Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tört már el higanyos lázmérőtö...

Tört már el higanyos lázmérőtök? A szőnyegből hogyan lehet eltakarítani?

Figyelt kérdés
Ma eltört a lázmérőnk, a higany szétrepült a parkettára, kicsit a szőnyegre aminek hosszú a szőre és a szekrényre, ágyra. Felporszívóztam (utolag olvatam, hogy nem szabad, de a hepaszűrőt kidobtuk) és egész nap szellőztettem. Tudok még valamit tenni? Babám most tanult meg mászni, ráragadhat a tenyerére vagy ilyesmi?
2010. nov. 19. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
25%

HIGANY

(eltávolítása)


· Ha lakásunkban a hõmérõ eltörik és a higany a padlóra kerül, a lehetõ leghamarabb el kell távolítani, mert gõze igen káros a szervezetre még kis mennyiségben is.

· A nagyobb cseppeket igyekezzünk felkanalazni. Az apró, elszóródott cseppektõl pedig úgy szabadulhatunk meg, hogy a padlót beszórjuk friss cink- vagy sárgarézforgáccsal. A cink vagy a sárgaréz a higannyal amalgámot alkot. A forgácsot idõnként ide-oda seperjük, hogy a higannyal érintkezzen, ezután eltakarítjuk.

· Ha cink- vagy rézforgácsunk nincs otthon, és nem is tudunk csinálni vagy szerezni, vegyünk kénvirágport, és azt szórjuk a padlóra és a padló hézagaiba.

· Ha a higany a fehérnemûre kerül, akkor elõször 10 %-os jódkáli oldattal kenjük be, azután a megsárgult helyet fixírsóval (nátriumtiszulfát oldattal) tüntessük el. A textilanyagba beivódott sót gondosan ki kell öblíteni, mert különben kárt tesz a ruhanemûben.

2010. nov. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hüpp... :S Én mikor tizenéves voltam, eltörtem egy higanyos hőmérőt. Ahogy ráztam az övem csatjához csattant, csak olyan fura érzés volt a lábam fején amire lenéztem, így vettem észre, hogy eltört és higany cseppek voltak a szőnyegen. Én csak annyit csináltam, hogy zsebkendővel "feltöröltem", talán porszívóztam is, de abban nagyon nem vagyok biztos. Akkor meg sem fordult a fejemben, hogy ez káros, vagy mérgező, még anyunak sem mondtam... Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, de ez most úgy eszembe jutott! Már amúgy is digitális van itthon a babám mellett. :)
2010. nov. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
én a gyűrűmhöz csattintottam és repült minden felé. elvileg a gőze is mérgező de én azon aggódom, nehogy baba megegye vagy beszippantsa, ha maradt még (ami szinte biztos).
2010. nov. 19. 20:45
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Anyu is tört el régen egyet, ők akkor hintőport szórtak le, majd azzal együtt feltörölték, aztán porszívózás a szilánkok miatt. Csak az a baj a higannyal, hogy amint hozzáér az ember, abban a pillanatban kismillió cseppé oszlik szét és onnantól már nagyon nehéz felszedni. A szőnyegbe meg simán beleivódik, nekünk könnyebb dolgunk volt mert a linóleumra esett, ott jobban nyomon követhetőbb volt.
2010. nov. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ápolónő vagyok és volt olyan, hogy munka közben 4 hőmérőt törtem el. (rossz napom volt) Nálunk a takarítók csak összeseperték, igaz linóleumról.

De az érdekes volt, hogy az egyik ilyen eset után észrevettem, hogy az aranygyűrűm elszineződött, ezüstösre. Nem csináltam vele semmit és pár nap után megint arany színe lett.

2010. nov. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!