Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hason alvás mennyire és miért...

Hason alvás mennyire és miért veszélyes? Ki hogyan altatja a babáját?

Figyelt kérdés
A baj az,hogy a babám nagyon bukós, és nem marad meg másként,csak hason,éjjel nem merem úgy altatni,ezért az éjjelek nyügösek.Nem tudom mit tegyek?
2011. okt. 30. 19:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mekkora a babád? Az én kisfiam 2 hónapos kora óta csak hason alszik, de már tudta tenni a fejét egyik oldalról a másikra.
2011. okt. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hagyd hason aludni.
2011. okt. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Használj légzésfigyelőt.
2011. okt. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hagyd hason aludni,légzésfigyelővel.
2011. okt. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Egy újszülött baba is tudja hason fekve forgatni a fejét...


Ha van légzésfigyelőtök és nincs tele a gyerek ágya ezernyi vacakkal, vagy textillel amit az arcába gyűrhet akkor igazából lehet hason is altatni. Nem törvényszerű, hogy baj lesz, csupán egy kockázati tényező, mivel hason fekve nehezített a légzés és ha visszabukja az ételt akkor abba bele is fulladhat.

2011. okt. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

sokkal veszélyesebb hanyatt fekve altatni...

oldalt kéne, ha úgy nem szereti akkor szerintem inkább hason altasd, mert hanyatt visszanyelheti a bukást ami a tüdejére mehet míg hason fekve kiemelheti a fejét belőle :s

persze azért nem kell túlparázni :)

2011. okt. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én speciel oldalt fektettem újszülött korában. Nekem a kórházban így fektették, így mutatta a védőnőm is, mert az oldalán fekve biztosabb, hogy kifolyik a száján, ha bukik. A hátához egy kispárnát raktam kettéhajtva, vagy textilpelust tekertem. A védőnőm is azt mondta, hogy hason veszélyesebb altatni, mert ahogy fentebb írták, belefordulhat a párnába. Egyébként a fiam utált hason lenni, gondolom ezen szokatás miatt is.
2011. okt. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

1 napos kora óta hason alszik a babám. 7 hónapos, jelen pillanatban is hason alszik, pedig nagyon bukós kis csajszi volt ő is. Ha véletlenül álmában hanyatt fordul, sírva hadonászik, annyira nem szeret a hátán aludni.

Volt, hogy álmában bukott és kifolyt a száján, nem volt gond. Csak a haja lett ragacsos. :)

Ha hason szeret a babád, akkor hagyd, had aludjon úgy. Nekünk bevált még az oldal fektetés is, de mikor már tudott mocorogni, mindig hasra fordult magától. :)

2011. okt. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mivel hasfájós volt, hason altattam első perctől, illetve forgattam, hogy szokja minden irányból. Szerette. Így hamarabb kezdik emelgetni a fejüket, kinyomni magukat és nagyon a valószínűsége, hogy nem marad ki mozgásfázis (kúszás,mászás) a fejlődés során. Használj légzésfigyelőt.
2011. okt. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az én babám is nagyon bukós, ezért mindig hason fektettem, h ki tudjon jönni a böfi. Ki is jött.

Háton mostanában alszik mert gy fordul, de ár 8 hónapos is elmúlt. Néha oldalt fektettem, de az nem tetszett nekem, nehogy elaludja a kis karját.

Szóval nyugodtan hagyd hason, ha azt akarja.

2011. okt. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!