Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor váltottátok ki a reggeli...

Mikor váltottátok ki a reggeli tápszert és mire? Mit kap 13 hónaposotok reggelire?

Figyelt kérdés
2010. nov. 15. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
17 hós, és még mindig tápszert kap.
2010. nov. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon függ attól, hogy hol tartotok a hozzátáplálásnál. Mi 1 éves korunkra mindent ettünk, és szépen tudott rágni. Ekkor már kenyeret adtam felvágottal. Persze ő csak a felvágottat ette le. Nem akarta a péktermékeket megenni. Most kezdi csak (2 éves). De sokszor adtam kefirt, joghurtot (bele zsemlét, kenyeret áztattam). Tejbegrízt, szóval már mindent. Pl a bundás kenyeret imádta (jól leitattam róla a zsiradékot)
2010. nov. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
4,5 hós kora óta tart a hozzátáplálás, gomba meg eper kivételével szerintem mindent kapott már. :)
2010. nov. 15. 15:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Én pont 13 hónapos korában tértem át a tápszer adásról a tehéntejre, és ezzel egyidőben, mikor megitta a tejet, utána egy órával elkezdett csipegetni az én reggelimből (szendvics) egy-két-három falatot.
2010. nov. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ilyesmiket eszik már, hogy virsli, párizsi, sonka, vajas-lekváros kenyér, de ezeket tízóraira vagy uzsira szoktam adni. Mehet ez reggelire? És mi a reggeli itala akkor?
2010. nov. 15. 15:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 éves korig tápszert kapott az összes gyerek. (ettek mellé mást IS) 13 hónaposan azonban még javában azzal indított.
2010. nov. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
13,5 hónapos, amiket írtál, én is tízóraira adom kisfiamnak. Reggel az első ébredésekor viszont 6-7-8 óra körül, mikor hogy, tejitalt iszik.
2010. nov. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon függ attól.... kezdetű válaszoló vagyok. Én ilyeneket reggelire adtam és italnak adtam a tejet. Tízórait csak én erőltettem ő nem kérte, mert 7-körül kelt. Reggeliztünk, és már 1 körül ment aludni. És, hogy ne az éhség miatt kelljen föl ezért már 12-kor ebédeltünk. Így pár próbálkozás után kihagytam a tízórait, max gyümölcsöt adtam neki, hogy tudjon normálisan ebédelni. Uzsonnára, meg tejtermékeket adtam (kefír, joghurt. stb..) Nálad nem biztos, hogy megy így, a gyerekhez kell igazodnod. De gondolom a tápszertől már hamar éhes lesz. Tehát azt is a reggeli mellé kellene adnod, így viszont szépen lassan kiválthatod tejre (vagy tejitalra). Ha például 5-kor 6-kor kel a babád, akkor persze ne adj neki rögtön kenyeret, szóval neked kell kialakítanod a gyerekhez igazodva.
2010. nov. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!