Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás, de hogy? A...

Hozzátáplálás, de hogy? A fiam nem hajlandó elfogadni a kanalat

Figyelt kérdés

már 5 hónapos, tápszeres kezdetektől...

elkezdtük a kóstolást kb.3 hete de nem jutunk egyről a kettőre...

pár kanál után sír, minden alkalommal és olyan nehezen tudom azt a pár kanál gyümölcsöt a szájába rakni, mocorog össze vissza nem nyugszik, egy percre sem, ki akar fordulni a pihenőszékből....


így hogy fogunk eljutni a rendes evészethez???

van valakinek hasonló tapasztalata?

segítene nekem?


2010. nov. 19. 11:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Milyen a kanál? Nekem kisfiam egy darabig csak puha kanalat volt hajlandó elfogadni.Aminek puha a pereme.
2010. nov. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

sima műanyagkanál...


több fajtát is próbáltam, nagyobbat, kisebbet de egyiket sem szereti

:(

az én fiam ebben a tempóban jó ha 3 évesen megtanul kanállal enni

2010. nov. 19. 11:27
 3/13 anonim ***** válasza:
Akkor meg szerintem várj egy kicsit, ne erőltesd. Igya a tápszert.
2010. nov. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
én a brendonban vettem canpol kanalat hosszú nyelű szilikonos tök puha a kanál része,nagyon szereti 5 napja kóstolgatunk.először én is műanyag kanállal próbálkoztam nem sok sikerrel.ja és 350 ft
2010. nov. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Még amúgy is kicsi a hozzátápláláshoz. Bőven ráértek 6 hónapos kora után is, úgy is, hogy tápszeres. Tévhit, hogy tápszeres babáknál 4 hónapos korban már lehet.

[link]

Sokan gondolják, hogy a tápszerrel táplált babáknál már 4 hónaposan el kell kezdeni a szilárd táplálék bevezetését. Ez egy óriási tévhit! A tápszeres babák emésztõrendszere semmivel sem érettebb anyatejes társaiénál, ráadásul a tápszer nem tartalmazza azokat az emésztõenzimeket, amelyek az anyatejben megvannak és segítik a szoptatott babát abban, hogy könnyebben megbirkózzon az elsõ falatok feldolgozásával. A tápszeres babák szervezete amúgy is ki van téve a fajidegen fehérje bélrendszerre gyakorolt negatív hatásainak, így különösen fontos, hogy megvárjuk a féléves kort, mielõtt újabb ételekkel ismertetnénk meg.


Én tejpéppel kezdtem, ugyanis csak azt fogadta el eleinte kanálból. A tejpéppel megszerette a kanalazást, és utána már más ízeket is elfogadott.

2010. nov. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

szerintem se erőltesd.

de amit próbálhatsz: -

-ne gyümit adj neki, hanem zöldséget. krumlit, répát, sütőtököt, stb. lehet, a gyümit utálja. a nővérem fia mindig is utálta a gyümölcsöket.

-ne akkor próbáld, amikor nagyon éhes, evés után egy órával, vagy ahogy épp fent van.

-mi amikor elutaztunk a hozzátáplálás elején akkor nagy lyukú cumisüvegbe csináltam neki híg főzeléket, abból szuperul megette.

2010. nov. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszönöm, hogy segítetek!!!!!!!


csak az a baj, hogy a tápszert sem nagyon akarja meg enni, így döntöttünk a védőnővel, hogy elkezdjük...

az utolsó hónapban csak 20dkg hízott az előzőekben meg 1kg...

ez nagyon kevés most!

3 óránként eszik és örülők, ha megeszik 130-140ml-t azt sem egyszerre hanem 2-3 próbálkozásra...


nem tudom mi lehet vele...


a doki szerint jól néz ki nincs mit tenni...

persze jól néz ki mert 4 kg-val született így nem látszik hogy keveset eszik, de én látom nap mint nap...


ha cumisüvegből próbálnám a Sinlacot meg a tejpépet az nem ártana a fogainak majd?

vagy nem fog nagyon hozzászokni?

2010. nov. 19. 12:21
 8/13 anonim ***** válasza:
ne etesd meg, majd ha éhes lesz a kanalat is meg akarja majd enni.
2010. nov. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hány kiló most és pontosan mennyit eszik egy nap?
2010. nov. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

7,60dkg volt kb2 hete

3 óránként eszik 130-040ml-t, van hogy 2,5 óránként kéri

sír érte

2010. nov. 19. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!