Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Idén lesz a karácsonyfa alatt...

Idén lesz a karácsonyfa alatt Nektek is ajandék, vagy csak a babanak/babaknak?

Figyelt kérdés

Nem akarok senki zsebeben turkálni!! Csak kíváncsiság.

Nálunk csak jelképes ajanék lesz pár ezer forint értékben.


2010. nov. 18. 18:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Igen, valami apróságot mi is adni szoktunk egymásnak, nem csak a gyerekek szoktak ajándékot kapni. szerintem nem az ajándék értéke a fontos, hanem a gesztus, hogy gondolunk egymásra.
2010. nov. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel csupán a kérdést, mert ismeretségi körömben sok csáladnál a gyerekekre is alig jut pénz, hogy ajándékot vegyenek (1-2 ezer ft/ gyerek vagy kevesebb).

Elég elszomoríto dolog hogy ennyire rosszul állunk anyagilag (mármint a társadalom) miközben rengeteget dolgozunk.

2010. nov. 18. 18:18
 3/15 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az első válaszolóhoz. Annyit tennék hozzá, hogy nálunk a kedvesem néha elveti a súlykot és drágább ajándékot vesz nekem, amit nem várok el tőle, és zavarba is hoz. De ő már csak ilyen... Nem panaszkodom miatta, csak sajnos nem nagyon fér a költségvetésbe, de őt ilyenkor nem érdekli. Én próbálok olcsóbb, de személyre szóló ajándékot venni mindenkinek.
2010. nov. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Igen, lesz nekem is, és a férjemnek is. Nem visszük túlzásba a költekezést, 20-30 ezer értékű lesz az ajándék. A szélesebb családtagoknak pedig közösen veszünk más családtagokkal, így azokra sem költünk sokat. Szerencsére nem gond ennyi pénz, sajnálom, aki a gyerekének sem tud megvenni valami nagyobb dolgot. Persze nálunk is ő az első.
2010. nov. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. Én sokszor magam készítek ajándékot, így jut a legkedvesebb rokonoknak is (pl. a két unokahúgom és az ő gyerekeik), így valóban személyes az ajándék és nem is kerül sok pénzbe sem... Mi sem dúskálunk a pénzben, 4 gyereket nevelünk, úgyhogy tényleg csak apróságokról van szó. Viszont ad, hogy adjak, az nekem valahogy szükséglet :)

Sajnos tényleg nagyon ramatyul áll az ország lakosságának nagyobb része... nem könnyű a helyzet sehol...

2010. nov. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nálunk mindenki 1500-2000 ft körüli ajándékot kap mindenki (mármint apa-anya-baba+ az én szüleim, tesóim, +férjem szülei, tesója és annak családja) Ennyi pénzből mindig azt érezzük, hogy képztelenség normális ajándékot venni, de aztán általában elég jól sikerül mindenkinek valami egyénreszabotta és olyat, ami az áránál többet ér. Vannak biztos akiknek ennyi sem jut, de azt gondolom, hogy ha kocka csokira jut, vagy egy képeslapra, akkor is adunk egymásnak valami apróságot.
2010. nov. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Két éves a kisfiam. Már semmiben nem reménykedek. Párom évek óta nem lepett meg semmivel. Tavaly is karácsonykor rajtam kívül mindenkinek volt csomagolva valami kis apróság. Hát, lehet, hogy önzőnek tűnik,de sz@rul esett. Idén ő már bejelentette, hogy mit szeretne karácsonyra. Hát kiváncsi vagyok, hogy eszébe jutok e, ha már kijelentéseket tesz.
2010. nov. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
szerintem ha lesz is mindkettőnknek kb 2000 ft értékben, a babámnak is.sztem nem ezen múlik a karácsony hanem a hangulaton , a szereteten.nekem már az nagy ajándék lesz ha a párom nem lesz szolgálatban.ez az első karink a babánkkal:)
2010. nov. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mi ugy szoktuk,hogy anyukámmal,két testvéremmel,mindenkinek együtt vesszük.Gyerekek kapnak nagyobb ajándékot azt is egyet és az is közös.Kislányom konyhát kap a keresztlányom beteg pónit.Tehát a nővérem ajándékát együtt vesszük a hugommal és anyukámmal,anyukámnak együtt a tesókkal és így tovább.Már juliusban kitaláltuk,hogy minden hónapban adunk egy bizonyos összeget így összejött valamennyi.
2010. nov. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Elöző vagyok jelképeseket veszünk egymásnak.A férjeknek is kisebb dolgokat veszünk.
2010. nov. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!