Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapszer - tejital - tejpep...

Tapszer - tejital - tejpep temaban jartas anyukak segitenetek?

Figyelt kérdés
Egy honap mulva lesz a babam 1 eves, amikor visszakoltozunk Magyarorszagra. Jelenleg reggelre tapszert kap, tizoraira gyumolcsot, joghurtot, kompotot, kekszet vagy valami hasonlot, ebedre fozok neki valamit kulon, vagy eszi, amit mi, zoldsegek, csirke, rizs, teszta stb. Uzsonnara hasonlot kap, mint tizoraira, a vacsi pedig sajtos kenyer, vagy valami tejtermek es lefekves elott tapszer. Az itt (D-Am.) kaphato tapszerek nagy valoszinuseggel nem kaphatoak otthon. Lanyom jelenleg NAN markaju tapszert kap, 10 honapos kortol valot. Ti, akik ismeritek az otthoni felhozatalt, mit ajanlanatok? Mikor adjak neki tapszert, mikor tejitalt es mikor tejpepet? Milyen markajut, fajtajut ajanlotok? Hol a legolcsobb beszerezni oket? Budapesten fogunk lakni. Mi a kulonbseg a tejital es a tejpep kozott? Elso babas vagyok es semmi tapasztalatom e teren otthon. Mindenkinek elore koszi a valaszt!
2010. nov. 10. 01:14
 1/7 anonim ***** válasza:
A nálunk kapható tápszerekből van egy pár fajta.Beba,szerintem nagyon drága,de a babás sokáig csak ezt ette meg,van a mildibé,az viszonylag jó áron van,Milupa,az sem az olcsó kategória és nem is tudom meg enné e fiam mert nem adtam neki sose.Vannak Humanna tápszerek azok is finomak,és az áruk változó.Mi általában egy félét adtunk neki.Amig pici volt addig bebát kapott,azt a doki írta fel,aztán később mildibét.A tápszerek közt van több korosztálynak való,attól függ a kalóriatartalma.A tejitalok,1 éves kor után adhatók,picivel kevesebb bennük a kalória,tápanyag,de nem lényegesen.A tejpépek pedig olyanok int az általad készített tejbegrízek,csak finomított formában.Én 14 hónapos koráig Mildibé tápszert adtam neki,utána mildibé tejitalt,reggel és este,tejpépet pedig uzsira,vagy reggelire kapott,ma már én csinálom neki.remélem tudtam segíteni.
2010. nov. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi Humana tápszerrel kezdtünk, de azt nem akarta egy idő után meginni a kisfiam (HA volt, tehát keserű). Aztán váltottunk Beba tápira, ami nagyon finom, még nekem is ízlik, de az ára elég húzós. A nem HA-s, 1 éves babáknak is adható típusa 3000 Ft-ba kerül egy doboz. Így mi 6 hónapos korban váltottunk Humana jó éjt tápszerre, ami nagyon finom vaníliás, és még az elég finnyás gyerekemnek is bejött. Ez "csak" 1790 Ft a Müllerben.

Egy éves koráig ezt kapta reggel és este. A tízórait, ebédet uzsonnát teljesen kiváltottuk, napközben nem kapott már tápit. Szóval 1 éves kora óta babatejet adok neki, először csak a reggeli tápit cseréltem le (nehogy hasfájás vagy bármi ilyesmi legyen), aztán ahogy elfogyott a tápszer, az estit is. Annyi, hogy az esti adagjába egy mérőkanállal többet teszek bele, mint ami a dobozra van írva, hogy kicsit sűrűbb legyen. Valóban nem olyan sűrű állagra a babatej, mint a tápszer.

Én egyébként Müllerben veszem a Bebivita tejitalt, ez 1090 Ft, eddig ez a legolcsóbb, mert az egyéb junior tejitalok 1800-2000 Ft körül vannak. Ez is nagyon enyhén vaníliás, de ízben jobban hasonlít a felmelegített, enyhén megcukrozott tejre, mint a tápszer.

Tejpépekről nem igazán tudok nyilatkozni, én soha nem adtam a kisfiamnak, mert azok eléggé hízlalnak, és 13 hónaposan 11 kg, pont jó súlyban van.

Remélem, én is tudtam valamennyire segíteni.

2010. nov. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a hasznos valaszokat. Nagyon sokat segitettetek-:))

Az altalatok emlitett markakon kivul leteznek meg masmilyenek? Koszi a valaszt elore is.

2010. nov. 10. 19:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Peeersze, se szeri, se száma a tápszereknek, tejitaloknak. Létezik Mildibé, Milupa, Nestlé, Beba, Humana, és még sorolhatnám, szerintem mindketten azokat említettük csak, amiket próbáltunk.
2010. nov. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok,azért annyira sok nincs.amiket a második felsorolt kb azok,de más más ízesítéssel.Ami még segítség lehet,hogy a nagyobb áruházak akciójában mindig találsz köztük jó áron,pl Tescó Auschan,de a DM-ben is olcsó a tápszer.
2010. nov. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Így értettem én is, hogy az ezek által gyártottakon belül is sok fajta van, ízesítéses, ízesítés nélküli, HA, AR, stb... Egyébként a Bebivitát le is hagytam, és ha jól tudom, akkor a Müllerben még van olyan ezen kívül is, amit máshol nem lehet kapni, csak a Müller hozza Magyarországra.
2010. nov. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon koszi nektek-:))

Adhatok neki akkor reggelire pl tejitalt, uzsira tejpepet es vacsira tapszert? Vagy reggeli es vacsi tapszer? Azt olvastam, hogy naponta minimum fel liter tejtermeket kell kapniuk. Igaz ez? Es hany eves korukig kell ez a minimum fel liter?

2010. nov. 12. 03:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!