Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. s. Mi a különbség a...

S. O. s. Mi a különbség a lázcsillapító kúp és szirup közt?! Melyik hatékonyabb?

Figyelt kérdés
40 fokos lázas másfél éves babám, nem tudom hogy kúpot vagy a szuszpenziót adjam e neki. A 125 mg-os kúpot vagy ugyan ezt a mennyiséget a szirupból Egyik gyorsabban felszívódik? Vagy hatékonyabb?
2010. nov. 13. 22:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
A kúp hamarabb szívódik én ilyen esetben ezt adnám...
2010. nov. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Komolyabb láznál én is kúpot használtam, gyerekorvos javaslatára. Kisebb 38 - 38,5 körül pedig elég volt a szirup is. Jobbulást a babádnak!!!
2010. nov. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Én kúpot adnék.
2010. nov. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen egyetértek az elöttem szólókkal.
2010. nov. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Én is a kúpot adnám ebben az esetben...

Még annyi,hogy a kúpot és a szirupot kombinálhatód együtt,azaz nem kell megvárni a 6 órát,hanem ha most adsz neki egy kúpot,2-3 óra elteltével adhatsz neki szirupot is,ha nem vitte vissza a lázát.

2010. nov. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
Kúp de úgy hatékonyabb ha egyúttal prizniceled is. Most!!!
2010. nov. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

germicid!

és én az ügyeletet is felhívnám 40 fokos láznál, ez nagyon magas! míg kiérnek csinálj neki hűtőfürdőt


jobbulást!!!

2010. nov. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hűtőfürdőt is alkalmazz!


Előfordulhat, hogy nem hat a lázcsillapító, vagy csak egy-két órára.

3 éves lányommal voltunk így, hogy tüszős mandulagyulladása volt, és csak a 4. féle lázcsillapító hatott, amire a 2. nap estéjén sikerült rátalálni, addig csak a hűtőfürdő vitte le, éjjel nappal azt csináltuk, hogy ne maradjon magasan. Viszont amíg nem ébred éjjel, addig ne keltsd fel, had aludjon, mert az alatt gyógyul valahogy.Amikor magasra szökik a láz, mindig felébrednek (nyöszörögnek).


Jobbulást!

2010. nov. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ügyeleten voltunk, ennyit mondtak , hogy adjunk neki Nurofent vagy panadolt 4 óránként váltva és hűtőfürdő. Ezek mind megtörténtek, de nem segítettek. Valami vírusfertőzés
2010. nov. 13. 23:07
 10/13 anonim ***** válasza:

Amikor a fiamnak volt ilyen magas láza, és kúpot adtam neki és egyből vittem hűtőfürdőbe. 3 óra múlva kapott szuszpenziót, majd újabb 3 óra múlva megint kúpot. Közben legalább óránként hűtőfürdő. Így sikerült 38 körül tartani a lázát délután és éjjel, majd másnap már nem volt neki ilyen magas.

Én Mexalen kúpot és Nurofen szuszpenziót használok.

Jobbulást kívánok a kicsinek!

2010. nov. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!