Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mégis akkor mit egyen egész...

Mégis akkor mit egyen egész nap 1 éves lányom, ha nem hajlandó hagyni hogy etessem?

Figyelt kérdés
Főzeléket, gyümölcs pépet, joghurtot, tejpépet nem eszik mivel azzal én etetném. Becsukja a száját, rázza a fejét, keni mindenfelé pedig éhes! Csak darabosakat hajlandó enni amit ő csipegethet fel.Dehát nem élhet kenyéren,meg felvágotton,gyümölcs darabokon, nem?
2010. nov. 7. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Parolj meg neki zoldsegeket es vagd fel pici darabokra neki es melle a husit. 9 honapos a fiam de o is igy hajlando megenni. Tegnap is paroltam brokkolit, karfiolt, repat egyszerre felvagtam es a talcara tettem ele melle aprora felvagtam a csirke hust (grillcsirke volt az ebed es abbol) es azt is felcsipegette. Vacsorara a kenyer darabka melle en szoktam neki odatenni lereszelve sajtot, es paradicsomot felvagva (heja lehuzva, magja kiszedve), tonhalat. Kisfiam hajlando fozeleket is enni ha o foghatja a kanalat. Na de gondolhatod akkor mi a vege, fele a fulebe, a masik fele meg a foldon kot ki. En varom mar, hogy elmuljon ez a hobort addig sajnos igy tudom megoldani a zoldseg bevitelt. :( En meg azt is megprobaltam, hogy adtam a kezebe egy kanalat es en is kanalaztam a fozelekbol meg o maga is. Igy sikerult ennie de nem kell mondanom, hogy a fel napom utanna takaritassal telt. :(
2010. nov. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megpróbálom.

Az a baj hogy ketten vannak ( a fiam 3 éves ő a másik véglet volt, ő meg egyedül nem akart enni sokáig etetni kellett.) és hát így ha hagyom kibontakozni mindkettőjüket akkor gyakorlatilag csak főzök majd esznek, majd MINDENT feltakarítok és összes ruhát leszedem, a lányomat lefürdetem mert az egész haja olyan lesz...moshatok napi 3 rend ruhát és kezdhetem előlröl a főzést, stb..(tudom mert kipróbáltam, ez van ha hagyom h egyedül kanalazzon.) nem is kanalaz hanem szétkeni az egészet mindenfelé...

Sok minden másra nem jut idő, és egyedül vagyok velük egész nap sokszor hétvégén is...

2010. nov. 7. 10:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Három gyerekem van...

Azt próbáltad már, hogy a kezébe adsz valami érdekeset?

Az én egy éves fiam nem hajlandó enni, ha nincs valami a kezében, ami leköti. Pl imádja a gyógyszeres dobozokat. Odaadom neki csukva, ő kinyitja, kiveszi belőle a gyógyszert(leveles gyógyszer), a papírt. Akkor megint visszarakom neki, becsukom, ő kezdi előről. Közben simán lapátolom a szájába a kaját, pillanatok alatt elfogy. Persze ne hagyd felügyelet nélkül. Vagy fogsz egy kis dobozt, abba raksz mindenféle mütyürt, amit máskor nem kaphat meg,(aprópénz,gyűrű,bármi "tiltott" dolog) nagyon jól el szórakozik vele majd, próbáld ki:) Aztán írd meg, bevált-e...szia

2010. nov. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Segiteni sajnos nem tudok, csak azért irok, hogy tudd, nem vagy egyedül :-)

A mi babánk 16 hónapos, és ugyanezt csinálja. Képtelenség etetni, azzal a különbséggel, hogy Ő még csipegetni sem nagyon szeret. De ha valamivel közelitünk a szája felé, egyszerűen összeszoritja ...

Számára szinte kizárólag csak a CICI meg az anyatej lézezik, nem tudom, meddig mehet ez igy. Mintha soha nem lenne éhes ...

Kitartás, előbb-utóbb biztos megoldódik ez is!

2010. nov. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Hát remélem...most evett párizsit meg egy kis sajtot, kenyeret...a főtt zöldségekből eszegetett kicsit, de nem volt egy húú de mennyiség..de nem adom fel, próbálkozom tovább.
2010. nov. 7. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!