Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos babám nem hajlandó...

11 hónapos babám nem hajlandó tápszert inni (anyatejem már 2 hónapos kora óta nincs), de a védőnő (és az orvos is) azt mondja, hogy abban olyan tápanyagok vannak, ami másban nincs. A tömény dolgokat szívesen eszi. Mit javasoltok, hogyan etessem?

Figyelt kérdés
2009. máj. 8. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a tápiban/anyatejben lévő fehérje és egyebek nélkülözhetetlenek egy éves korig, vagyis egy évig napi min fél liter anyatejcit/tápit meg kéne innia a babáknak. Két hó után akkor mit evett??? Gyümit-főzit-tejpépet? Vagy hogy tápláltad? Kipróbáltad az izesitett, pl vaniliás vagy banános tápikat is? Ezeket a picik 90%-a megissza édes izük miatt.
2009. máj. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az én babaám is 11 hónapos és jelenleg ő is sztrájkol. Többször volt már ilyen én akkor hagytam egy két napig, a tejpépet ilyenkor úgy ahogy megeszi, a tábszerbe egy negyed banánt turmixolok, kb így megiszik 100ml.Tudom fontos a napi 500ml de nem tudod megtömni. Nyugi regy két nap és újra minden a régi.
2009. máj. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
vagy lehet, hogy más tápszert meginna. vagy babatejet próbáltál? 1 éves kot után lehet adni.
2009. máj. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Esetleg a főzelékekbe keverhetsz tápszert (úgy értem folyékony állapotban), de az nyilván nem komoly mennyiség, de mégis jut valamennyi a szervezetébe azokból a tápanyagokból.
2009. máj. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is így jártam, de kevertem bele gyümölcslét. Azt bezzeg megitta. Előtte pedig a tejpépbe kevertem, de a folyadék miatt mindenképpen kell a tápi (vizet keveset ivott). Most már beszippantyúzik egyszerre 1,5 deci tápit is!
2009. máj. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Bocsi! Úgy látszik, nem volt egyértelmű a kérdésfeltevésem. Valamennyit eszik (50-80 grammot), de ha jól tudom, ilyen idős korban már 200 g-on felül kellene ennie. Természetesen kipróbáltam már mindenfélét: a háziorvos utoljára egy jó drága (nem írom a nevét)vaniliás tápszert ajánlott, hogy azt minden baba megeszi. Az én kisfiam ebből sem eszik többet, mint a többiből. Már kevertem is a tápszereket (koraszülöttként eddig hipoallergén tápszert kapott). Arra várnék javaslatokat, hogy az 50-80 g-ot mivel lehetne megemelni? Vagy elég, ha utána tejpépet adok neki?

Előre is köszi!

2009. máj. 9. 14:49
 7/12 anonim ***** válasza:
Valamikor csak éhes? Ha jó éhes már, akkor is 80- at iszik belőle? Jó átfolyós a cumi? Könnyen jön? Nem idegesiti, hogy nagyon kell szivni?
2009. máj. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Már a cumit is próbáltam változtatni: két lyukú, egy nagyobb lyukú... Neki mindegy. Sőt! Úgy vettem észre, hogy a nagyobb lyukú cumit nem szereti annyira...

Azt hiszem, kipróbálom a gyümölcslét belekeverni a tápszerbe. Hátha többet inna belőle...

Köszi a válaszokat!

2009. máj. 11. 08:49
 9/12 anonim ***** válasza:
15:16-os vagyok. A kommentjeid alapján szinte magunkra ismertem: az én lányom nemsokára kilenc hónapos (nemrég választotta el magát, de tápot a kezdetektől evett). Érdekes módon az enyém sem eszik meg egy alkalommal 100-110 ml-nél többet, de ez a hozzátáplálás megkezdése előtt is így volt. Én kérdeztem a dokit és a védőnőt, és azt mondták, h' mivel a súlya megfelelő (most kb. nyolc kiló 2-300 g), nem gond, h' nem eszik többet. Vannak kisebb táplálékigényű babák. Az 50-60 ml-ben is megkapja a szükséges vitaminokat és ásványi anyagokat, ráadásul ti már nagyobbak vagytok, gondolom a zöldségből-gyümölcsből szépen eszik. A gyümölcslé jó ötlet, remélem beválik nálatok. Még annyi, h' az enyém sem akar "elszakadni" az újszülött cumitól, a nagyobb lyukúakat nem fogadja el.
2009. máj. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nekem a védőnő mondta ,hogy maci kávét, vagy nesquik kakaót tehetek a tápszerbe. 11hós a babám.
2009. máj. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!