Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ha nálatok nehéz...

Anyukák, ha nálatok nehéz anyagi helyzet van, lakáshitelt kell fizetni és csak a párotok dolgozik, azért meg tudjatok oldani a közös sétákat, programokat a babával? Vagy a pénzhiány a mindenható?

Figyelt kérdés
Férjetek mennyire kezdeményező a sétákat vagy a kikapcsolódást illetően?
2010. nov. 11. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rengeteg olyan program van, ami egyetlen fillérbe sem kerl és az egész család jól tudja magát közben érezni. Csak időt kell rá szakítani :) Mi sem dúskálunk (4 gyereket nevelünk), de nem hinném, hogy az, hogy elmegyünk sétálni, kimegyünk a játszótérre vagy kimegyünk a természetbe, túl nagy megterhelést jelentene a kasszának.
2010. nov. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Este kimegyek sétálni 1,5 éves lányommal 6-7 között, férjem akkor èr haza, ha kint vagyunk eljön velünk egy körre, vagy beülhet a gyerek a kocsiba vezet kicsit, addig kint van velünk. Vasárnap délután mindig kijön sétálni, mindig délre hazajön ebédre ha dolgozik akkor is!
2010. nov. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A kedvesem nagyon sokat dolgozik, de amikor itthon van, foglalkozik a babával. Hoztam egy szabályt, ami nagyon bejött: minden nap (bármilyen fáradt is), minimum 2O percet kettesben kell lennie a fiával, mert egy kisfiúnak nagyon fontos a férfiminta, amit apától lát. Eddig én fürdök, mosogatok, stb... Ők pedig együtt játszanak. Úgy bejött, hogy azóta kettesben lógnának egész nap, ha lehetne. Sétákra ritkán jön el velünk, kb. 2 hetente egyszer. De nem baj, a lényeg, hogy már szeretnek kettesben lenni. Próbáljuk a gondjainkat kicsit félretenni addig, amíg aktívan játszunk a babával, és ez nekünk is felüdítő. A kicsi 11 hónapos. Nálatok hogy van?
2010. nov. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszaitokat! Hát, nekem pár dolog hiányzik. Férjem idegesen hajtja pénzt a magas lakáshitel miatt, ideje,figyelme másra alig van,vagy csak erőltetve. Fáradt,sokszor ingerült, sokat megbánt.A közös sétákat az elmúlt lassan 1 év alatt egy kezemen meg tudom számolni. Kikapcsolódás nulla. Szex hébe-hóba. Hát egyáltalán nem így képzeltem, pedig tüneményes babánk van. Amikor azt mondom, hogy mások miért tudják megoldani a közös sétákat,programokat,arra azt mondja, hogy azoknak nem kell ennyit fizetniük és rosszabb körülmények közt élnek. Azt is mondja, hogy ne várjam el tőle, hogy ő kezdeményezze a programokat,mert neki erre már nem jut figyelme. De én ezt nem értem. Nem igényli? Nem sokall be a sok melótól,számítógép előtt görnyedéstől? Nem jut néha eszébe, hogy de jó lenne egy kis közös kikapcsolódás?
2010. nov. 11. 12:46
 5/9 A kérdező kommentje:
Néha hazaér fürdetésre és szombaton együtt bevásárolunk. Szokott játszogatni is a Picivel, és ha megkérem, hogy vigyázzon rá,mert wc-znék, házimunkáznék, akkor vállalja,de egy idő múlva bepipul, hogy így nincs ideje a munkára. Ezért utálom is többször megkérni,mert őrült módjára kell rohannom és legtöbbször megkapom, hogy én csak akadályozom őt a munkájában. De akkor hogyan legyen kaja és én hogyan tartsam a családot és magamat valamennyire formában? Ez elég őrjítő!
2010. nov. 11. 12:53
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon irigylem azt az anyukát,aki egyszer ezt írta: "Én nem kívánhatnék jobb férjet! A gyereknevelésből maximálisan kiveszi a részét, pelenkázik, fürdet, etet, játszik vele! Birkatürelme van...

