Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy altatjátok el napközben...

Hogy altatjátok el napközben nagyobb (9 hónaposnál idősebb) babáitokat?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam még mindig csak cicin alszik el, napközben is. Ez kimondhatatlanul kedves dolog amúgy. Csak az a helyzet, hogy mellé kell feküdnöm, miközben ő szorosan hozzám bújik, a lábait felteszi az én lábamra és megfogja a karomat. Ráadásul időnként ellenőríz, hogy még ott vagyok-e. Szóval azt várná, hogy napközben is végig feküdjek mellette, amíg alszik. Úgyhogy alig tudok tőle megszökni. Pedig az alvásideje alatt egy csomó dolog van (főzés, mosogatás, stb.), amit csak akkor tudok csinálni. Ti hogy altatjátok el?
2009. jan. 10. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én már csak simán beteszem az ágyba és integet nekem, hogy mehetek :) De erre úgy szoktattam rá, hogy eleinte magamhoz öleltem és úgy altattam el (ő már nem szopott 9 hónaposan), de amikor elaludt akkor betettem az ágyba. Erre mondjuk felébredt általában, de akkor ezt csináltam 4-5ször egymás után, pár nap után megértette, hogy neki most egyedül kell aludnia és én nem leszek ott.
2009. jan. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én már nem szoptatok.Az én 12,5 hós kisfiam 2* alszik napközben.Délelőtt a kiságyban megkapja a tápot és alvás(van hogy kicsit forgolódik,helyezkedik az alváshoz).Délután vagy kint vagy a szobában alszik a babakocsiban.Mostanában vmi miatt sokszor sír alvásnál,ezért kezdtem el a szobai babakocsizást.
2009. jan. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Maguktól elalszanak az ilyen idős babák??? Ez nekem még csak álom, mert mindig hosszú sírás-rívás előzi meg az elalvást. Először a ciciért sír, aztán ha az egyik cici "kifogyott", amiatt, hogy forduljunk másik oldalra... stb. (Pedig nem éhes, sokat eszik és evés után alszik.) Sajnos ölben nem tudom elaltatni, mert már 10,5 kg és nem bírnék vele 20 percig járkálni.

Ha van még valakinek ötlete, szívesen olvasom!

2009. jan. 10. 12:41
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, az én fiam is 9 hónapos, már jó ideje nem szopizik.

Ha elég fáradt, mikor beleteszem a kiságyba, elalszik mag egy kis takaroval, álomba játssza magát 5-10percen belul. Ha nem megy, teáztatom, ilyenkor van, hogy melléfekszem, kozben a kezével matatja a takaróját, érzi is, hogy ott vagyok, és elalszik. Amikor végképp semmi sem mukodik, akkor levegozunk egyet, és utána irány a kiságy. De majd két sírós hónapba telt, mire rájottunk, mi a jó nekunk.

2009. jan. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék valaminagy szakértőnek tűnni, de sok ismerős és a saját tapasztalatom beszél belőlem.

Szerintem a legtöbb anyuka előbb-utóbb eljut oda, hogy már szeretné ha a babája önállóan aludna el, illetve hogy végigaludja az éjszakát. Ez viszont sajnos hacsak nem a baba kezdeményezi a dolgot, akkor bizony sírással jár. Nálunk ez pont 7 hónaposan jött el.


Most lassan 8 hónapos lesz a babám és kb 1 hete ott tartunk, hogy ha már igazán fáradt, akkor beteszem az ágyába, amire elkezd sírni és mindenképp fel akar állni. Ilyenkor úgy tartom fekve, hogy közben simizem a hátát. Kb. 1-2 perc után mgnyugszik és utána már egyedül 6-8 perc nyöszörgés közben szépen elaltatja magát a takarója csücskével a szájában.

Amíg én altattam a kezemben, sokkal tovább sírt és csak 45 percet aludt. Mióta magától alszikel, másfél óráig alszik.


Eredetileg az Aludj jól, gyermekem módszerrel csináltuk és ennek az eredménye illetve finomított változata a mostani.

2009. jan. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A lányom 11 hónapos múlt és még szopizik.Nappal csak babakociban alszik.Bennt a nappaliban.A kiságyban napközben ha nehezen el is alszik 10 perc e´s felébred.

Este a kiságyban alszik.

Próbáld ki te is a babakocsizást.Mikor még jó idö volt mnde´g kinnt sétáltunk és úgy aludt el a lányom.Utánna hoztam be kocsistul.Sajna most túl hideg van.Ìgy maradunk nappali babakocsizásnál.

2009. jan. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Én egy nagy fitnesslabdara teszem az autósülést, és úgy ringatom el benne. Furi, de nagyon bevált.
2009. jan. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

9 hónaposnál idöseb babát hogyan teszel autóülésben fittneslabdára???

Mennyi idös a babád??

Jó ötletnek hangzik kb 4-hós korig....

2009. jan. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!