Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan adtátok először a...

Hogyan adtátok először a kenyeret, kiflit a babátoknak (úgy félek, hogy megfullad tőle)?

Figyelt kérdés
Tegnap volt itt a védőnő és mondta, hogy kis falatokat adhatok neki.De néha még a pépestől is öklendezik,nemhogy a darabostól.
2010. nov. 11. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Hát én biznék a kicsiben és akkor adnék neki ilyesmit amikor nyújtozkodik érte amikor Ő kéri.

Kb. egy éves kor elött szokták .. ha még csak pár hónapos a kicsi én nem adnék.


Jelzi majd Ő hogy mikor kéri.

2010. nov. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 7,5 hónapos volt, fog nélkül. A kezébe adtam egy negyed kiflit és addig csócsálta, amig teljesen "szottyos" puha lett. Én is izgultam, ott ültem mellette, és minden idegszálammal figyeltem. Úgy is csinálhatod, hogy apró darabokat tépsz belőle és a szájába adod. Mondjuk szerintem jobban élvezik ha ők foghatják, nyálazhatják, nyammoghatnak rajta.:)
2010. nov. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi is 7 hósak voltunk én is a kezébe adtam!addig nyammogott rajta mig el nem fogyott a fele!nagyon élvezte!
2010. nov. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Most 20-án tölti a nyolc hónapot.Iszonyúan nehéz a hozzátáplálás alig alig eszik valamit.Csak a tejcsi,az a mindene.

Viszont nagyon figyeli ha eszünk,egyszer még bele is csócsált a szendvicsbe.De akkor egy falatot sem kapott csak nyalogatta.

2010. nov. 11. 09:46
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja,és elöl-alul van két félig kibújt fogunk is.
2010. nov. 11. 09:47
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A kisfiam is kb. 8 hónapos volt, amikor először kézbe adtam neki a kifli csücskét. Abból nem tud leharapni, de úgy élvezte, hogy csócsálta :-))) Persze én is ott ültem végig mellette, de ez a mai napig így van. (Nemsokára 1 éves lesz.)Még mindig nincs foga, de néha nagyobb darabokat tép le a kifliből, mert már nem csak a sarkát adom neki, akkor köhécsel egyet, de nagyon ügyes, és persze én is lesben állok :-))) Egyébként én babapiskótával kezdtem megszoktatni, hogy kézbe veszi az ételt és elrágcsálja, mert az szétomlik a szájában. Minden jót Nektek!
2010. nov. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kenyérhéjat, kiflicsücsköt 7 hónaposan kapott. Kenyeret szendvicsként (uzsira) nem sokkal 10 hónapos kora előtt adtam először. 5 foga van.
2010. nov. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell annyira félned ettől. Az én lányom is 8 hónapos, már kb egy hónapja adok neki ilyeneket. A kiflit imádja. Ha meglátja a kezemben már teli szájjal vigyorog. Én egy ujjnyi darabot szoktam neki odaadni. Alul van két foga, szopogatja, rágcsálja, de ami a szájába kerül darabkák azokat sem nyeli le rögtön, így mire lenyelné már rég elázott. Annyira elázik egy idő után, hogy törni sem lehet, csak egy nagy maszat az egész nem tudja leharapni sem, csak szopogatni.Nem fog megfulladni, de eleinte ülj ott mellette és ha nagyobb darab akar leesni azt vedd le. Ügyesebbek ők mint gondolnád!
2010. nov. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!