Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen főzelékeket készithetek...

Milyen főzelékeket készithetek a babámnak?

Figyelt kérdés

rendes rántással csináljam?7 hónapos kishilyán

tök főzeléket lehet?


2010. nov. 18. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Itt sokat találsz: [link]

Ha lehet, ne rántással kezdd és az sem mindegy, milyen zöldségféléket adsz neki egyelőre! Nézz utána, mit szabad már! Egyébként miket evett eddig?

2010. nov. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2010. nov. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

ma például húslevest kapott, volt benne répa, husi csigatészta

meg krumplit husival és még persze kért az én tányérombol is:)

már igy a mi tányéronkbol sok mindent evett de főzeléket nem mert aszt nem szoktam főzni mert a kedves párom nem szereti csak a húst húsal

2010. nov. 18. 22:02
 4/8 anonim ***** válasza:
csigatészta neki még korai, mert tojás van benne. neki még főzz külön!
2010. nov. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát, tudod, ha a párod nem is szereti, a gyereknek akkor is babakaja kellene, nem húsleves meg csigatészta... Annyi időd meg legyen, hogy neki külön főzöl! Még nagyon pici ahhoz, hogy felnőtt ételeket kapjon!
2010. nov. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

7 hónapos még nem ehet felnőtt kaját.

főzeléket csinálj neki, ami annyit jelent, hogy megfőzöd a zöldségeket vízben, esetleg a hús, és összeturmixolod. tejfül, liszt nem mehet bele.

de mégis miket eszik, ha nem főzeléket?

a húsleves túl zsíros is neki. tököt talán már ehet. meg répát, krumplit, sütőtököt...

2010. nov. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
kap emellett tápszert vagy anyatejet is? Mennyit? kb. hogy néz ki egy napi étkezése?
2010. nov. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

csinálj neki rendes főzeléket rántással. 4-7 hónapos korban kell, vagy szükséges a glutént bevezetni, az olaj, vagy vaj a vitaminok felszívódásához kell, magyarán rántásos főzeléket ehet.

én 1-2 naponta főzök neki külön, nagyon sok variáció van, hiszen ehet répát, krumplit, sütőtököt, sima tököt, céklát, cukkinit és még néhány féle zöldséget, akár borsót is. én az alábbiakat főzöm általában:

répafőzelék (répa+krumpli+husi, megfőzöm pici sóval, egy teáskanál olaj és ugyanannyi liszt, berántom vele, turmix)

sütőtök krumplival és husival

cékla-alma főzelék husival

tökfőzelék kaporral (ebben is van egy kis krumpli és persze husi)

finomfőzelék(borsó,répa, gyökér és persze egy kis krumpli)

csak almafőzelék husival

csak borsófőzelék (ebben is van krumpli)..stb.

Húslevest én is szoktam adni hasonlóan mint te, csak nem normál csigatésztával, hanem vettem tojásmentes tésztát, azt kifőzöm neki. sőt én fagyasztottam le húsleveslét, ami nem volt teljesen beízesítve, abban szoktam megfőzni a zöldségeket és a tésztát, ezt leginkább csirkemájjal szereti.

a tejföl még nem igazán való neki, én most próbálkozom egy-egy kiskanállal, de a lányom 10 hónapos. sima rántással jó a tökfőzelék, egy kis kaprot tehetsz bele és egy kis krumplit is. ez utóbbit azért teszem minden főzelékbe, mert a tesóm javasolta, aki bölcsiben gondozónő, ott a gyerekek minden főzelékbe kapnak egy kis törött krumplit.

2010. nov. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!