Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Örökölheti a baba az egyik...

Örökölheti a baba az egyik szülő vakságát?

Figyelt kérdés
Hány százalék,h az apja vakságát örökölje a kislány magzat?
2010. nov. 5. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt abszolút nem laikusoktól kellene megkédezned, hanem genetikustól. Egy laikus annyit tud mondani, hogy 50-50%: vagy igen, vagy nem.


Azt mindenesetre elmondhatom, hogy ha apuka vaksága szerzett (pl cukorbetegség vagy baleset következménye), akkor azt a magzat nem örökli, azt hiszem, ez evidens.

2010. nov. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem balesetből vak...:S
2010. nov. 5. 18:06
 3/10 anonim ***** válasza:

tényleg genetikus kéne


amúgy még akkor is lehet látó a gyerek, ha mindkét szülő vak

2010. nov. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ha genetikai probléma és örökölhető (női és férfi ágon is) akkor igen, örökölheti. 25% egyébként, hogy örökli (nem 50!!) ez esetben. de miért vak az apuka?
2010. nov. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
örökölte a nagyapjától
2010. nov. 5. 18:10
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor igen, megeshet, de errol genetikussal kell konzultalni. Lehet, hogy csak ferfiagon oroklodik, de lehet, hogy nem. Mindenesetre ha mar a parod is orokolte, akkor az novel a valoszinusegen.
2010. nov. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia.


En is genetikustol kerddeznem meg!!

Anyukamnak van egy nagyon kedves kolegaja aki van (igy szuletett) es egyik lanya sem orokolte szerencsere.

Noveremnek volt egy osztalytarsa akinek a szulei suket-nemak voltak.Mindket szulo beteg volt de a 2 gyerek teljesen egeszsegesen szuletett(tudom, hogy ez nem olyan mint a vaksag, de ez is orokolheto).

Tehat nem tudom mekkora ra az eselye.

2010. nov. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a férjemnek beteg a szeme és az orvos a következőt mondta. A barna szem a legerősebb,tehát ha a gyermek anyja kék,zöld vagy szürke szemű akkor van esély hogy a baba örökli a szembetegséget.De ha az anyuka barna szemű akkor az egészséges barna szem elnyomja a beteg barna szemet és minimális esélye lesz annak hogy a pici örökli.Így is lett,a kislányom makk egészséges.Remélem érthetően írtam le
2010. nov. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok.A férjem egyik szemére csak 10 %-ot lát,a másikon szaruhártyát kellett ültetni. ez kimaradt,csak a hasonlat miatt
2010. nov. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,és megfogadom a tanácsokat!
2010. nov. 6. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!