Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Testvéreket hogyan altattok...

Testvéreket hogyan altattok nap közben, ha egy szobában vannak egyébként?

Figyelt kérdés

Főleg az érdekelne, ha eltérő korúak a gyerekek.

Nálunk 17 hónap lesz a korkülönbség..


2010. nov. 9. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim közt 18 hónap a korkülönbség.Eleinte egy darabig ment az altatás egyszerre,de aztán ahogy nőtt a fiam-ő a nagyobbik-és elkezdte azt,hogy nem alszik ebéd után,úgy már nehezebb volt.2 szobás lakásban lakunk,igy ha a pici lányom aludt,a fiammal a másik szobában szoktunk lenni.Amióta oviba jár,nincs ilyen gondom :) mert ő ott alszik délután.Bár most beteg sajna és itthon van,de most du. kettő óra után mondtam mindkettőnek,alvás lesz,kikapcsoltam a tévét és mindkettő elaludt,ami ritka,de a fiam lázas és az elnyomja.Ahogy hallom innét a másik szobából,a lányom már ébren van,de nem zavarja a fiamat.
2010. nov. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14 hónap a korkülönbség közöttük. Eleinte éjszaka a mi szobánkban, a mi ágyunkban aludt éjjel, mert nem volt erőm ki-be rohangálni az ágyból. Nappal kivittem a nappaliba, ott játszott körülötte a nagyobb, meg sem rezdült a hangokra. Kb. 2 hónapos korában átköltözött a saját ágyába, a közös szobába, mert már nem kelt olyan sűrűn éjszaka. Onnantól kezdve nappal is a saját szobájukban aludt. A nagyobb "hangoskodása"nem zavarta sosem, a kicsi pedig sosem ébresztette fel a nagyobbat a sírásával. Teljesen természetes számukra a másik jelenléte. Én is féltem, hogy rossz lesz nekik, de ha újra döntenem kellene, most is egy szobába raknám őket.
2010. nov. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2 év van a két gyerek közt, egyik 3, másik 1, simán lerakom őket egy szobában, egy darabig "beszélgetnek", aztán mindketten elalszanak. kb 2 óra nyugalmam van ilyenkor:)
2010. nov. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bea24 ***** válasza:
Szia! 13 hónap van a babáim között. Az egy szobában való altatás úgy néz ki, hogy a nagyobbat(1szer alszik már csak egy nap) berakom a kiságyába, a békájával, cumijával és elalszik egy hang nélkül! Utána a picit is a sajátjába, cumi, kis simi és ő is alszik, de van, hogy kicsit sírdogál és nyöszörög, de a nagyobbat nem zavarja. Ez napközben negyed 2 és fél 3 között zajlik. Általában 2-3 órákat alszanak, de tegnap például 4et aludtak. :) Így van időm mindent megcsinálni itthon. :)Eleinte felriadt a nagyobbik a pici sírására, minden neszre, de ne aggódj, ha nálatok is így lesz, mert amint megszokja a nagyobb, már nem fogja zavarni.
2010. nov. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kicsi fiam 1 éves a nagy 4 éves. Az első 3 hónapban a pici a mi hálószobánkban aludt, aztán amikor elkezdte átaludni az éjszakákat, akkor átkerült a bátyus szobájába.

Sajnos nekem egyik fiam sem túl jó alvó. Minden éjszaka minimum egyszer felébrednek, és ilyenkor előfordul, hogy egyik felébreszti a másikat a sírásával, ajtónyitással stb.

Napközben viszont mindig külön szobában altatom őket, már csak azért is, mert sokszor nem egyszerre alszanak el, és nem egyszerre ébrednek. A nagy fiam a mi hálószobánkban alszik el teljesen egyedül, a pici viszont sajnos csak cicin hajlandó elaludni (még szopizik) és utána beteszem a saját kiságyába a gyerekszobába.

2010. nov. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk két év a korkülönbség. Nálunk is azóta könyebb , amióta ovi van, bár nem ott alszik, de úgy kimerül, hogy ujra alszik délben.Nálunk a kicsi jobb alvó, őt délben leteszem és elalszik, a nagyobb mellett mindig ott kellett feküdni, míg el nem alszik, mindent elkövettem, de ő inkább nem aludt, símán bírta 2 évesen h nem alszik, ez inkább akkor volt nehéz, amikor még szopizott a kicsi, és a bátyusnak aludnia kellett volna, olyan volt mintha a saját farkamat keregetném, egyik szobából a másikba, onnan vissza. De hálistennek ez az időszak elmúlt. Mostmár könyebb, de nem lehet őket egy szobában egyszerre letenni, mert a bátyus utál aludni, és mindent elkövet, hogy ne kelljen, és nem hagyja a másikat, hozzáteszem minket se.
2010. nov. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
18 hónap van a kisebbek között. Napközben csak egyszer alszanak együtt. Ilyenkor a nagyobbat fektetem le elõbb, amig elalszik,(ez kb. 10-15 perc) addig a kicsivek kint vagyok. Kèsõbb õt is leteszem, ilyenkor már nem èbreszti fel a nagyot az elalvàs elõtti nyöszörgèssel. Este pont forditva csináljuk. A nagyobb 2 éves, a kicsi féléves.
2010. nov. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
26hónap a korkülönbség első perctől egy helyen alszanak.sokszor rá kell nézzek,mert nagyon nagy a féltékenység és az elején sokat bántotta a most 9hetes babát.Most sem bízok benne,de próbáljuk máshogy kezelni a helyzetet.ált a kicsi alszik délután mikor a nagy bekerül az ágya-normál ágya van,bébi őrben hallom nagyjából mit csinál de vissza nézek ha valami nem ok..nekem sajnos a naggyal sok gond van,mert sokszor direkt kiabál,hogy a baba felkeljen és most már kezd is sokszor..szval nem egyszerű..de idővel megszokják majd egymást.remélem.
2010. nov. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!