Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orrszívás "túlélésére" van...

Orrszívás "túlélésére" van valami bevált taktikátok?

Figyelt kérdés

15 hós gyerekem egy hete náthás, eddig csak egyszer beteg 6 hósan, akkor nem volt ilyen gondunk. Ketten még csak lefogjuk, de egyedül egyszerűen lehetetlen - mindig félek, nehogy megsértsem az orrát vagy a szemét, ha elkapja a fejét. Másik, hogy végigordítja, -bőgi a procedúrát, így aztán mire végeznénk, persze újra totál tele az orra. Nem szeretném, ha arcüreg-gyulladás lenne a vége.


Próbáltam magyarázni, közbe vígasztalni, utána jutalmazni, orrspray-zni előtte... sőt magamon látványosan vidáman kipróbáltam :) ... és még az orrszívónk sem egy ijesztően hangos darab (Pesztonka).


Létezik valami tuti egyemberes "satu" testhelyzet/módszer sajtkukacság ellen ill. valami figyelemelterelő megoldás?


2011. nov. 3. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is agyrém, tudom, miről beszélsz. Én ülök a puha szőnyegen és a lábam közt van a feje. Igen, ott :D mint, amikor kibújt. A combjaimat óvatosan a vállára, karjára teszem. Amikor nagyon rúgkapál, betekerem lazán takaróba, mert a saját szememet is féltem. Vigyázz, hogy csak odatartsd az orrához, ne nyomd. Nem baj, ha újra tele van, jöjjön csak kifele, addig folytasd, ameddig csak bírod. Legutóbb arra jöttem rá, hogy én eddig gyorsan túl akartam lenni a dolgon, neki pedig jobb, ha megállunk közben, egyfolytában duruzsolok neki, dicsérem. Ójabban kért plüssállatkát a kezébe, amivel néha csalapol az orrom előtt megnehezítvén a dolgokat, de jó neki, hogy van mit szorongatni. Mindig beígérek neki valami jó dolgot, ha végzünk: pl iszunk baracklevet, vagy kibámulunk az ablakon, jön-e póni... látod, én is már ezerfélét kitaláltam, mert nagy tortúra.
2011. nov. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Jubilee ***** válasza:
Az én kislányom is 15 hónapos. Ő is visít, ha én szívom neki az orrát. Ha magának csinálhatja, akkor nem. Kezébe adom a porszívó csövét és ő teszi az orrlyukába az orrszívót. Akkor veszi ki, amikor neki kellemetlen és újra beteszi. Nálunk bevált ez a módszer. :)
2011. nov. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Becsavarod egy nap pokrócba vagy törcsibe és leszívod az orrát,kész...nem tud kapálózni,elmenni

De ki lehet próbálni,hogy magának csinálja,ez nem is rossz ötlet :)

Köszi!!!!!!

2011. nov. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"nagy pokrócba" bocsi...
2011. nov. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2 éves a fiam. én rájöttem a satura, és tényleg működik, a 47 kilómmal simán kiszívom a 13 kilós fiam orrát :D


szóval úgy néz ki, hogy törökülésbe ülök, az egyik kezét a hátam mögé teszem az oldalát az oldalamhoz szorítom, a bal kezemmel fogom a bal kezét úgy, hogy a kis pofiját a mellemhez szorítom. sokszor a lábam ráteszem a lábára különben elrúgja a porszívót. jobb kezem meg szabad marad :)


szörnyű ezt olvasni is, de nem olyan borzasztó, fiam általában nem sír csak meglóg és rúgkapál :) és persze végig mondom a 1,5 perc alatt, hogy mennyire ügyes nagyfiú, hogy így tűri, hát ezt majd apának eldicsekedjük, hogy ilyen nagy és okos fia van aki persze még szép is és bátor is... :D ettől a dumától mindig elalél :D

2011. nov. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"rajtunk" mindenki csodálkozik :) 15 hónapos lánykám hozza a sterimart hogy fújjunk az orrába, majd kitipegünk az orrszívóért. mutatja hol a porszívó, hogy azt kell bekapcsolni. van mikor ő fogja a csövet, vagy mondjuk neki: hol a cicakaka, tartsd oda az orrodat.- és ő odatartja és mikor befejeztük az orrszívást, odaint a porszívónak hogy: dádá :)...aztán megyünk és cseppentünk az orcseppel.

az esetek 90%-ban egyáltalán nem sír.

Hogy lehet hogy egyes babák sírnak, mások nem. 7 hetesen már kórházban szívták az orrát. tehát van élménye régről. kb egy évesen volt egy hónap amikor nem igazán rajongott az orrszívásért.


sajna segíteni nem tudtam, de hátha játékosan lehetne megoldani. add kezébe az orszívót persze kikapcsoltan, hagy ismerkedjen vele. nálunk volt olyan hogy annyira megszerette az orrszívó műanyag csövét hogy azzal mentünk a dokinénihez mert nem volt hajlandó letenni :)

2011. nov. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek a hasznos tippeket! Tovább próbálkozunk :)
2011. nov. 4. 10:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Fektesd a hátára, térdelj fölé terpeszben, két keze és a lába így alattad van. a fejét a kezeddel tudod fogni, a másikkal pedig tudod szívni. Kerresztfiamnál is ez a megoldás vált be annak idején.
2011. nov. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!