Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszerhez hány percig forralj...

Tápszerhez hány percig forraljam a vízet? és a cumisüveget mindig ki forrázam hány percig?

Figyelt kérdés
2009. jan. 10. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
én babavizzel csinálom a tápszert, olyannal, amit nem kell forralni, csak melegíteni az optimális hőfokra. amikor forraltam, tiszta vízkő lett az edény... a cumisüveg: mosd el MINDEN KAJA UTÁN üvegmosóval, a cumit is, alaposan, aztán forró vízzel öblítsd át, vagy mikros sterilizálás. ha pici még a manó, napi egyszer főzd is ki.
2009. jan. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 5 percig szoktam forralni aztán visszahűtöm a megfelelő hőmérsékletűre! Az üveget meg nem szoktam kiforrázni, akkor egész nap mást sem csinálnék csak üveget forráznék. Én 1-2 naponta szoktam kiforrázni. A többi alkalommal csak simán elmosom!

2009. jan. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát igen ezért érdekel mert már elolvasztotttam a cumisüvegeket a vazéknak is anyiiiiii
2009. jan. 10. 17:20
 4/7 anonim ***** válasza:
En vizforralot hasznalok a tapszerhez, nekem a doki azt mondta, hogy tokeletes. Az uvegekhez pedig sterilizalo tablettat hasznalok, abban a vizben tartom folyamatosan es csak hasznalat elott szedem ki. Elvileg emelett mar forrazni es kifozni nem kell, de en megtettem. Mindossze egyszer, de a fozes miatt kicsapodott a vizko az uvegeken es alig tudtam roluk lesurolni. Ez nekem elvette a kedvem a fozestol, szoval azota en maradok annal a verzional, amit a doki mondott es nem szorgoskodom feleslegesen.
2009. jan. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A vizet szerintem nem kell külön még x ideig forralni, csak egyszerűen felforralod. Én úgy tudom, hogyha valamilyen eszközt (pl. cumisüveg) kifőzöl, azt 5 percig kell forralni.

Sajna az a szétolvadt cumisüveg meg lehet, hogy olyan anyagból volt, amit nem is lehetne kifőzni.

(Én a vízhez mindig teszek citromsavat és úgy főzöm ki a dolgokat - ez megakadályozza a vízkövesedést.)

2009. jan. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én így csinálom:

Lábas (amiben a vizet forralom): időszakonként kiecetezem (víkő ellen), aztán jól elmosom.

Víz (a táphoz): forrásig melegítem, de nem forralom tovább.

Cumisüvegek: hetente 1-2 alkalommal sterilizálom mikrós sterilizálóban, vagy s. folyadékban, sosem főzöm ki. Egyébként meg minden étkezéskor majdnem forró vízben elmosom.

2009. jan. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM
2009. jan. 12. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!