Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez sok sírás 8...

Szerintetek ez sok sírás 8 hetes babámtól?

Figyelt kérdés
Éjjel nem sír egyáltalán, de nappal minden etetés után sír egy órát a kiságyában, azaz bömbölni kezd, ha nem rázom neki a csörgőjét vagy nem dugom a szájába a cumit, amíg el nem alszik. Ha hamarabb ki van véve, akkor elhallgat vagy bealszik a kezemben. Egyedül viszont nincs el magában. És este 6 után csak úgy van csend, ha kivesszük.
2010. nov. 16. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Leírtad a megoldást! Igenis vedd ki és nyugtasd meg! Egy 8 hetes baba nem sír csak úgy, nem téged akar idegesíteni és ő még nem tud hisztizni sem! Ha sír, vedd fel, nyugtasd meg! Lehet, hogy fáj a pocija, lehet, hogy csupán rád vágyik... 9 hónapon keresztül minden rezdülésedet érezte, most meg elvárnád, hogy ellegyen egyedül? A csörgő nem fogja megnyugtatni, sem a cumi.... Ne haragudj, de a babád még csak sírással tud kommunikálni, a te feladatod megérteni őt... Attól, hogy most megdajkálod, ha sír, nem lesz később elkényeztetve! Sőt! Most még sok babusgatásra van szüksége, 10 évesen már nem lesz! Most próbáld kiélvezni, hogy oda teheted a mellkasodra, karodban tarthatod! Így lesz egy nyugodtabb babád, aki tudni fogja, hogy számíthat rád. Ha fölöslegesen hagyod sírni, csak azt tanulja meg, hogy hiába sír, senkire sem számíthat, egy idő után már nem fog sírni... de milyen áron?? Bocs, ha kicsit kemény voltam, de nem, értem, miért kell egy pici babát mostanában "ridegtartásban" nevelni...
2010. nov. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első válaszolóval egyet èrtek!

Azèrt sír mert nem vagy mellette, megszokta a pocakodban higy mindig itt vagy, most meg nem érzi a közelséged!

Ringasd, elalszik az öledben, majd lerakod a kuságyba aludni!

2010. nov. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tényleg ne hagyd sírni, 5 perc sírás is sok, ha van rá megoldás. Keresd meg az okát! Ha a szokásos okokat kizártad (éhség, pisis pelus, fájdalom stb.), lehet, hogy csak túl fáradt, és nem tudja, hogy kell elaludni. Az én babám pörög alvás előtt, hadonászik, rugdos, karmolja magát - nála az a megoldás, hogy halkan beszélek/énekelek neki, a kezét megfogom, hogy ne bántsa magát, néha cumi is kell, mert attól megnyugszik. 10-15 perc nyugalom kell a kiságyában minimum, mire elkezdi csukdosni a szemét. Próbálj ki több módszert, mi válik be legjobban nála. Például tedd szorosabb pólyába vagy tekerd be a plédjébe, ezt sok baba szereti. A monoton zaj, halk beszéd is nyugtatólag hat, és be is sötétíthetsz, hogy kevesebb inger érje. Ha más nem működik, vedd fel, de ha mindig felveszed, számolj azzal, hogy megszokja, és később csak így tud majd elaludni.
2010. nov. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Miért van a kiságyban minden etetés után?De az is lehet hogy én csinálom rosszúl...mert nálunk mindig úgy volt,hogy kajcsi,majd játék,majd álmosság és alvás!Én nem akartam minden etetés után betenni a kiságyba.4 és fél hónapos és soha az életben nem volt el egyedül egy fél percet sem!És tudomásom szerint rengeteg ilyen kisbaba van,hogy ha nem alszik akkor foglalkozni kell vele,mert igényli.Lehet a Te babád is ilyen...
2010. nov. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!