Arra is jut ideje, hogy segítsen a háztartásban és hogy ne fásuljak bele a hétköznapokba elvisz vacsizni, moziba, fürdőzni egyet... Imádom! :)"


Szerintem csak szándék kérdése az egész, vagy rosszul gondolom?

2010. nov. 11. 12:59
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, sokan vannak hasonló helyzetben, mint ti!

Attól, hogy a hitelt törleszteni kell, s állandóan ezen aggodalmaskodunk, attól semmivel sem lesz jobb a helyzet! Attól még a hitel nem tűnik el, nem lesz több pénzünk!

Egyszerűen az lenne a szabály, ha hazajön a férjed, felejtse el a munkát, ne forogjon a gondolata a pénz körül, mert ez tönkre fogja tenni a családot!

A kapcsolatotok válsága már elkezdődött azáltal, amiket leírtál! Mindkettőtöknek igyekeznie kell rendezni a kapcsolatot, ha azt akarjátok, hogy boldogak legyetek, mert most nem úgy tűntök!


Mellesleg rengeteg ingyenes program van, amelyet mind ti, mind a gyermeketek élvezne, csak szét kell nézni az interneten! Én pl most keresgélek, mit is csinálhatnánk hétvégén, ebben a ragyogóan gyönyörű időben!


Ha a férjed továbbra is így él, lassan az egészsége is kárát látja!

2010. nov. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%

33 éves vagyok, rengeteget dolgozok és van egy 10 hónapos kislányom.


nálunk az a rend, hogy nekem fél hétre, de legkésöbb hétre otthon kell lennem. hétkor fürdik ugyanis a kisasszony és az az én dolgom. meg utána az öltöztetés, etetés (tápszer), altatás is. a kezdetektől kezdve így beszéltük meg és ragaszkodtunk is hozzá. (a kedvesemnek is kell egy kis idő, hogy kifújja magát és nekem is kell egy kis idő a kislányommal)


az egyetlen hátulütője, hogy mivel napközben nem eszek meleget, így az egyetlen meleg az a vacsora, ami így néha kilencig is kitolódik, ami meg elvileg nem túl jó, de remélhetőeleg hamarosan együtt tud majd vacsorázni a család és akkor egy gonddal kevesebb.


ennyi szerintem belefér. és mindenkinek be kell, hogy férjen. én kerek perec megnondtam a munkahelyemen, hogy nekem eddigre haza kell érnem, a munkaidő amúgy is csak fél hatig tartana, úgyhogy fél hétnél tovább nem tudok maradni és kész. (hála az égnek közel dolgozom)


a hétvége az változó. felújítás volt nálunk, most vagyunk a végefelé, apró dolgok vannak ugyan csak hátra, de azokból jó hosszú a lista. általában egyik napon vigyázok a gyerekre, addig a kedvesem főz, takarít, meg amennyit bír pihen, a másik napon meg én dolgozok, csinálom, ami még hátravan.


időnként el szoktuk adni hétvégére a gyereket a nagymamának, pénteken vagy szombaton viszi el és hétfőn reggel megyünk érte, így dolgozni, pihenni és egymásra is van időnk.

2010. nov. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi az utolsó válaszokat. Kedves 12:59-es, teljesen igazad van, valóban romlott az egészsége (sokat köhög már jó ideje) és kettőnkön múlik. Teszek is érte rendesen, hogy javuljon, de

ő is kell hozzá. Pl. le kell ülni beszélgetni, de ha hetek óta próbálom rávenni, de valahogy sose jön össze, akkor mi a fenét tegyek? A kérdés nem az, hogy a programokra van-e pénzünk, hanem időt szakít-e rá. Sétálni, kiülni az erkélyre beszélgetni semmibe se kerül. Én is nagyon sok jó programot tudnék kitalálni, csak neki is akarnia kéne rendszeresen lazítani kicsit, mert tényleg a család és az egészsége sínyli meg. Régen azért nem volt ennyire hajtós.Írhattok még, nagyon érdekel, mások hogyan kreálják ezeket a dolgokat.

2010. nov. 11. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!