Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol tudnám megnézni h az új...

Hol tudnám megnézni h az új kormány visszahozta e már a 2 év gyed-1 év gyest? Nem vagyok politikában járatos.

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 23:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia, én a hirkereso.hu -t olvasom mindennap, de még nem láttam, hogy visszahozták volna. Engem ugyan nem érint, de a testvéreméket már igen, én is kíváncsi vagyok nagyon. Ha nem hozzák vissza, kicsijük egy évesen bölcsibe megy :(((
2010. nov. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2010. nov. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2. köszönjük. De ebből nem derül ki számomra, hogy két év lesz a gyed, és egy év a gyes?


Vagy pedig egy év a gyed továbbra is?

2010. nov. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A gyed attól függ mennyi időt dolgoztál előtte.Ha megvan a munkaviszony akkor 2 év gyed,és 1 év gyes jár.
2010. nov. 12. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

OFF:

Tehát akkor akinek most jár a fél év tgyás, a másfél év gyed, az még kap majd 1 év gyest is? (februárban jár le a tgyásom.)

2010. nov. 12. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mármint ha ténylegesen elfogadják a javaslatot.
2010. nov. 12. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

No, vagyük sorra. Még nem szavazták meg, de januárig meg fogják szavazni.

A gyed ugyanúgy lesz, mint eddig, nem változik. Nem egy év, hanem attól függ, hogy mennyi munkaviszonyod van előtte, attól függően 1-1,5 év. Két év sose volt, hiszen fél év TGYÁS jár előtte... Amikor már nem jár a gyed, onnantól fog járni a gyes 3 éves korig.


Az elsőtől kérdezem, hogy miért menne a gyerek 1 évesen bölcsibe??? A gyed, ha jár, akkor min. a gyerek 1,5 éves koráig jár, de ha nem, akkor is jár a gyes jelenleg is a gyerek 2 éves koráig. Szóval az ő helyzetük ettől a törvénytől nem fog semmit változni, a gyes jelenleg is jár nekik még min. 1 évig és a gyed is jár nekik jelenleg is (ha jár), min. még fél évig. Szóval ez elég szar duma hogy ezért megy a gyerek bölcsibe egy évesen...

2010. nov. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
04.47es vagyok,bocsi a tgyás kiment a fejemből,tehát igen 2 éves koráig van a gyed,és utána 1 év a gyes.
2010. nov. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. nov. 12. 13:07
 10/12 anonim ***** válasza:
1. vagyok. köszönöm én is. Azért ment volna a sógornőmék kicsije 1 évesen bölcsibe, mert ha maradt volna ez a felállás (egy év gyed, és egy év gyes) akkor a gyes miatt vissza kellett volna menjen dolgozni. (most max. gyed-et kap, és valljuk be nem mindegy, meddig kapja, egy ,vagy két évig). :)
2010. nov. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!