Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 8 hónapos, kúszik,...

Kislányom 8 hónapos, kúszik, de nem mászik, kis segítséggel feláll és csak akkor dől el ha már remegnek lábai. Süt pogácsát, int pápát és játékai neét ha mondom, megkeresi őket. Ennyi idős babák anyukái, ti gyerkőcötök mit "tud"?

Figyelt kérdés
Ninsc viszonyítási alapom csak kíváncsiságom hajt.Tudom mindent megtanul minden baba és más ütembe de azért írjatok.nem vagyunk "lemaradva"?
2009. márc. 25. 07:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Szintén 8 hós a kislányom,szerintem nagyon ügyes a babád,egyáltalán nincs lemaradva.

Nálunk megy a mászás,feláll,kapaszkodva tartja magát,aztán ha elfárad,hupp,leül,megül egy darabig.Int pápát,de nem mindig ,csak ha olyanja van,de akkor fűnek-fának:-))

Hogy süt pogácsát? Én annyira tanítanám,de nem tudom hogy kell ,a kezecskéivel mit csináljon?Én csak a mákot töröm neki:-)De azt nem tudja még.Mondja mama,baba,néha apa is van,de sokszor csak ap formájában.Én leányzóm nem tudja még névről a játékait,ezért mondom nagyon ügyesek vagytok:-)

2009. márc. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De jó,már feláll és mászik is?Én allig várom ezeket tudom fárasztó lesz,mégis.Én szoktam mondókázni és sütöm közeb a pogácsát,kezecskéit megfogtam és meg is mutattam neki,egyszercsak kuncogva csinálta.Nem mond semmit úgy látszik kislányomnak nics mondanivalója még:)Kislányod mekkora?cm és kg.Enyém 7200 gr és 71 cm virgonc beszédes baba lehet
2009. márc. 25. 08:36
 3/9 anonim ***** válasza:

Semmiben sincs lemaradva a kislányod, a babák egyébként nagyon egyedien fejlődnek. Olyanok mint egy nagy szivacs, szívják be az információkat, hihetetlen sebességgel tanulnak.

Vszonyításképpen leírom hogy a nagyobbik fiam 5 hósan már fel tudott önállóan ülni, de csak 10 hósan kezdett mászni, 15 hósan járni, 2 évesen kezdte el kimondani a szavakat,3 évesen lett szobatiszta, ma már 5 éves igazi szövegláda, nagyon gazdag szókincse van és minden betűt ki tud ejteni, eleven, mozgékony egészséges kisfiú.

A kisebbik fiam 9 hósan kezdett önállóan felülni 11 hósan kezdett mászni, még nem integet pápát, viszont ismeri a játékait, megvannak a kedvencei, ki-be pakolgat dobozból-ládából-kosárból legyen az játék, ruha, cipő, vagy éppen krumpli, nézegeti a mesekönyvet, nagyokat "magyaráz" a tárgyaknak.


Szóval ne aggódj! Boldog babázást.

2009. márc. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jó olvasni más babákról is.Látom tényleg minden baba egyedi és olyan ütemben is fejlődik.Mindenkinek boldog eggyütt töltött perceket kívánok.
2009. márc. 25. 08:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Szióka!Az én fiam most lesz 10 hónapos!Már 7 hósan ült mászott,és egyedül felállt!Pá-pát most kezd el integetni,de a jelentését már érti,tapsizni még nem akar(de mindig nevet rajta),játékait most kezdi el megismerni névről.Énekelni szokott,már mint dallamosan gőgicsél ha énekelek neki!A nem szónak érti a jelentését pár hete és mutatja is."Mákot" se akar törni,de mindent kinyit és kipakol kb 8 hós kora óta!Szerintem a te kislányod nagyon okos baba légy türelmes hamarosan mászni fog!Akkor vége a nyugalomnak:)Nincs lemaradva semmiről!
2009. márc. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kisfiam 8 hós múlt, mászik, feláll, bútorokba kapaszkodva párat lépeget. A pápázás talán egyszer sikerült, a játékokat még nem ismeri a nevéről.

Ügyes a babád! Majd elkezd mászni is!

2009. márc. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
első vagyok,70 cm,8200 gr.
2009. márc. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Úgy látszik kislányom mozgás terén lustább,de amjd eljön a nyugalmamnak vége időszak is:)

Minden jó kívánok boldog anyukák.

2009. márc. 25. 12:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Hajaj(még mindig első vagyok).épp most mondtam,hogy eddig arany életem volt,mert most már csak mászna és mászna,nem tudom az állókájába se tenni,egész nap amikor fent van le kell kötnöm valamivel,és ő nem fáradt egy cseppet sem,van hogy aludni is alig akar,majd meglátod:-)
2009. márc. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!