Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szomoru vagyok mert a baba...

Szomoru vagyok mert a baba nem akar megfordulni es csaszarozni fognak, de nem csak emiatt hanem egy ezelott ket evvel tortent farokcsonttores miatt is. Mik az elonyok es hatranyok?

Figyelt kérdés
Tudom majd szoptatni a picit?34 hetes
2009. jún. 22. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én császárral szültem. Szülés után kb. 1 hét volt nekem mire beindult a tej, és azóta is szoptatok.

Farokcsonttöréssel kapcs.-ban gondolom szóltál az orvosodnak, ha nem akkor tedd meg és oszd meg vele aggodalmadat.

2009. jún. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
farkekvés miatt császároztak,semmi hátránya nem volt,nekem nem "hiányzott" a szülés. Nem volt kellemetlen sem a műtét, sem utána, volt tejem, 10 hónapos a baba és még szinte csak szopizik. Nekem a fekve szoptatás jött be a mütét miatt. Ne szomorkodj,a lényeg az egészsége!!!
2009. jún. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én császáros voltam, és nemhogy tudtam szoptatni, de többet és hamarabb szopott a kisfiam mint a "rendesen" szülőké. A műtét után 4 órával hozták először szopizni, erős volt, mint egy kis vámpír, kértem hogy akárhányszor felébred hozzák be. Ennek eredményeképpen más másnap estére belövellt a tejem, 1 éves koráig le sem szált a ciciről! :) ne parázz, sajnos a kismamák nagy része a stressz és a túlzott elvárások miatt nem tud addig és annyit szoptatni mint szeretne, túl sokat kihoznak belőle. Lényeg: sokszor cicire tenni, sokat inni, nyugodtnak maradni és kivárni türelemmel amíg beáll a tejtermelés (nem kell rögtön cumisüveg a szájába, nem fog éhen halni ha kevesebbet eszik néha).

Anyukának egy pár hétig eltart a has "regenerálódása" a seb fájni fog néhány napig erősen, de nyugodtan kérj fájdalomcsillapítót! Remélem segítettem...

Minden jót!

18 hetes + 19 hós

2009. jún. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy csak így belekérdezek, de altatni fognak, vagy érzéstelenítőt kapsz majd gerincbe? Mert engem még nincs egy éve hogy gerincsérvvel műtöttek és van is még egy sérvem is és még erről nem beszéltünk a dokimmal majd terheléses cukor után kell mennem és akkor kerül szóba de az még egy jó pár hét.
2009. jún. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A toresrol veletlenul esett szo,meseltem az orvosomnak hogy megviselt ez a valtozo ido es akkor mondtam neki hogy ezelott ket evvel leestem a lepcsokon es eltort a farokcsontom,azt erzem idovaltozaskor,erre o orvendezni kezdett hogy szoltam mert szules kozben ez gondot jelenthet,tehat ha meg is fordul a pici ez akkor is riziko marad.
2009. jún. 22. 18:46
 6/9 A kérdező kommentje:
Altatni fognak
2009. jún. 22. 18:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Értem, köszi a választ:)Akkor kb. hasonló cipőben járunk. Szerintem ne aggódj a császár miatt 2 barátnőm (első babások) is császárral szült és mindkettő tudta szoptatni a piciket már az elejétől. Boldog baba várást!
2009. jún. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért altatnak? Te kérted, vagy a dokid javasolta?
2009. jún. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Bár nem tudok konkrétan a kérdésedre válaszolni, de azért leírom az én esetemet:

Már több kérdést feltettem ezen az oldalon a császárral kapcsolatban, mivel farfekvéses volt a babám. 3 különböző doki mondta, hogy császár lesz (mivel 1. baba), elküldött az egyik altatóorvoshoz, megvolt a vizsgálat, vérvétel. Mindent elolvastam a császár témában, amit csak találtam, mert nagyon féltem tőle. Mindenki azt mondta, hogy már nem fordulhat meg a babám, mert nincs elég helye, a 32. héttől kezdve mondták ezt folyamatosan. A 38+4 hetes UH-n is farfekvéses volt a kislányom, 39+2 naposan mentünk ismét (ismerős révén), és MEGFORDULT, be is illeszkedett tökéletesen, úgyhogy megszülhetem simán :D

Ezt csak azért írtam le, hogy van még rá esély, hogy megforduljon a Te babád is (bár én sem hittem el, amikor nekem ezt írták), de a saját esetemből kiindulva én úgy gondolom, sosem lehet tudni... :D

Boldog babavárást, és könnyű szülést kívánok Neked!

Üdv: 39+5 hetes pocakos

2009. jún. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!