Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vesetágulat egy másfél hónapos...

Vesetágulat egy másfél hónapos babánál nagyon veszélyes? Lelet csatolva.

Figyelt kérdés

tulajdon képpen nem sokat tudok erről mert tegnap derült ki amikor csípő uh -ra mentünk és az orvos semmit nem mondott azon kívül hogy gyermeknephrologushoz kell menni vele és majd ö elmondja.de úgy aggódok.mind két veséje mg van nagyobbodva ahogy kivettem a papírból és a kehelyszárak és a kehelyvégek is tágabbak.gőzöm sincs mit jelent de nagyon aggódok.aki tud erről valamit segítene.olvasgattam neten amit találtam de annyi félét olvastam hogy nem értek semmit már.

ha valaki tudna segíteni ez van írva a papírunkra:

A bal pyelon 11x9x9mm nagyságú, tágabbak a kehelyszárak és a kehelyvégek is. a vese hullámos kontúrú, a paenchyma vastagsága 9-10mm. A jobb oldali pyelon is tágabb, 8x7x9mm. Tágabbak a kehelyszárak és a kehelyvégek is.A jobb vese is hullámos kontúrú, a parenchyma vastagsága megtartott. a vesék nagysága norm.,kb.a jobb vese4x1.8x2cm.


Gyermeknaphrologiai konzílium javasolt.


köszönöm mindenkinek aki elolvassa és próbál felvilágosítani.


Egy 6 hetes kislány aggódó anyukája.


2010. nov. 9. 07:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom konkrétan, hogy mit jelent a lelet maga. De azt tudom, hogy a kisfiamnál is ez volt - és lehet, hogy van is még, 13 hónapos, éppen holnap megyünk vissza kontrollra. Nekünk a doktornő anno azt mondta, hogy kisfiúknál gyakoribb, és 1, maximum másfél éves korukra a legtöbb baba kinövi. Ne aggódj szerintem, nálatok sem drasztikus a helyzet.
2010. nov. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Semmiképpen se aggódd túl magad amíg gyermek nephrológus meg nem vizsgálta. Hogy jöttetek rá a dologra? Fájdalom?


Valami hasonló "betegségem" van nekem is. Azért mondom, hogy hasonló, mert egyik orvos ezt, a másik orvos azt mondja. Soha semmi problémám nem volt vele. (kopp-kopp) Gyermekkoromban fél évente mentünk nephrológiára, és a nagyon sok mindentől óvni kellett volna. Mivel tünet mentes voltam, így se anyu se én nem foglalkoztunk vele. Éltem a hasonló korú gyerekek hétköznapi életét.

De anyut is nagyon csúnyán megijesztették annak idején amikor kiderült. Aztán a neprológus meg nevetve mondta anyunak, hogy nincs akkora baja a gyereknek.


De fontos, hogy nekem fájdalmaim soha nem voltak. Csupán véletlenül derült ki a dolog.


Mikor mentek nephrológushoz?

2010. nov. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

hát úgy derült ki hogy menni kellett csípő uh-ra.úgy tudom az kötelező vizsgálat.és uh-n nézegettek minden félét ott vették észre.nem tűnt fel hogy fájna neki.nem sír sokat a kislányom.akkor sír ha éhes meg kajci után egy keveset ha fáj a pocija.

azért kicsit megnyugtattatok. köszönöm szépen.tegnap óta ezen rágódok.és annyira mérges vagyok hogy a mai orvosok (tisztelet a kivételnek)nem mondanak semmit az anyukának.már nem az elsö eset hogy hiába kérdezek ha valami nem világos egyszerűen senki nem mond semmit.

nephrologushoz ma kérek időpontot.remélem minél hamarabb mehetünk.

kedves elsö, és nálad minden rendben van a kisfiadnál? vagy kell ezt kezelni valamivel?jaj remélem kinövik.

2010. nov. 9. 07:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nem, nem kellett kezelni eddig sem semmivel. Ultrahangos dokinéni mondta, hogy picit visszafolyik a vizelet a vesébe, de semmi baj, magától el fog ez múlni. Nekünk nem is kellett menni tovább nephrológushoz, csak most megyünk vissza hasi UH-konrollra. Ha még most, 13 hónaposan sem nőtte ki, akkor is csak újabb kontroll lesz másfél évesen. Ha akkor is látható lesz a tágulat, akkor beszélünk arról, hogy mi a további teendő. Nyugi!!!

2010. nov. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az èn kisfiamnàl is vesetàglat van.Fontos,hogy ha belàzasodik minden ok nèlkul(nem kohog nincs megfàzva)akkor azonnal vidd a korhàzba vizelet vizsgàlatra.Mert ha gyulladàs miatt van a làz ès 48 oràn belul nem kap rà gyogyszert a vese kàrosodhat.De ezt majd ugyis elmondjàk neked!Mi kulfoldon èlunk ès szerencsère nagyon jo orvosok kezei kozott voltunk.Az èn kisfiam 32 naposan kerult korhàzba làzzal.Most 11 honapos azotta kutya baja csak kontrolra kell jàrnunk.Most megyunk majd 26.-àn.Neki izotopos vizsgàlatot is csinàltak ,hogy nincs e reflux.De szerencsère nincs.Remèlhetoleg kinovi.Nekem szintèn ez voltkiskoromban de kinottem pedig nekem IV.foku refluxom is volt.Ugyhogy ne aggodj!
2010. nov. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ

megnyugtattatok :D

2010. nov. 9. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!