Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy működik a turkálóban...

Hogy működik a turkálóban való vásárlás? Gondolok a fizetés a válogatásra . Adnak e szatyrot? Kilóra vagy darabra vagy hogy? Hol érdemes vásárolni mondjuk angol turi? Milyen ruhadarabok vannak? Cipő stb?

Figyelt kérdés
2010. febr. 6. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem vagyok egy nagy turkálós, de ezt üzlete válogatja

az angol turikban kilóra adják, de vannak olyan üzletek, ahol ugyaúgy működik a vásárlás, mint egy rendes ruhaboltban, csak épp használt ruhákkal

Ruhadarabok általában idénynek megfelelően vannak, főként pólók, kardigánook, gatyák...

esetleg cipők, fürdőrucik

2010. febr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát simán mint egy boltban. Már a legtöbb turi teljesen olyan mint egy sima bolt. Fel vannak akasztva meg minden. Az angol turik szerintem jobbak, jobb cuccok is vannak. Szatyrot is adnak!=) Mondom teljesen olyan mint egy sima bolt. Néhány helyen kilóra adják( nagyon kevés ilyen hely van, inkább darabra adják már) Bizsuk, cipők kevesebb helyen vannak de néhány helyen az is van.
2010. febr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan turkáló, ahol kg-ra adják a ruhát, az ilyen helyeken általában úgy működik, hogy pl. hétfőn 900 Ft/kg, kedden 800 Ft/kg, szerdán 700 Ft/kg..., de az új áru mindig azon a napon van kitéve, amikor a legdrágább. Más turkálókban vállfákon vannak a ruhák, és van rajtuk ár. Szatyrot szerintem szinte mindenhol adnak, abba pakolják bele, amit vettél. Angol turiba érdemes menni, mert sokszor márkás, dizájnos, alig vagy egyáltalán nem használt ruhákra is bukkanhat az ember potom összegért. Azokban a turikban, ahol én megfordultam eddig mindenféle ruha volt: kabát, nadrág, póló, pulcsi, ruhák, szoknya, alkalmi ruha, sál, cipő (ezeknek ezer féle változata), sőt használt bugyikat, melltartókat is láttam, bár ezeket semmi pénzért nem venném fel más ember után. Amúgy az én véleményem az, hogy turkálóba járni nem a csóróság jele, hanem a leleményességé. Csak találni kell egy igényesebb turkálót, mert vannak ám olyanok is, ahol zsákokban lehet turkálni a rongyok között, amik nincsenek ám kimosva, mint a jobb "vállfás" helyeken. Jó vadászatot. :)
2010. febr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 2500Ft/kg,sajna:D. Szatyrot adnak, és vannak cipők is meg lakástextíliák.
2010. febr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de gondolom a darab ár nem olyan mint egy boltba tehát köbö 3-4 ezerből mit lehet kihozni?
2010. febr. 6. 22:29
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
3-4 e. forintból már simán ki lehet hozni 2 gatyát (esetleg többet is), felsőkből meg kb. 3-at. Az egyik ismerősöm egy táskát 250 forintért turkált, de van olyan ismerősöm is, akinek turkálóból van egy felsője, ami még új(rajta volt még az eredeti cetli!)
2010. febr. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kilósba menj, mindenképpen: www.hadakft.hu oldalon tájékozódj, ezek a legjobbak :)

2490 Ft/ kb. egy átlag farmer 1200 Ft körül van egy felső 300 Ft, pulcsi 5-700 Ft körül jön ki, cipő 1200- 1500 Ft.

Nekem van pár cipőm (csak vadi újak!!) turikból, szuper darabok, táskáim is (nagy pakolós kézitáskák) meg sok sok vadi új holmi. A kilós Hádák is vállfásak, egyedül a táskák vannak nagy ládába ömlesztve meg a kis babarucik (boyk, pólók stb.) és a sál, sapka, fehérnemű....


Darabárasok drágák. Egy normális kabát simán 10 ezer Ft, farmerek 2-3000 Ft, pólók 500- 2000 Ft- ig, pulcsik szintén.

Leárazáskor olcsóbban tudsz vásárolni, mint darabáras turikban.

2010. febr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én voltam régebben olyan turiban,ahol vállfára voltak felakasztva a ruhák,nagyon igényesen nézett ki a hely,de csak egyszer volt,hogy nagyon jó cuccokat találtam,akkor ott is hagytam 4000 Ft-ot és ebből jó pár dolgot vettem.

Vettem egy vastag,bársonyszoknyát,3 sálat,két-három felsőt,két övet,azt hiszem ennyit!

Viszont az a turi már nem olyan jó-átszoktam egy másikra,ami az elején nem tetszett,mert az nem vállfás,hanem rendesen turkálni kell!

De aztán olyan jó ruhákat találtam ott potom összegekért,hogy a másikat otthagytam és már csak oda járok(mellékesen megjegyzem,hogy a vállfás mára már bezárt)

Ráadásul a turkálósba minden nap hoznak új cuccokat és nagyon jók.Most vettem pl egy teljesen új(használatlan,még rajta volt a címke)felsőt,ami olyan egyedi,hogy még sehol nem láttam ilyet és tök bulis,szóval olyan mintha egy márkás butikból vettem volna.

Ja és senki meg nem mondja,hogy turiból veszem a ruháimat,ráadásul nem is azért járok oda,mert nincs pénz,hanem mert már sokkal jobb ruhákat találok a turikban,mint akármelyik boltban és utáltam hogy mindig szembejöttek velem,azok a ruhák,amiket kínaiból vettem,ezekkel meg sehol nem találkozok,ilyen csak nekem van!

És igaza volt annak a válaszolónak,aki azt írta,hogy nem a csóró emberek járnak ide,mert nem így van!Olyan pláza cicát is láttam már turiban,akiről el nem tudtam volna képzelni és ő bugyit,melltartót,harisnyát is ott vett(ami azért szerintem már túlzás,én biztos nem vennék fel fehérneműt más ember után)

Ja és szerintem a kilósak jobbak,mert olcsóbbak,mint a darabosak!

sok sikert a turizáshoz:D

Üdv!

2010. febr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
hát én egyrészt azért megyek oda mert tuti cuccokat vannak de szüleim egykicsit furák és szerintük egy pulóver elég egy hétre.De nekem jó lenne mert volt olyan hogy farmerom piszkos lett és így nem mentem sehova.Így lenne több cucc és ha megéri így akkor fasza.
2010. febr. 8. 15:04
 10/10 anonim ***** válasza:

adnak szatyrot

a kilós turi olcsóbb, az jutányosabb, mert nem darabáras


Csak egy meghívás:

Aki szeret és szívesen jár turiba, vállalja a Facebookon e Jó szokását, azáltal, hogy csatlakozik e csoporthoz. Tapasztalatokat is megoszthatunk, ha elegen leszünk! :)

[link]

2010. máj. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!