Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 4 és fél hónapos és...

Kislányom 4 és fél hónapos és még kék szemű szerintetek elképzelhető hogy ilyen marad neki? Az enyém is kék az apjáé barna, de ha barna akarna lenni az már át változott volna nem? Csak mert kék és barna között azért nem egy árnyalat van.

Figyelt kérdés
2010. nov. 18. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Kislányom szemszíne 1 évesen kezdett változni kékről. Már elmúlt 2 éves, de még mindig változik.
2010. nov. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Édesapám barna szemű, édesanyám kék szemű, Én kék szemű vagyok. Ez egyszerű genetika. A barna a domináns, kék szeme valakinek csak akkor lehet, ha mindkét szülőtől a kéket kapja (minden "tulajdonságra" két génünk van, a domináns dönti el a végeredményt). Tehát, nekem csak úgy lehetett végül kék szemem, ha édesapám heterogén szemszín tekintetében, tehát van egy barna és egy kék génje. Anyukámnak mindkettő kék kell, hogy legyen, mert kék a szeme. Édesapám azért barna szemű, mert az a domináns, pedig az egyik génje kék. Tehát, mindkét szülőmtől kéket kaptam, anyukámtól csak azt kaphattam persze. A válasz, igen, lehet, hogy kék marad a babád szeme, de fél éves koráig még változhat, sőt, akár egy éves koráig is.
2010. nov. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindegyik gyerekem bőven elmúlt fél éves, mikor elkezdett változni a szemük szine. Első gyerekem majdnem 1 éves volt.
2010. nov. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
csak akkor lehet kék, ha apa "kékhordozó", ez akkor egyértelmű, ha valamelyik szülője kékszemű.
2010. nov. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1 éves kor körül kezd el látszódni, hogy milyen lesz. Unokaöcsimnek pl 1 éves korában kaptak frászt a szülei, mert az egyik szeme kék maradt, de a másik zöld lett... azóta is ilyen :)
2010. nov. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor várok és reménykedem hogy marad... Bár ez csak részlet kérdés, teljesen mindegy egyébként hogy milyen lesz!
2010. nov. 18. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!