Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket mond már 18. honapos...

Miket mond már 18. honapos gyerkőcötök?

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Anya, apa, apu, anyu, mama, mami, papa, tata +a két tesója nevét. cica, kifli, virsli, nyam-nyam, tea, én is, nem, gyere, pénz, kérek, baba, sír, bili, rágó, kukac. Hűű, hirtelen nem is jut eszembe több. Pedig nagyon sokat beszél már. És lényegében mindent megpróbál elismételni, ha mondod neki, hogy mondja. 17 hónapos.
2010. nov. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az enyém még csak 13 hónapos de leírom mert büszke vagyok rá! Baba, Mama, kutyu, Apa, gyeje=gyere, kaka, pápá,Papa, szia, nem, de,itt, ott,oda, ja és amikor rá szólok a nevén mérgesen akkor ö is mondja a nevét: Lara= Jaja

És amik nemigazán mondhatni szavak: Kukuriku, Vauvau, cic,nyam-nyam.

Nagy dumás a csaj, de a mozgással meg el van maradva(egy hónapja kezdet el mászni)

Ö a második kislányom az első is korán beszélt de nem ennyire.

2010. nov. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

20 hónapos, kislány:

apa, apuci, anya, anyuci, Bence, Conja (Szonja), baba, papa, mama, elment, kocsi, busz, sihu (vonaz), kuka, kaka, cica, Tyutyus (kutyus), szoba, pancsi, uszi, isi, kanál, villa, könyv, papír, tévé, inni, zsizsi(ami meleg, ráz.., vagyis veszényes), néni, bácsi, keksz, ijos(villamos), cumi,nyissz, köröm, kocka, igen, NEM, aha, szia, csá,


van amit tiaztán, van amit szerintem csak mi értünk.


18 hónaposan talán a 2/3-át mondta ennek,azóta egyre több szót mond, most valahogy begyorsult a beszédfejlődése.

2-3 szót is összerak pl: apa ement kocsi

2010. nov. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ma 12:41- vagyok helyesbítek

Azt írtam korán beszélt, inkább úgy mondanám mondott szavakat! :) Mert ugye egy két vagy akár több szó kimondása még nem mondható beszédnek.

2010. nov. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Anya, Kata, gá-gá, bóba /boltba/, táttá, haza.
2010. nov. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!