Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, hogy bírjátok idegile...

Anyukák, hogy bírjátok idegileg és fizikailag, ha babátok beteg?

Figyelt kérdés

Amikor éjjel, ébren kell lenni, virrasztani, mert nincs jól, lázas, hány, stb. Amikor napközben nyűgös, bújós, sírós és órákig kéne ölben ringatni, vigasztalni. És a tudta, hogy beteg a kicsi, hogy tehetetlenek vagytok, amikor látod, hogy sír, amikor lázat mérsz agy a gyógyszert adod. Nagyobbaknál, amikor nem karja bevenni, nem akar enni agy inni, pedig nagyon kéne, de még nem érti meg, hogy ez fontos, stb.

Hogyan bírjátok ezt, főleg akik, egyedül vannak, akinek mindezt egyedül kell megoldani, mert nincs aki segítsen?


2010. nov. 15. 07:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Nehezen, de én olyan tipusú ember vagyok, hogy ha valami gáz van, akkor megkétszereződik minden teherbírásom. Olyankor tudok nagyon erős lenni.

Amikor gyógyultnak van nyilvánítva és eljön a nyugi időszaka, akkor borulok ki.

De ez nem csak arra az esetre igaz a kisfiam beteg, hanem arra is bárki más az a családban.

2010. nov. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jól bírom, bennem akkor sajnálat van, segíteni akarok neki, virrasztok mellette, figyelem vesz-e levegőt, nehogy nekem meghaljon!

Igyekszem a kedvenceit készíteni, amit tudom hogy megeszik, képes vagyok reggelire fánkot sütni neki.

2010. nov. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szerintem nem olyan nagy tragédia, lázas lázas lehet csillapítani, egy gyógyszer beadásán sincs semmi megterhelő (lelkileg? ezt nem is értem).

Persze rossz ha nyűgösebb de ott van hogy segítesz rajta és jobb lesz. Az egy teljesen más kérdés ha tartósan beteg a baba, az az igazi nehézség nem az ha egyszer lázas vagy hány.

2010. nov. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de jó hogy ennyi szuper anyuka van itt :) akkor velünk lehet a baj... :(
2010. nov. 15. 09:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Én már az oltások előtt rettegtem, hogy be ne lázasodjon, mert a kúpot kinyomja, a szirupot kiköpi, ha lázat mérek, le ne kakiljon, szopizzon gyakrabban...most 5 hónapos, remélem belejövök, most meg a fogzás indult meg, de hiába kenegetem az ínyét, sírdogál...Asszem inkább attól félek, hogy jól csinálom-e a dolgomat.
2010. nov. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok!


Nem vagyok szuper anyuka még csak véletlenül se. Mint írtam, minden olyan szitut, ahol a lélke jelenlétre van szükség, így reagálok le. Amíg hajt a kötelesség addig megy, de abban a pillanatban, ahogy elönt a nyugi összeomlok.

2010. nov. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy amikor kisebb volt a babám és lebetegedett, kevésbé készültem ki, úgy értem -talán az ösztönök miatt- jobban tudtam tartani magam, tettem amit kellett, nem pánikoltam, stb. Most meg hogy nagyobb, talán már tudva, hogy mi vár ránk, jobban kivagyok, vagy csak mert már hosszabb ideje csinálom. Persze teszem amit kell, de érzem, hogy nagyon felemészt. :( Ráadásul ő is kicsiként "jobban viselte", úgy értem akkor be tudtam simán adni neki a gyógyszert, lehetett lázat mérni, most meg kész tortúra, két ember procedúra, ordít, sír szegény, pedig nem fáj mondjuk egy adag nurofen beadása és hasonlók :(Szegénykém, annyira megviseli és amikor ezt látom én is kivagyok, de főleg rajtam is utána jön ki.
2010. nov. 15. 10:18
 8/8 anonim ***** válasza:
hát egy kis láztol már megsem ilyedek,Szegény kisfiam 14 hos,de állandoan van vele probléma,és elég komolyak,átvészeltunk már kétszer légzésmegállást,akkor a vérképe teljesen osszeomlott.Azota miden második honapban vérvétel,a fejébol,már kisem megyek a rendelobol,ha ki is akarnak kuldeni,inkább ott vagyok mellette.Mutotték is,le volt tapadva a nyelve,1 orás mutéttel tudták neki helyre hozni,ott is helyt kellett állni,most meg megduzzadtak a nyirokmirigyei.Vizsgálják,gyulladás van a vérében,meg nem minden oké neki,ugyhogy két hetente megyunk vérre,hidd ettol na ettol kivagyok én is.Totál idegroncs vagyok már.
2010. nov. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!