Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Béres-csepp meghozza az...

Béres-csepp meghozza az étvágyát? Vitacolan-szirup nem használt. Nálatok bevált valami?

Figyelt kérdés
Kislányom 15 hós,rossz evő.Eddig kétszer volt beteg,és erősíteni szeretném az immunrendszerét egy kicsit.Augusztus óta adok neki Vitacolant,de nem hozta meg az étvágyát:(A doki javaslatára próbálom 2 napja a Béres-cseppet +Cebion-cseppet.Vajon segít?Vagy mit adjak neki,ami étvágynövelő.Egyébként 11.5 kg,és 84 cm.Jókedvű,egész nap szalad,de én olyan kis vékonykának látom.Köszi a válaszokat.
2010. nov. 13. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
A kislányod szerintem pont korának megfelelő méretekkel rendelkezik.szerintem ne erőltesd...annyit úgyis eszik,amennyire szükség van.most mosolygok magamon..mert végül is én is hasolnó cipőben járok..folyton aggódom,hogy miért eszik ennyire keveset a kisfiam,de az orvos azt mondta,hogy ha jó kedvű,eleven,nem szomorkodik,mozgékony,és nem fogy..akkor semmi baj..annyit eszik úgyis amennyi szükséges neki.A kisfiam 22 hónapos és 12 kiló,és 88 centi..szóval a kislányod nincs lemaradva egyáltalán!:)Mi is próbáltuk a Béres Cseppet..nálunk nem vált be.most Multikid vitamint próbálunk majd,ami vassal van..majd meglátjuk,hogy ettől nagyobb lesz-e az étvágya... :)
2010. nov. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nekünk a 12 hónapos kisfiunknak vashiány miatt volt felírva: Maltofer csepp. napi 5-7 csepp. Volt olyan amikor a nagyobbik fiunk 28 hónapos itta meg a kicsi innivalóját véletlen és olyan étvágya volt tőle, hogy állandóan a hűtő előtt állt.

a kicsinek már nem kell adni mondjuk csak 2 hónapig szedte, de ha úgy van, akkor a nagynak adott pár cseppet és eszik rendesen.

próbáld ki. ártani nem ártasz vele, ha 1 héten pár cseppet adsz neki :)

minden jót.

2010. nov. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért is olyan kicsi a lányod? Szerintem nagyon is jól fejlődik. Barátnőm lánya is ennyi idős. Az ővé 78cm és alig 10kg. Mégsem kell neki étvágyfokozó, ilyen alkat.

Nekem ikreim vannak. 19hónaposan az egyik 81cm és 10,8kg a másik 86cm és 12kg. Szerintem nem kell szegény lányodat minden hülyeséggel tömni.

A vasat csak akkor neki, ha vashiányos különben túl lehet adagolni. Nem véletlenül van, hogy csak orvosi felügyelet mellett szedhető. Mindkét lányom születésétől vashiányos.

A cebion és a Béres csepp nem fog ártani neki.


Szerintem hagyd, hogy a lányod amaga ütemében fejlődjön. Lehet mindig ilyen lesz. Ha nem beteges, jókedvű akkor nincs gond.

2010. nov. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fiam 81cm és 9kg Peritol szirupot kapott,de attól sem lett jobb étvágya.Mellette vas és multi vitamin...


Szerintem ne aggódj,én már örülnék,ha a 10kg elérnénk.

2010. nov. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Csak azért aggódom,mert pl ma délben is 10 kanál levest evet, a husit tésztával meg kiköpködte.Na ilyenkor az jön,hogy adok neki gyümölcsös bébiételt,azt szívesen megeszi.Csak jó lenne,ha mellette mást is enne.Reggelire is kb 6 falatka felvágottat eszik,persze kifli,kenyér nélkül,mert kiköpködi.Ilyenkor s gyümölcsöt szívesen elfogadja.Persze iszik reggel-este kb 2 dl tápszert.Sokszor elgondolkodok rajta,hogy mitől is fejlődik egyáltalán,ha ilyen keveset eszik:(
2010. nov. 14. 13:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia..első válaszoló vagyok...a kisfiam ugyanígy tesz..van mikor megeszik egy tányér levest(leveseket nagyon imádja)..de van mikor csak 10 kanállal tudok a szájába adagolni.Ha pedig két-három falatnyi másodikat bele tudok adagolni a szájába..a negyedik falatot kiköpi..sajnos ez van..kezdek beletörődni,hogy az én kisfiam nem lesz valami nagy étvágyú..bár ki tudja..lehet,hogy nagyobb korában majd megjön az étvágya.Viszont tejet azt nagyon imádja.Már 19 hónapos kora óta sima tejet iszik(kakaó,vaniliás tej,karamellás tej)és még mindig 3-szor kéri.A déli lefekvéskor is.Egyszóval szerintem neked is bele kell nyugodnod,hogy a kislányod nem egy nagyétvágyú kislány,és az a fontos,hogy egészséges,és vidám!:)
2010. nov. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!