Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy altatjátok 7 hónapos...

Hogy altatjátok 7 hónapos babátokat? És hányszor mennyit alszik egy nap?

Figyelt kérdés
Nekem most kezdett nagyon nehéz lenni az altatás, mert régen magától elaludt, de most feláll a kiságyban és sír. Ilyenkor átesik a holtponton és csak sír órákig. Nem tudom megnyugtatni sem és teljesen ki vagyok borulva, szörnyű anyának érzem magam, hogy ordít és nem tudok vele mit kezdeni. Azt hittem elmúltak már a nehéz hónapok az elején, de most újraélem és kikészültem. Mit csináljak? Hogy csináljam?
2011. okt. 16. 19:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Legtöbbször ringatom és énekelek neki,de van hogy magától is elalszik.
2011. okt. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Beteszem az ágyába, adok neki teát, iszik, befordul és alszik.

Ha már nagyon fáradt, akkor még teát sem kér, csak elalszik.

Ő most naponta egyszer alszik legtöbbször, mert újabban kitolódott nagyon a délelőtti alvás. Így délután fél 6-6 körül álmosodik el, de akkor már nem teszem le, mert 7-kor fürdés. Azt az egy órát meg elszórakoztatom inkább.

Mondjuk mostanában előfordul, hogy alvás helyett hasra fordul, és kúszik-mászik. És sír közben, mert álmos. De nálunk olyankor az válik be, hogy kiveszem, és kiviszem még játszani vagy zenét hallgatni a nappaliba. És akkor viszem vissza megint, ha már tényleg nagyon álmos. Most ez működik éppen.

2011. okt. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok!Bocsi kihagytam az alvások számát.Mivel reggel 7kor keltem fel,mert a nagyobbat oviba kell vinnem így még délelőtt 11 óra fele alszik max. 1 órát,aztán kb. 3 körül szokott ismét egy órát.7kor fürdetem,9 fele elalszik.Néha ugyan felszokott kellni cicizni,de leginkább végigalussza az éjszakát.
2011. okt. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

reggel 7-kor kel, ágyban kapja a tápszert, utána nem veszem ki. Visszaalszik, fél 9-9-kor kel. 10- fél 11-kor tízóraizik, fél 12 körül megint olyan fáradt, hogy lerakom és (cumival) elalszik.

fél 1- 1 körül kel, és most hagyta el az ebéd utáni alvást, vagyis egész uzsiig, 4-ig ébren van. Akkor tápszer, és már elég fáradt, rögtön alszik is. Kb. fél 6-ig, néha csak 5-ig, aztán már nem alszik. 7-kor vacsi, fél 8 fürdés, 8-kor még tápszer és fekvés.

2011. okt. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ja, és cumival alszik el mindig, egyszer ki szokott esni, akkor vagy vissza kell adnom, vagy csak nyög egyet, és alszik.
2011. okt. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem 3x alszik napközben, kizárólag cicin...
2011. okt. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

reggel kel 7-8 között, majd az első nappali alvása 10-11 között van, cicin alszik el pillanatok alatt. Alszik egy óra-két és fél óra között. Második alvása délután 3-4 között, alszik egy óra és másfél óra között.

Este fürdetés, cicizés és egyből bealszik. Ha nem, akkor beratkuk a kiságyba és tudja egyből, hogy aludnia kell.

Nagyon néha fordul elő, hogy feláll, olyankor apa ( mert ő altatja, miután én végeztem a szoptatással, átadom neki, ő fekteti le), szóval, ha feláll, akkor apa bemegyk, visszahelyezi fekvőhelyzetbe és elalszik.


Nappal cicin alszik el, de el tud anélkül is, van, hogy oylan fáradt, hogy beteszem a kiságyba és már lágtom, hogy el fog tudni alduni cici néklül is, olyankor nem is ciciztetem meg.

2011. okt. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia, engem érdekelnének az altatásotok körülményei,saját szoba, eddig hogy csináltad, stb.

a lányom 8hós, de már min. 5hónapja nem altatom, hanem beteszem és alszik.Ennek az volt az előfeltétele h 2 napig ha alvásidő volt, akkor sem vettem ki ha nagyon sírt, belátta h most aludni kell, azóta ágyba be és alvás.Mi lefektetés előtt bekapcsolunk vmi zenét,odamegyünk a kiságyhoz és kb mindig ugyanazzal a mondattal búcsúzok el tőle, innen tudja, h alvás következik.A helyzet akkor változott meg amikor elkezdett felállni...

Egyetlen dolgon változtattam,amióta feláll, eltakarom a babától a külvilágot (egy szobában lakunk) egy a kiságy köré húzott sötétítőfüggönnyel, és kimegyek. Ha álmos, fáradt, akkor úgysem áll az idők végezetéig és mivel ingerszegény a kiságy (kivéve a szundikendőjét és a cumiját), nem sír órákig, esetek többségében rögtön öleli a szundikendőjét és csukja le a szemét, ritkábban néhány percig hisztizik és tiltakozik, de aztán lefekszik és alszik.

Ha órákig sír, közben bemész vigasztalni? Ilyenkor új erőre kapnak és még kitartóbban bömbölnek. Ha elhatározod, h alvás, akkor ott kell hagyni, nem nyugtatgatni, de ehhez jó lenne tudni nálatok ez előtt hogy zajlott.

2011. okt. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Komolyan csak én kínlódok az altatással és senkinek nem sír a babája?

Nem szereti, ha ringatom, nem szoktattam rá, nem cumizik, az ujját szopja, teát sem iszik, mert még szopizik, két étkezést váltottam ki. Cicin el szokott aludni, de nem szerteném rászoktatni. Énekelni szoktam neki, halk alktató dalokat hallgatunk, de már amikor meghallja, tudja mi fog következni szerintem és már nyüszög. Nem hagytam sosem sírni, amikor órát is sír, az ölemben van. Pont ezért vagyok ki, mert olyankor a cicimen sem nyugszik meg.

Elkapattam? Ez már hiszti, ennyire akaratos?

Egyébként szüksége van a napi 3x alvásra, 7-8 között ébred, 2 órát van ébren, majd alszik egy 1,5 órát, de akkor ált. nincs nagy huza-vona, aztán a délutáni alvásokból mostanában egyet csinál és akkor van nagy haddelhad.

2011. okt. 17. 09:02
 10/13 A kérdező kommentje:
Ja, régen magától aludt el, csak betettem a kiságyba. Kb. 2 hónaja csinálja ezt, sír, kiveszem, megnyugszik, beteszem, sír, kiveszem, már nem nyugszik meg... Nincs még foga, mostanában éjszaka is fájdalmasan felsír, de akkor megnyugszik a cicimen.
2011. okt. 17. 09:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!