Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babáitoknál mikor jelent meg...

Babáitoknál mikor jelent meg a BCG oltás helyén a kis piros dudor?

Figyelt kérdés
Az én babám már lassan 3 hónapos, de még nem látszik semmi.Úgy tudom, ha fél éves koráig nem jön ki, újraoltják.
2010. nov. 5. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk viszonylag hamar. 4 hónapos koráig 4x fakadt ki, tiszta genny volt, de aztán szépen begyógyult.

Valóban 6 hónapos koráig kell figyelni, hogy begyullad-e.

2010. nov. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem,egy hónapos volt a babám,amikor megjelent.Nekünk is sokszor be gennyesedett.9 hós.és már szép neki.
2010. nov. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor nálunk szinte biztos az újraoltás, mert semmi nincs a bal vállán konkrétan. Második baba, és biztosan emlékszem, hogy az elsőszülött fiamnál 6 hetesen fedeztük fel. Most meg semmi, csak gondoltam, hátha van akinél tényleg csak megkésett. Köszi a válaszokat!
2010. nov. 5. 12:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk az újraoltás után sem látszik semmi, ha végigsimitom az ujjammal van egy minimális göb a bőre alatt, a doktornő szerint van ilyen.

2010. nov. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk sem látszik semmi,hétfőn lesz 6 hónapos.Nem tudom mikor oltják be újra,remélem azzal már nem lesz gond.
2010. nov. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
lányom 9 hós. semmi látszik és nem is látszott soha. Elvittem a gyerekorvoshoz, hogy akkor vigyem-e a tüdőgondozóba újraoltani, de azt mondta semmiképpen, mert be is fogják szüntetni ezt az oltást. beoltották születésekor és kész. a védettséget megkapta és pont.
2010. nov. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom,nekem azt mondták ha betölti a 6 hónapot akkor újra oltják.Szerdán megyünk tanácsadásra kiváncsi leszek.Érdekes lenne,ha minden helyen máshogy oltanák a babákat.Utolsó előtti voltam.
2010. nov. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Türelem!Van még időtök! Az én kisfiamnak már meg volt rendelve az oltóanyag, amikor egyszercsak ott lett a dudor, ami piros lett, s a végén tályogos! Már elő voltunk jegyezve műtétre, amikor felnyitják, de nem került rá sor, mert kifakadt magától. Állítólag azoknál nem jön ki időben, akiknek túl mélyre adták be.Remélem nektek is megoldódik!
2010. nov. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!