Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen kötelező védőoltás van...

Milyen kötelező védőoltás van 1 hónapos csecsemőnél?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 07:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmilyen, két hónaposan van az első kötelező oltás.

A nem kötelezők közül a rotavírus elleni adható 6 hetes kortól, de nem szokták ilyen korán elkezdeni az oltási sorozatot a rotánál sem.

1 hónapos korban státuszvizsgálat van, amikor a gyerekdoki alaposan megvizsgálja a babát.

Megmérik a súlyát, hosszát, fej-mellkörfogatát a picinek.

2011. aug. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Születése után a kórházban kapnak a babák egy oltást utána csak 2 hónaposan!

6 hetes kislány anyukája

2011. aug. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert ma kell mennünk az 1 hónapos vizsgálatra és ma oltást ad be a kislányomnak a gyerekorvos.


Én meg utána akartam nézni, hogy milyen mellékhatásai lehetnek az oltásnak, amit most ad be, de én is csak azt láttam, hogy 2 hónapos kortól kap újabbat... ezért kérdeztem.

2011. aug. 16. 08:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Milyen oltást kapott a babád ma végül?

Mert van egy, amit 1 hónaposan meg kell ismételni, de az elsőt akkor már szüléskor is meg kellett kapnia, és fél évesen is kap egyet.

Akkor szokták adni, ha az anyuka HBsAg pozitív, vagy nem vetette le a fertőző májgyulladás B vírusa hordozásáról a szűrést (ekkor is HBsAg fertőzőttnek tekintik és a babát automatikusan oltják).

Az oltóanyag neve Engerix B, ezt kapják a 14 évesek is az ált. iskola 8. osztályában, a babák fél adagot kapnak ebből.

Mellékhatás nem szokott lenni.

2011. aug. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Végül nem kapott semmit. Elnézte a gyerekorvos a születési dátumot és azt hitte, hogy már betöltötte a 2. hónapot.

BCG-t természetesen megkapta a kórházban 2 nappal a születése után.


Most a Rotavírus ellenin gondolkozom. Azt elvileg a 2. hónapos oltással együtt akarja majd beadni a gyereknek, ha kérjük (megvásároljuk).

Na az lesz cifra .. remélem nem fogja 'bezavarni' az egyik a másikat!

2011. aug. 16. 16:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor megúsztátok szuri nélkül.

Mi is beadattuk a rotát.

(2 hónaposan kapta a kötelezőt és a Prevenart-pneumococcus ellen, nem köteléző, de ingyenes, 3 hónaposan kapta a rota 1. oltását+ a kötelezőt, 4 hónaposan kapta a kötelezőt, a rota másodikját és a Prevenar másodikját együtt), nem volt semmi mellékhatása, csak a 4 hónaposnál lázasodott be és aznap ment a hasa egy kicsit a rotától, mert egyszerre a 3 oltás sok volt, de semmi komoly nem történt és nálatok sem fog, nyugi jól viselik a babócák a sok szurit!

2011. aug. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!