Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudod milyen kémiai anyagok...

Tudod milyen kémiai anyagok (mérgek) vannak a mindennap használt babaápolási szereitekben? Érdekel egyáltalán?

Figyelt kérdés
2010. nov. 10. 18:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Igen, minket érdekel, de nem minden mérgezö és nem mindenkire. a mennyiséget is kell nézni.


mi egyébként is nagyon kevés ilyen dolgot használunk.

a fürdéshez egy csepp illatmentes fürdökrém, aztán ha valahol nagyon száraz a böre csak akkor használunk egy kis krémet, meg ha a popon valahol piros foltot látok akkor oda kenek popsikrémet és ennyi.


de olyan szereket használok amik okötesztben kiválót kaptak.


mindenben van mérgezö, de pl a párom börrákos ami kisgyermekkorában alakult ki. ha anyja használt volna napkrémet ami akkor még nem volt, vagy nem volt ennyire ismert, akkor most nem alakult volna neki ki.

2010. nov. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%

Nem,nem érdekel.Ha mindent így szemlénék az életben,akkor üvegbúra alá kellene tennem a gyerekeket,és levegőt se vegyünk,vizet se igyunk,fogat se mossunk,stb..

Amúgy leöblítem róluk a vizet fürdés után,és hidrofilt használunk a krémezéshez(ha kell).

2010. nov. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Egyetértek a 2. válaszolóval.
2010. nov. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
ez a XXi. század, és nem szeretnék barlangban élni
2010. nov. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%

Engem sem érdekel, mert ha mindent így néznék, akkor már nem is élnénk, mert még legelni sem tudunk kimenni, hiszen az is tele van kémiai anyagokkal, ahogy a levegő is. Így én is a második válaszolóhoz csatlakozom.

Azért sz@rt nem veszek neki, de nem is mazsolázom folyton hogy mi micsoda a cimkén.

2010. nov. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
én nem nézegetem különösebben. mondjuk babaápolási szert csak a patikai fürdetőt használjuk, de csak minden 3. este, és a sudocremet a fenekére, de ezt is elég napi 1x kenni. szép a bőre, mit kellene még használni? testápolót felesleges jelenleg. sampont sem használok külön.
2010. nov. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igen, megnézem. Csak olyan fürdetőt veszek, amire rá van írva, hogy öko test sehr gut, vagy a BDIH pecsét rajta van. Magunknak is ilyen termékeket veszek. Arckrémben Weledát használok neki télen, ha nagyon hideg van. Tisztítószerekből csak Frosch márkájút használok, és öblítőt nem, vagy ha mégis akkor abból is Frosch-t.
2010. nov. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen!Amikor terhes lettem, elkezdtem a tisztítószereket kiszelektálni, szinte csak ecetet használok, lecseréltem a mosószereket is és bizony mindig megnézem az összetételt, mert szimplán márkára se lehet adni:(
2010. nov. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
En is csak ecetet hasznalok, oblito helyett is. Illatmentes mosoporral mosom es a babam nak is illatmentesek a tisztalkodo szerei meg kremei.
2010. nov. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem arról van szó, hogy barlangba kellene élni, de azért fagyállót, meg rákkeltő anyagokat ne kenjünk már a gyerekre... Vagyis én nem kenek az enyéimre.


Azért tettem fel a kérdést, mert a környezetemben azt tapasztaltam, hogy az anyukák 98%-át, csak akkor kezdi el érdekelni ez a téma, ha már baj van. Pedig mennyire egyszerűbb lenne megelőzni pl az ekcémát, mint kezelni. Persze ha valaki segíteni akar nekik, azt hülyének nézik...

2010. nov. 11. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!