Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos gyerekek anyukáji!...

5 hónapos gyerekek anyukáji! Segitséget kérek tölletek!? Hogy alszik a babátok? Mennyit eszik?

Figyelt kérdés

nekem már nem cicizik a babóm hála istennek mindent szeret enni msot kezdtem a husit is adni neki.

a problémám az,hogy idáig sosem aludta át az egész éjszakát 3-szor aludt este 8-tól fél 4-ig.de a megszokott az volt hogy 7-kor fürdés 8-9 alvás és hajnali kettőnél hamarabb nem kelt fel!áttértünk a 4 órás evésre és rendben volt minden.3 hete azzal kezdödött hogy nem aludt éjszaka az mondta az orvos,hogy lehet hogy a foga lesz de ő még nem tud semmit mondani.Azóta a gyerek elalszik 8-9 fele de szigoruan betartja a 4 órás evést teát probáltam neki adnide ugyanugy sirt a kajcsiért.és éjszaka felkell és ugy vislekedik mintha reggel lenne és nem alsik a reggel 8 órás felkelésből maximum ritkán -ig tudjuk húzni!

jah 120ml tápszert evett idáig emeltem neki 150re!


2010. nov. 15. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem a 20 hónapos lányom is felébred éjjel, előfordul, hogy egy baba meg már 5 hetesen átalussza.

Egyik baba ilyen, másik olyan.

Szerintem az 5 hónapos babák nagy rész még kel éjjel, az enyém olyankor még 2x cicizett.

2010. nov. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen ez értem!de hát nem kell aggódnom hogy kiugrott a megszokott rencerből és átt áll arra ami az ő "korába"már nem jó!nem kis baba amugy sem.amikor emgszületett nem evett pontosan 3 oránkét éjszaka most meg hogy átt át 4 orára igényli!igazad van lehet csak én pánikolok hogy valamit rosszul csinálok.
2010. nov. 15. 21:40
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem 5 hónapos és 1 hetes a lányom.Reggel 6 körül 240ml tápi,fél 10 körül kb100 ml sinlac,ebéd kb. egy üvegnyi főzelék de ez mindig változó.Du. 210 tápi,este 240 tápi.Most 7,6o dkg.Az éjszakát végig alusza.Nem lehet,hogy kevés neki a tápi este?Nem lakik jól.Legalábbis az én babámnak tuti kevés lenne a 150ml.Persze minden nap más és nem mindig eszik ugyan annyit.
2010. nov. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szia, szintén 5hós 1hetes a fiam. :-)

1hós kora óta átalussza az éjszakát (jaj de imádom:-))

a napirendünk nagyon jó,

reggel 7kor kel, eszik 130ml tápszer, 8ig alszik

8-10ig fentvan, játszik, elvan...

10kor gyümipép és utána alszik egy órát

11től - 13-ig játszik, elvan... nézelődik.

13kor eszik-főzelék, utána 15h-ig alszik

megint 2óra ébrenlét után eszik

17h gyümölcs

utána 20h-kor visszük fürdeni

20.20kor 170ml tápi és 21hkor már alszik

tehát este 9től reggel 7ig alszik, van, hogy fél 8-8között kel.

7kg egyébként.


az én fiam születésétől 4órás bébi volt, 4óránként éhezett meg, pedig picike volt 2400gramm, és mégis.

napközben végülis most is 3-4óránként eszi meg az adagját.

korábban ennél többet evett, amig csak tápi volt esténként 240ml tápit ivott meg.

én a helyedben kipróbálnám, hogy 240ml vacsival fektetem le, és megnézném akkor mit csinál.

:-)

2010. nov. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én mindig akkor adtam neki enni amikor kérte és annyit, amennyit meg tudott enni. Most 9,5 hós és még éjjel 2-szer is eszik. Mindig marad a tápszeres üvegben, innen tudom, hogy biztos nem adtam neki kevesebbet, mint kellene neki.
2010. nov. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is 5 hónapos és 2 hetes a kislányom. 10 hetes korától átaludta az éjszakát, aztán most 3 hete katasztrófa minden éjjel. Áttört közben két foga. Azt mondják, az átfordulás időszaka is betesz az alvásnak. A kaja nem lehet kevés, rengeteget szopizik, már a kóstolgatást is elkezdte. 70 cm, 8 kg. Napközben nagyon sokat forog, állandóan mzog, nagyon kevés az alvásigénye, délelőtt másfél, délután max 1 óra. És éjszaka meg jön az óránként felébredés, felsírás, aztán időnként meg úgy kel, hogy na mikor kezdünk játszani... kicsit én is kétségbe vagyok esve.
2010. nov. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

előző vagyok,

a napirendből kimaradt, hogy délután 6-7ig még alszik egyet az 5hónaposom.

;-)


egyébként én úgy tudom, hogy ha egy babának tele a hasa, akkor jókat tud aludni, egy 5hósnak ha napi5-6szor eszik csak 120-150ml- szerintem egy kicsit kevés. főleg, ha csak 5x eszik.

tényleg próbálj neki picivel több kajcsit adni, persze nem dupla adagokat, de 150-200ml napközben, estére meg 240-et.

ha sokat fog bukni utána abból úgyis tudn fogod, hogy az túl sok.

sajna a gyerekek néha ilyenek, kísérletezni kell velük.

majd írd meg, mi változott, vagy min változttatál!

sok sikert!

2010. nov. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja, ezt elfelejtettem, nagyon érdekes, olvasd el:


[link]

2010. nov. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

anyukáji= anyukái

tölletek = tőletek

rencer = rendszer

stb.

2010. nov. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Van aki szerencsés (gratula nektek)és van aki nem:-D.

Nappal tök jó csak ez az éjszaka szenvedés.

De ki próbálom a napi és az esti adagot emelem neki.lehet tényleg ez a probléma.Csinálom egy hétig és irok remélem a sikert:-D.Köszönöm a válaszokat no meg a javítást is.

2010. nov. 16. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!