Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a legminőségibb,...

Melyik a legminőségibb, ellenőrzött bolti tej 1 éves babának?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs pénzünk babatejre... :(
2010. nov. 8. 10:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szerintem bármelyik dobozos ultrapasztőrözött tej megteszi!Igaz nemtudom lehet e ennyi idősen tejjel itatni, én nem adtam a lányomnak anno.Nem azért mert nemlehet, stb, csupán mert anyatejes volt,így fel sem merült a tej kérdés!De szerintem miért is ne lehetne most hogy így belegondolok.Hisz a bébiétel amit minap vettem a kisfiamnak, az túróval volt, és 6 hónapos.
2010. nov. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
14%
2 éves koráig ne adj neki tejet, sem tejterméket, mert még laktózérzékeny lesz. Vegyél neki tápszert, ebbe tehetsz is kakaót és akkor lesz kakaóital. Nem éri meg kockáztatni!
2010. nov. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem szinte minden bolti tej ugyanolyan. Úgy értem alig van benne valami igazi tej. Én falun lakom, és az egyik ismerősünktől vesszük a házi tejet. Összehasonlítva az állagukat, és az ízüket tekintve is óriási a különbség. Kislányom még csak 9 hónapos, de ha eljutunk oda, hogy már adhatok neki tejet, én biztos hogy házit veszek, és vízzel hígítom. De ha bolti, akkor én a Mizo-ra szavaznék és abból is a 1,5%-osra kezdetnek. Lehet a tápszerben több a zsírtartalom, mint a bolti tejben. Mi most a Mildibé 3as banános tápszert próbáltuk ki, ugyanis abbahagyta a szopizást egyik napról a másikra. És ez ízlik neki. Esetleg ez is kipróbálhatják, 1évesnek is lehet adni. Szép napot!
2010. nov. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ez jó, itt mindenki azt hajtogatja, hogy 1 éves korig nem lehet tehéntejet kapni, most meg már 2 éves korig nem lehet?
2010. nov. 8. 11:01
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de mint említettem, ilyen 3.000-es tételek sajna nem férnek bele az anyagi keretünkbe.
2010. nov. 8. 11:02
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
2. válaszolónak írnám!A normál tápszer tehéntej alapú, illetve minden tápszer, kivéve a tejmentes. Én laktózérzékeny voltam, és nem azért mert korán kaptam tejet. És ha hajlamos a baba a laktózérzékenységre, akkor az bizony a tápszertől is kijöhet. Ha már kapott tápszert, és nem lett baja, akkor 1 éves kor után meg lehet próbálni a tejet, hígítva először. A tejtermékek pedig mint a túró, joghurt, kefír, sajt nem tartalmaz laktózt, ugyanis erjedéssel keletkeznek, és az erjedés során a tejcukor távozik a tejtermékből. Szóval ha tápszert kap 1éves kor után, szinte ugyanott van, mintha bolti tejet adna higítva. Ha pedig nem a laktózra, hanem a tejfehérjére érzékeny valaki, akkor nem ehet tejterméket egyáltalán. De ha a családban nem fordult elő allergia,akkor kicsi az esélye, hogy a babánál legyen.
2010. nov. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Amúgy a 3.válaszoló voltam. Értem, tehát a 3000Ft is sok. Akkor pedig a másik varriáció amit írtam. De ha nagyon bizonytalan vagy, akkor kérdezd meg a dokitokat. De én is 1éves korról tudok.
2010. nov. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnos nem vagyok jártas a tej-márkákban, de hozzászólnék a költség oldalához, ha nem bánod.

Mi Mülleres tejitalt veszünk, egy doboz 1000 Ft körül van, és csaknem 4 liter ital jön ki belőle. Azaz 250 Ft körül van egy liter.

Na most ha megveszel valami igazán minőségi tejet, az sem sokkal olcsóbb. Ráadásul sem én, sem a férjem nem iszunk tejet, így valószínűleg valamennyi a lefolyóban végezné belőle.

Szóval én nem az allergia miatti félelem miatt várok még egy kicsit a tejjel, hanem mert nekünk így gazdaságosabbnak tűnik.

2010. nov. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó, megírnád, melyik ez a tejital? Köszönöm! :)
2010. nov. 8. 11:20
 10/20 anonim ***** válasza:
Bebivita Kindermilch, Müllerben kapható, 500 g-os.
2010. nov. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!