Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem korai még? Kisfiam majdnem...

Nem korai még? Kisfiam majdnem 8 hónapos. Az anyósom állandóan felállítja ha nálunk van és sétálgat vele, ami a fiamnak nagyon tetszik. Próbál már egyedül is menni, kapaszkodik mindenbe, de még esetlen.

Figyelt kérdés
(dehát a mami ülteti és állítja, nincs mit tenni. ) felállni még nem tud egyedül és felülni sem, de állni, meg ülni akar állandóan. Ha lefektetem, csak ordít.Nem akarom erőltetni, nehogy valami baja legyen. ha felállítom én is és felültetem nem lesz baja később??? mert mindenhol csak azt olvasom, hogy amíg egyedül nem csinálja, addig nem szabad. de nem bírok vele...
2009. jan. 8. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Az állítás annyira nem,de menni nem kéne vele szerintem.Ha majd kapaszkodik és elkezd araszolni az más,nem kell siettetni a járást.Sok gyerek csak 1 éves kora körül indul el.Mond az anyósodnak,hogy a gyerekorvos mondta,hogy nem egészséges úh.ne tegye.
2009. jan. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

hát szerintem annyira nem korai. nálunk 10 hónaposan már megállt egyedül, ö maga húzta fel magát. 11 hónaposan már egyedül billeget. onnantol nem volt megállj.

ahogy gondolom igénye van már, rá. azt tudod csinálni hogy erösíted az izmait, hogy amikor felakar ülni, akkor megfogatod az újadat vele és felhúzod, aztán majd szép lassan már ö huzza fel magát, a végén egyedül is menni fog neki.

2009. jan. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hagyni kéne, hogy a saját ütemében fejlődjön a mászás, az ülés és a járás is! Szólj rá az anyósodra, hogy ne csinálja ezt a gyerekkel. Főleg ha rászoktatja, utána te fogsz szívni vele(már elnézést a kifejezésért).

Az én lányom 11 hónaposan kezdett el úgy járni, hogy fogni kellett mindkét kezét. 3 és fél hónapig járkáltam így vele, és nagyon fárasztó volt. A kisfiamat hagytam, hogy csinálja ahogy akarja, és 11 hónaposan már egyedül ment.

Szerintem jobb ha magától jön rá a dolgokra a babád. És neked is könnyebb lesz.

2009. jan. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi:)

valami hasonlót gondoltam én is a dologról, akkor folytatódik az edzés:)) mert azokat a dolgokat csináltam vele, amiket írtatok.

2009. jan. 8. 11:21
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ültetni és állítani is csak akkor szabad, ha már tudja egyedül is, addig nem tesz jót se a gerincének, se a lábának. Másrészt a neurológusunk szerint azok a babák, akiknek mindent maguknak kell elérni, nem ültetik stb., azok előbb csinálják maguktól, mert - bocsánat a kifejezésért, nem szó szerint értendő - nincsenek elkényeztetve, csak akkor lehetnek így, ha megküzdenek érte.

Tényleg nem tudom mi ebben az igazság.

Nálunk én mindent megtettem, hogy minél később üljön, álljon, hogy a gerince minél jobban megerősödjön (a babakocsiban 7 hónapos korában is fektettem még). Erre 7 hónaposan felült és felállt :-(. De magától.

A babádnak is lesz még épp elég teher a hátán és a lábacskáin még az életben.

2009. jan. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek:) még annyi, h ha felállítom, már áll, ha tud kapaszkodni vmiben, térdelésből felhúzza magát és feláll, ha ültetem nyíl egyenes háttal ül, és ha játékért nyúl, nem dől el. csak egyedül nem teszi meg a kezdő lépéseket:) ezért voltam tanácstalan....
2009. jan. 8. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!