Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adjam neki a lázcsillapí...

Mikor adjam neki a lázcsillapító kúpot?

Figyelt kérdés
Első baba, jövő héten kapjuk az első oltást, most 2 hós a kislányom. Ha megkapta a szurit, este adjam neki a kúpot megelőzés céljából, vagy várjam meg, hogy lesz-e hőemelkedése? Ti hogy csináltátok/csináljátok? Azt tudom, hogy ha a popsiba mérek lázat, akkor 5-öt vissza kell számolni. De mennyitől számít láznak? Köszönöm előre is.
2011. okt. 8. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Pontosan 0,5 fokot kell levonni popsiban mérésnél.
2011. okt. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én csak akkor adnék lázcsillapítót, ha lázas, az enyémek megúszták az oltásokat, a 2 gyereknél talán egyetlen egyszer fordult elő hogy lázas lett tőle.
2011. okt. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 alaszka ***** válasza:
Szia! Az orvos javasolni szokta, hogy egy felet az oltás után két órával, a másik felét, meg éjjelre add be. Ha ettől nyugodtabb vagy, add így neki, de egyébként elég akkor is ha lázas, 38,1 fölött szoktam beadni, előbb nem. Nekünk a 2 hónapos után belázasodott, de mi a Prevenarral együtt kaptuk, és lehet hogy azért, pedig beadtam úgy a kúpot, ahogy mondták. A kúpot forró vizes késsel tudod kettévágni. Ha tudsz, vegyél Viburcol kúpot otthonra, van amikor ez is elég, és ez homeopátiás szer.
2011. okt. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38 fölött szoktunk mi adni.
2011. okt. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első oltás után adtam egy felet, nem volt gond. A második után nem adtam, hajnalra belázasodott. A következőnél fogok adni.
2011. okt. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!