Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a probléma, hogy...

Mi lehet a probléma, hogy hirtelen nincs el egyedül és sír?

Figyelt kérdés
A kislányom 4 hónapos múlt. Egyik napról a másikra egyre csak sír, ha nem lát és nem beszélek hozzá, akár csak 1 pillanatig is És nem nyüszögés, hanem konkrét sírás kis könnyekkel. Eddig el volt egy bizonyos ideig egyedül is, most meg abszolút nem. Minden szabad időmet játékkal töltöm vele, mert imádom, csak azon gondolkodom, hogy vajon mi érhette, hogy ekkora változás állt be.
2011. nov. 17. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom kezdi igényelni a környezeti ingereket, kezd interaktívvá válni, merthogy fejlődik. Nincs ezzel gond, szerintem.
2011. nov. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 4 hónapos és ugyanezt csinálja. Pontosan ugyanezt. Ha lát és beszélek hozzá, vigyorog...ha nem lát,akkor egyből sír. Gondolom ez normális, igényli a közelséget, törődést.
2011. nov. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nálatok korábban kezdődik a szeparációs szorongás (amit 8-10 hós korra tesznek a nagykönyvek)! Este könnyen elalszik? Vagy ringatni kell és csak aztán tudsz szabadulni mellőle ha elaludt?
2011. nov. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xStefix ***** válasza:

Mert még nincs tárgyállandósága; azaz azt hiszi, hogy ha nem lát, akkor "nem is vagy" és ettől megijed.

Semmi baj nincs, ez teljesen normális ilyenkor. Még jópár hónap lesz, mire a kis idegrendszere feléri, hogy akkor is megvagy, ha épp nem vagy mellette. Türelem. :)

2011. nov. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves 3. hozzászóló!


Eddig nagyon könnyen elaludt. Mostanában viszont valóban nehezebben alszik el, kicsit kell ringatni, aztán elalszik. Ma pl 20 perc alatt, de tegnap nagyjából 1 óra kellett, hogy elaludjon. Mi az összefüggés?

2011. nov. 25. 20:28
 6/7 xStefix ***** válasza:

A szeparációs szorongás amiatt alakul ki, mert kb. 1 éves korban a gyerkőc elkezd nagyon ragaszkodni, anyás lenni - mindig, mindenhol mi kellünk, nélkülünk sír.

Ez a szorongásos időszak a gyerekkorban többször is megismétlődhet, de ilyen kicsi korban még ritka, illetve ekkor nem szokták így hívni (a csecsemők alapból nagyon anyásak tudnak lenni, pl. a szoptatás miatt is:).

Én sokkal inkább arra tippelek, hogy az általános fejlődési ugrása miatt (ami közben ugye az idegrendszere is folyamatosan érik) változnak az alvási szokásai. Ha nappal nagyon sokat játszik, nézelődik, mocorog, a rengeteg információ, ami bejut, nagyon megkavarhatja a rendszert. Emiatt megeshet, hogy este nehezen nyugszik le, kapcsol ki a buksija.

Ezért, ha eddig még nem tetted, lassan vezess be egy esti rutint, aminek most még nem is a rendszer-szerűsége, szabályossága a lényeg, hanem sokkal inkább az alvásra való felkészítés, ráhangolás: az esti, fürdés körüli időszakban már ne legyen játék, hangoskodás, hanem készüljetek a pihenésre. Egy kellemes meleg fürdő, masszázs, félhomály és suttogó beszéd mind segíthetnek neki ellazulni. A TV-t és egyéb zajforrásokat ettől az életkortól már szükséges lehet mellőzni a szoptatás és alvás idejére (is).


Remélem, nem haragszol, hogy én is válaszoltam.

2011. nov. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem látott valami nem mindennapi dolgot...
2012. máj. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!