Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hatással volt a babáito...

Milyen hatással volt a babáitokra a védöoltás? (az elsö)

Figyelt kérdés
Délelött kell vinnem és délután babaúszás van, jó lenne tudni, hogy el tudunk-e menni.
2010. nov. 14. 10:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az első oltásra mentek ,akkor gondolom most 2 hónapos. én úgy tudtam úszás csak 3 hónapos kortól lehet. Pont az oltások miatt. De mindegy, gondolom már jártok egy ideje. Egyébként nálunk csak egy kis nyűgösség volt délutánra, adtam neki kúpot.

Szerintem kérdezd meg a dokit, hogy mehettek e úszni aznap.

2010. nov. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia! 3 hónapos a kisfiam itt ekkor adják az elsö védöoltást. Babaúszásra pedig két hós korától járunk.
2010. nov. 14. 10:41
 3/12 anonim ***** válasza:

Semmiképpen nem vinném babaúszásra!


Az én kisfiam az első három védőoltás után mindegyik alkalommal belázasodott.

2010. nov. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

én is úgy tudtam a babaúszást az oltás sorozat után lehet / javasolt elkezdeni. 5 hónapos korban.

És ezt sem értem mi az, hogy az életkorhoz kötött kötelező védőoltást egy hónappal később adják?

2010. nov. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Svédországban élünk.... itt egy "kicsit" másképp látják dolgokat, ezért kérdezek meg mindent ami érdekel.
2010. nov. 14. 11:10
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Függetlenül a korától, és attól hogy hányadik oltást kapja, szerintem hagyjátok ki az úszást! Nekem azt tanácsolta a védőnő, mikor kaptuk az első oltást, hogy azokon a napokon, mikor szurit kap, lehetőleg maradjunk otthon, ne csavarogjunk, ne kapjon új fajta ételt. Magyarán szólva, egy napra elég egy "izgalom". Még ha nem is lázasodna, akkor sem ajánlatos ilyenkor megterhelni a kicsiket. Tehát én kihagynám az aznapi úszást amikor oltást kap a gyerek.

Egyébként az én fiamnak eddig egy oltástól sem lett semmi baja, nem lázasodott, nem volt nyugtalan, mégis ezeken a napokon én még a boltba se vittem el, a séta is csak annyi volt, hogy elsétáltunk az orvoshoz, és aztán haza.

2010. nov. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Aznap semmit nem vettem észre rajta, másnap is csak annyi volt, hogy szinte az egész napot átaludta. Nem volt láza sem, hőemelkedése sem, de azt mondta a doki, hogy adjak neki egy fél kúpot, mert a közérzetét javítja.
2010. nov. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Volt egy kis hőemelkedése és sokat aludt. Szerintem ne vidd usziba, de mindenképp kérdezd meg a doktort, h. viheted-e. Szerintem azt fogja mondani, hogy maradjatok otthon pihenni.
2010. nov. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én nem vinném úszásra!Nembiztos,hogy belázasodik de mi van ha mégis nyűgös lesz és akkor meg ott neked lesz kellemetlen,gyorsan átöltözteni,rohanni vele haza stb!A babaúszás meg vár benneteket!Kérdezd meg a dokidat,az is lehet,hogy a szuri helyének nem tesz jót a víz!
2010. nov. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
mondjuk akkor az sem biztos ugyanazt az oltást kapja amit itt Magyarországon, így ebben nem tudunk segíteni. De ha kihagytok egy délutánt szerintem nem fogja megrázni.
2010. nov. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!