Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a kormány...

Mi a véleményetek a kormány új "családbarát" politikájáról?

Figyelt kérdés
Kezdek félni, hogy mi lesz velünk, ha a kismamáknak is bármikor felmondhatnak - és még örülnöm is kell neki karhatalmilag! Így sem tudom, hogy mi lesz, ha bezár az ovoda 6 hétre nyáron. Ki fog engem felvenni 2 kisgyerekkel? Hová fogom tenni a gyerekeimet? Ti hogyan oldjátok meg?
2011. júl. 27. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az anyukám nélkül elveszett ember lennék, a családbarát politikáról nincs véleményem...

másrészt meg a gyereket mi vállaltuk és akkor is tudtuk hogy zárva az ovi nyáron amikor csak terveztük...

mindenesetre kemény logisztika...

2011. júl. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
A pofátlanság netovábbja! Gyed-en vagyok, szeretnénk még egy babát, a munkahelyemen minden kollégámat kirúgták, új baráti csapat van (politikai okok miatt). Eddig legalább volt reményem, hogy esetleg visszavesznek, most már azon aggódhatok, hogy mikor jön a telefon vagy a felmondás postán. Gratulálok! Legyen sok gyerek, mert fogy a nép, de mi lesz az anyukákkal gyes után?! Egyik munkáltató sem foglalkoztat szívesen kisgyerekeseket. Nekem még segítségem sincs, aki esetleg majd vigyáz rájuk, ha betegek lesznek, nekem kell majd megoldani. Csak azt nem tudom, hogy a bamba magyar meddig tűr még?
2011. júl. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon durva. Én eddig is úgy éreztem nem biztos hogy szívesen szülök Magyarországra még egy babót. De ezek után még nagyobb rá a sansz hogy egyke lesz a kislányom. Így hogy lehessen tervezni??? És majd a gyerekem hogy tervezzen,,,,stb.


Felháborító, szüljél mert kevesen vagyunk, de munkád nem lesz, a bölcsi ovi kérdést ne is említsem.............!

2011. júl. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Én nem értem mit háborogtok. Nem arról van szó, hogy Gyes alatt megszűnik a munkaviszony, hanem hogy előre megtudhatod hogy utána nem tartanak rád igényt. Eddig meg csak akkor szembesültél ezzel, ha visszamentél. Legalább van időd új állást nézni. Ennyi. Amúgy az egész mai világról vagyok szar véleménnyel.
2011. júl. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Az eddigi törvény sem garantálta hogy lesz munkád gyes után. Ugyanúgy kirúghattak, csak akkor tudtad meg, nem előbb.
2011. júl. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Én sem értem, hogy mi a gondotok, mert úgy van, ahogy a 11:46-os írta....
2011. júl. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyi a gond, hogy ez a kormány családbarátnak vallja magát, de mégsem az.
2011. júl. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, a lényeg nem változott.Közben is közölhetik, hogy a végén kirúgnak. De úgy hallottam, elálltak ettől a javaslattól.Mindegy. Ami nálam kiverte a biztosítékot, az a táppénz csökkentés volt. Hogy fogunk így beteg gyerekeket ápolni, akik felváltva betegek? A havi fizum így mennyi lesz? 40 e Ft? (függetlenül attól , mennyit keresek, maximálva van) Már ha egyáltalán vki felvesz dolgozni...Lehet 5 féle végzettségem is... Ez minden, de nem családbarát politika. A legjobb az, amikor a kormányszóvívők lenyomják vigyorogva a torkunkon, hogy ez milyen jó nekünk. Pláne a kismamáknak... Meg mennyit spórol így az állam... Majd megbeszélem a kétéves gyerekemmel, hogy ne akarjon már táppénzt csalni. Főleg hogy a BTK is büntetni rendeli...
2011. júl. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Dehogynem rúghat ki hamarabb! A GYES lejártáig védve voltál! Tehát ha a gyerek 2 éves korában visszamentél, nem rúghattak ki, amig le nem járt a védett idő!
2011. júl. 28. 10:03
 10/11 sumergo ***** válasza:
100%
Most is védve vagy addig, csak előbb megmondhatja, mint eddig. Mert a régi rendelkezés szerint csak a lejárat napján közölhette a munkáltató, most pedig fél évvel előre is közölheti. Na melyik a jobb? Ma bemész, h na akkor munkára jelentkeznék holnaptól, erre közlik, h nem kellesz, vagy az, ha fél évvel a lejárat előtt szólnak, h legyen időd keresgélni. Visszavenni eddig sem volt köteles senki, ráadásul még titokban is kellett tartani. Szerintem ez inkább kedvezőbb. Az igazi gond nem ez, hanem az, h nincs munkahely, zsúfoltak az ovik, bölcsik, éhbérért dolgoztathatnak, és még sorolhatnám...
2011. júl. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!