Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet, hogy a babám...

Hogy lehet, hogy a babám barna szemű? Én kék szemű vagyok a párom zöld. Az én családomban anyu+apu zöld+kék, pároméknál anyós+após barna+kék. Szóval többnyire mindenki kék vagy zöld, mégis barna lett.

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 17:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
Azt szokták mondani, hetedíziglen öröklünk :) Vagyis a hetedik ősig. Szóval :)
2011. máj. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%

A kék és a zöld szín recesszíven öröklődik, vagyis ha valamelyikőtöktől kapott egy domináns barna szemszín gént, akkor barna lett.

Lehet mindkettőtöknek volt, és mindkettőtöktől ezt örökölte.

2011. máj. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%

Legtöbbször valamelyik szülő szemszínét öröklik, de valójában két kék szeműnek is lehet fekete szemű gyereke, vagy két fekete szeműnek kék, de csak abban az eseben, ha volt a felmenők között ilyen szemű. természetesen a sötétebb színek a dominánsak, és általában nem egy távoli ős szemszíne öröklődik.

de ettől még akárhanyadik ősig is visszaüthetnek a gének. és nyilván volt mindenki családjában mindenféle szemszínű ős, hiszen többmillió felmenőnk van összességében.

kivéve pl. a négereket, aki ma is ott él, és az elmúlt századokban nem keveredtek a fehérekkel, azoknak nyilván nem születhet kék szemű gyerekük.

de itt Európában bármilyen szemszínünk lehet.

2011. máj. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
anyósod barna szemű tehát ezért lett barna a gyerek is
2011. máj. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom másnál hogy alakult, de a mi családunkban a gyerekek a nagyszülőkre hasonlítanak legjobban. Pl csak a nagymamámnak és nekem van kicsit kerek, "krumpli" orrunk. A fiam testalkatra kiköpött apósom, arcra anyukámra hasonlít. A lányom meg anyósomra és a férjemre hasonlít nagyon.

Szóval simán lehet, hogy anyósod barna szemét örökölte a kicsid.

2011. máj. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

szia

én is csodálkoztam hogy a kislányom a én BARNA szemeimet örökölte ugyanis megvoltam győződve hogy apa zöld szemét örökli amúgyis kiköpött apukája :)


mert anyósomnak és apósomnak meg sógoromnak is zöld a szeme..na nem baj legalább ebben rám ütött na meg abban hogy kislány :D

2011. máj. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Fentebb is írták, hogy a kék szín recesszíven öröklődik, tehát két kék génnek kell lennie ahhoz, hogy kék színű legyen valakinek a szeme. Szóval ha kék a szemed színe, akkor egyáltalán nem adhattál tovább barna gént, mivel nincs is olyanod. Hetedíziglen esetleg a kék szín öröklődhet, vagyis ha mindkettőtöknek barna lenne a szeme, attól még lehetne kék színű a gyermeketek szeme színe, ha valamelyik ősötöktől örököltétek a kék gént. Viszont az teljességgel kizárt, hogy két kék szemű embernek barna vagy fekete szemű gyereke legyen, mert ugye a kék szeműeknek két kék génük van. Remélem világos voltam. Szerintem inkább az valószínű, hogy a párod zöld szeme nem teljesen zöld, vagyis zöldes barna. Ha jól tudom a zöld igazából egy mutáció, ami a kék és barna gének hordozóinál alakul ki. Szóval valószínűleg a gyerek megkapta a te kék génedet és a párod barnáját. Neki viszont simán lehet kék szemű gyereke, ha a jövőbeni párja is hozdozza a kék szem génjét.
2011. máj. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mekkora a babád?

Én pont így voltam.Megszületett a kisfiam és csodálkoztam miért barna a szeme.Az enyém zöld,páromé kék,a családban még nem volt barna szemű.Aztán teltek a hetek és kezdett változni a szeme színe.Most 4 hós és kék neki :)

2011. máj. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az én kicsim még csak 5 hetes. Lehet, hogy még változik a színe?
2011. máj. 25. 18:45
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, hogy páromnak sötétbarna, nekem zöldesbarna. Anyós, após barna. Az én anyukám zöldesbarna, apukám kék. És a kislányomnak is kék szeme lett. Már 7,5 hónapos. A szeme formáját tőlem örökölte, viszont a színét apukámtól. :) Tehát valószínű hogy a Te babád anyósodtól kapta a barna szemszínt. Ha már bebarnult, akkor max annyiban fog változni, hogy vagy világosodik vagy sötétedik. De kék vagy zöld biztos hogy nem lesz.
2011. máj. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!