Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet szomorú egy 2 hónapos baba?

Lehet szomorú egy 2 hónapos baba?

Figyelt kérdés
2 hónapos kislányomat néha olyan szomorúnak látom.Olyankor csak nézeget, és hiába gagyogok neki, egy kis mosolyt sem kapok:(Általában ilyenkor fél órán belül el is alszik, de mintha unalmában aludna csak el.Olyan rossz ilyen szomcsinak látni.Valamit rosszul csinálok?Mit tehetnék, hogy boldognak, vidámnak lássam?Vagy ez normális?
2010. nov. 7. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is 2 hós a babám, és valóban Én is látom néha, hogy nem reagál rám, pedig máskor meg csak egy kicsit mosolygok, és máris fülig ér a szája.

Szerintem nem kell mindig mosolyognia, mi sem röhögünk egész nap jó esetben :-).

meg ahogy írod elaszik utána, lehet kifárad, és ez már a saját maga altatásának "előjátéka". magába fordul, befelé figyel.

Szeintem nem gáz.

Minden jót!

2010. nov. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%

Mi az,hogy szomcsi? Egy pici babával is értelmesen kell beszélni!

Ha csendben van az ágyában,akkor ne beszélj hozzá! Annak a szopi és a pelenkázás közben van ideje. A babád most kezd érdeklődni a környezete iránt,arra figyel,amit lát és amit érdekesnek talál. Ilyenkor nem szabad elterelni másra a figyelmét. Van,amikor percekig egypontra néznek,mert azt találják érdekesnek,ismeretlennek. Ha nagyobb lesz,akkor majd nevetni fog akár egy színes kendőcskének is.

2010. nov. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszolónak: tudod a szomcsi az olyan mint a te általad is használt szopi: azaz egy szónak a becézése. Ha zavarja a szemed az ilyesmi akkor legalább legközelebb ne szopit írjál hanem szoptatást és akkor nem lesz olyan "bagoly mondja.." szagú a kezdőmondatod.


Én is észrevettem 3 hónapos babámon hogy sokszor szomorúan nézeget de inkább a fáradtságának tudom be, simizem olyankor, beszélek hozzá, nem hiszem hogy valóban szomorú lenne, ne aggódj :)

2010. nov. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj, ha elvan magában, főleg ha hamarosan elalszik. Neki most ilyen a nézése, ha elmereng. Én biztos nem zavarnám meg a kis drágát, legalább megtanul magától elaludni. Mert szerintem ha most megzavarod a kis "magányát" utána végülis beleszokik, és lehet kinlódni az elalvások előtt. Jó, ha ilyen kis nyugiba van, mielőtt elszundít, de sokan örülnének neki :) Ha egyébként azért látsz az arcán más arckifejezést is, dobjon föl az :) Nemsokára eljön az idő, hogy sokatlátod nevetni,gagyogni. Vidám ő, meg boldog is, csak icipici, és nyugodt baba.
2010. nov. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat.Pelusozás közben és fürdetéskor hatalmasakat vigyorog...szinte hangosan kacag.Kapott egy elektromos bébihintát, mikor abban van akkor mélázik el...és akkor látszik kicsit szomorúnak.De sikerült megnyugtatnotok, hogy ez normális.Talán azért is látom így, mert lelkifurdalásom van ha beleteszem a hintába olyan "lepasszolom egy gépnek a gyermekemet" érzés.De sajnos néha erre is szükség van, hisz segítségem szinte semmi sincs, és hát a házimunkát valakinek meg kell csinálnia.Még egyszer köszönöm a válaszokat.Puszi mindenkinek
2010. nov. 7. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!