami pedig nyilvánvaló.

2011. jan. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%

Én ahhoz csatlakozom, aki épp erőt gyűjt ehhez az akcióhoz. Nálunk is kezd elszaladni a ló, és ez már senkinek nem jó! Sem nekünk, sem a gyereknek!

Az pedig nálunk nem működik, hogy odamegyek hozzá megsimogatom és alszik tovább. Csak még jobban üvölt, mert tudja, hogy ott vagyok, és mégsem veszem fel... Szóval nálunk nem jött be a simogatósdi.

Most néhány éjjel óta gondolkodom azon, hogy kipróbáljuk a sírni hagyást, hátha az bejön, csak még nem tudtam magam rávenni... :(

Én egyáltalán nem tartalak rossz anyának, inkább becsüllek Téged is, és más anyákat is, akik végig tudták csinálni. Nem tudom én leszek-e elég kitartó, de tartok tőle, hogy már csak ez az egy lehetőség maradt. Minden egyebet kipróbáltam.

2011. jan. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
maximáéisan egyetértek a 14.50essel, meggyőzött! így folytatom, ahogy eddig is csináltam
2011. jan. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ember,legyen az kisgyerek vagy felnőtt nem csak örömében sír.Valami gondja van és ilyenkor nem szabad magára hagyni!
2011. jan. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!