Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos kisfiam fürdés...

11 hónapos kisfiam fürdés után vacsizik (tápszert) 9 körül elalszik és éjfél körül rendszeresen felébred sír, nem akar a szobájában maradni és visszaaltatni sem tudom.Mit csinálok rosszul? Valami megváltozott!

Figyelt kérdés
Ezelőtt adtam neki teát az oldalára fordult vagy hasra, mert csak hason alszik és aludt tovább. De már egy hete kb megváltozott. Ilyenkor ébren van 2-3 órát, játszunk és csak utána alszik vissza nagynehezen. Mit csináljak? Hol rontottam el?
2009. jan. 9. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Mintha a mi esetünket írtad volna le, csak nekem tíz hónapos a kisfiam,és 2 körül szokott ébredni, és csinálja ugyanazt,mint a Tiéd. Én hagyom sírni egy darabig, utána pedig el tudom altatni. Ez lehet, hogy kegytelenül hangzik, de semmi más módszer nem jött be. Azt meg nem akarom, hogy rászokjon az éjszakai játékra.
2009. jan. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem, ez az a jelenség, amikor a babád azt gondolja, hogy délutáni alvás van, s ezért kel fel ilyen rövid idön belül. Az oka különféle lehet. Elöfordul, hogy napközben többet alszik, mint kellene. Ha kétszer alszik napközben, akkor lassan be lehetne vezetni az egyszeri (déli) alvást. A délutáni ébrenlét éjszakai alvás elött legalább 4-5 óra legyen! Ha esetleg reggel túl sokáig aludna, akkor kelteni is lehet. Próbáld ki valamelyik megoldást. Egy ilyen picurnak a napi alvásigénye (az éjszakát is beleértve) kb. 12-13 óra.

Viszont ne haragudj, játszani én sem játszanék. Az éjszaka alvásra való, most még könnyebben vissza tudod szoktatni erre.

2009. jan. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A játszást azért nem szó szerint kell érteni! Nem akar a szobájában maradni és átviszem a mi szobánkba és az ágyon forgolodik, felül, beszélget, stb. Nem ülünk le a földre és játszunk a játékokkal! Bocsánat én irtam rosszul!
2009. jan. 10. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!